Aktualności
rss


 

02.02.2010

Mobilność towarów w mieście

Mobilność towarów w mieście

Renault Trucks prezentuje swoją wizję i odkrywa w Brukseli pojazdy koncepcyjne

 

Leif Johansson, Prezes Grupy Volvo oraz Mathias Ruete, Dyrektor Generalny Europejskiej Komisji do spraw Transportu i Energii, przewodniczyli otwarciu drugiej edycji Europejskiego Forum Transportu. Podczas tej konferencjo-debaty, zorganizowanej 16 września w Brukseli, Stefano Chmielewski i Eric Poyeton wysunęli konkretne propozycje dla zapewnienia efektywnych i przyjaznych środowisku rozwiązań dla transportu towarów w miastach.

Renault HybrisZaprezentowali zgromadzonym wizję Renault Trucks i polecili gamę rozwiązań transportowych, możliwych do wprowadzenia w najbliższej przyszłości. Taki plan transportowy oparty jest na zasadzie grupowania towarów w środowiskach miejskich oraz łączenia dostępnych technologii i źródeł zasilania.

Zbiegło się to z pierwszym publicznym pokazem dwóch studyjnych pojazdów: Optifuel Solutions Concept Generation 2010, ciągnika Premium + naczepą wyposażoną w nowy zestaw aerodynamiczny, pozwalający na ograniczenie zużycia paliwa o ponad 10%, oraz koncepcyjnego pojazdu Maxity z napędem elektrycznym.

Te nowatorskie pojazdy były pokazane razem z trzema innymi: Premium Hybrys-Tech, wkrótce wyruszające do pracy na ulicach Lyonu, Premium CVIS/Safespot wyposażonego w urzączenia do komunikacji pomiędzy pojazdem a infrastrukturą opracowaną przez Volvo Technology oraz Midlum FIDEUS. Zaprezentowano również Premium Distribution 280.26 GNV 6x2*4 jako przypomnienie, że Renault Trucks już oferuje pojazdy wyposażone w alternatywne do oleju napędowego źródła napędu.

rss