Pojazdy nowe i używane

Clean Tech

Clean Tech, rozwiązania Renault Trucks dla przyszłości

rozwiązania alternatywne Skuteczne
i innowacyjne

W związku z wyczerpywaniem się zasobów paliw i priorytetem utrzymania mobilności, Renault Trucks poszukuje nowych technologii i oferuje alternatywne rozwiązania ułatwiające wykorzystanie energii w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Koncern Renault Trucks pozostając wierny swojej idei skuteczności i innowacyjności, oferuje największą gamę pojazdów wykorzystujących alternatywną energię lub sposoby napędzania pojazdów: Clean Tech.

 

Czyste i ciche rozwiązanie globalne - NAPĘD HYBRYDOWY

Dzięki równoległemu lub przemiennemu wykorzystaniu silnika diesla i elektrycznego, napęd hybrydowy jest uprzywilejowanym rozwiązaniem wybieranym przez Renault Trucks. Jest czysty (mniej o 12 t CO2 rocznie w porównaniu z silnikiem wysokoprężnym), cichy i zużywa mniej paliwa.
Dodatkowo położono nacisk na komfort: zautomatyzowana skrzynia biegów Optidriver+ steruje samoczynnie napędem z dwóch źródeł, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

 

Trwała i bezpieczna alternatywa - Compressed Natural Gas

Silniki zasilane gazem ziemnym są cichsze oraz emitują w procesie spalania mniej zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. To źródło energii jest powszechnie dostępne i coraz częściej wiąże się z niższymi opłatami w dużych aglomeracjach miejskich.

 

Pełna skuteczność w środowisku miejskim - NAPĘD ELEKTRYCZNY

Pojazdy napędzane energią elektryczną są ciche, nie emitują zanieczyszczeń oraz dzięki wysokiemu momentowi przy niskich prędkościach obrotowych oferują wysoki komfort jazdy zarówno przy przyspieszaniu, jak i przy zwalnianiu.
Energia wytwarzana podczas hamowania jest odzyskiwana i magazynowana w celu ponownego wykorzystania.

 

Z rozwiązaniami clean tech, ZOBOWIĄZANIE RENAULT TRUCKS:

  • Oferowanie prawdziwych alternatyw dla każdego paliwa
  • Ograniczenie emisji zanieczyszczeń
  • Obniżenie kosztów związanych ze zużyciem paliwa
  • Ograniczenie hałasu
  • Oferowanie dobrych pojazdów ciężarowych, w dobrym miejscu i napędzanych dobrą energią
Pojazdy napędzane energią elektryczną są ciche, nie emitują zanieczyszczeń oraz dzięki wysokiemu momentowi przy niskich prędkościach obrotowych oferują wysoki komfort jazdy zarówno przy przyspieszaniu, jak i przy zwalnianiu.