Aktualności
rss


 

12.02.2014

Pierwsze wydanie Gamy T na Dolnym Śląsku

PODWÓJNE WYDANIE MODELI T460 NA DOLNYM ŚLĄSKU
Na początku lutego kolejne pojazdy najnowszej generacji Renault Trucks trafiły do klienta. Tym razem zrealizowane zostało zamówienie na dwa ciągniki siodłowe T460,
wyposażone w 11-litrowe jednostki napędowe o mocy 460 KM (338 kW), spełniające wymagania normy Euro VI. Te wyjątkowe – bo pierwsze na Dolnym Śląsku – pojazdy odebrała firma Transport & Logistik Management z Siechnic k. Wrocławia.

Uroczyste przekazanie ciągników siodłowych nowej gamy T nastąpiło w dolnośląskiej siedzibie dealera Renault Trucks, firmy Retos w Pietrzykowicach k. Wrocławia. Z rąk Rafała Zmarzłego, przedstawiciela handlowego francuskiego producenta, kluczyki odebrał Jarosław Bednarczyk, właściciel firmy Transport & Logistik Management.

Wydajemy dziś dwa pojazdy T460 klientowi, który zamówił je bez wcześniejszego przetestowania. Oglądał pojazdy podczas dolnośląskiej premiery nowej gamy, znał dokładnie wszystkie niezbędne parametry techniczne, jednak samochodami wcześniej nie miał okazji jeździć – wyjaśnia Rafał Zmarzły.

Spółka Transport & Logistik Management z Siechnic k. Wrocławia istnieje od blisko dwóch lat. Współpracuje z jednym z liderów transportowych na rynku szwajcarskim i świadczy usługi
transportowe w Europie Zachodniej. – Do wyboru pojazdów nowej gamy przekonały mnie dobre osiągi gwarantowane przez producenta i cena pojazdów, tak kluczowa w transporcie. Mimo iż zamawiałem samochody T460 jak z katalogu i zaryzykowałem, to już teraz wiem, że to była dobra decyzja – podkreśla Jarosław Bednarczyk, właściciel firmy.Eksploatujemy już od miesiąca pojazd testowy, model T430 z silnikiem o mocy 430 KM. Pojazd ten bardzo dobrze się sprawdza na trasach długodystansowych spalając w zestawie z w pełni załadowaną naczepą 25l/100km. Dlatego modelu testowego T430 już nie oddam, tylko również kupię – dodaje przedsiębiorca. Jak zaznacza właściciel, do wyboru marki Renault Trucks, oprócz ekonomiki paliwowej skłoniła go również wygoda i komfort w kabinie Sleeper Cab oraz bliskość do stacji obsługi francuskiego producenta.

Flota dolnośląskiej firmy liczy aktualnie 7 pojazdów, w większości są to samochody marki Renault Trucks. Nowo odebrane pojazdy są pierwszymi we flocie tego przewoźnika,
spełniającymi ekologiczną normę czystości spalin Euro VI. Jak deklaruje Jarosław Bednarczyk, stopniowo będzie wymieniał samochody starszych roczników i to również na modele nowej gamy francuskiego producenta. Pojazdy monitorowane są za pomocą systemu telematycznego Optifleet, a obsługę gwarancyjną mają zapewnioną w oddziale Retos w Pietrzykowicach k. Wrocławia. Finansowanie w leasingu fabrycznym zapewniła spółka VFS Usługi Finansowe Polska.

Nowe egzemplarze Renault Trucks T460 nie zagoszczą na Dolnym Śląsku na długo, gdyż zaraz po odbiorze jadą do Szwajcarii, gdzie stacjonują i pracują samochody firmy.

rss