Aktualności


 

22.06.2011

Konkurs Optifuel 2011 – przed wakacjami

Trzecia Edycja Konkursu Optifuel

Za nami już 6 tegorocznych konkursów. Odwiedziliśmy Autos w Solcu Kujawskim, Bernard Trucks w Poznaniu, Eurocomplex w Krakowie, Retos we Wrocławiu, Tandem w Mikołowie oraz Polsad w Fabianowie pod Kaliszem.

 

W szranki stanęło już blisko 70 kierowców spośród których wyłoniliśmy 20 finalistów. Uczestnicy spotkań Optifuel poznali tajniki rozwiązań technicznych sprzyjających oszczędnej i wydajnej eksploatacji nowoczesnej ciężarówki, wysłuchali prezentacji sponsorów: Michelin Polska, Total Polska oraz Renault Trucks Financial Services. Każdy z konkursów Optifuel uświetniało nowe Renault Premium Route „Racing” połączone ze specjalnie przygotowaną naczepą Zasław.
Wyniki konkursu okazały się zaskakujące. Przede wszystkim z przyjemnością odnotowaliśmy wyraźnie wyższy poziom wśród kierowców startujących w tym roku w porównaniu do uczestników z lat poprzednich. Jednak wciąż rozbieżności w zużyciu paliwa pomiędzy najlepszymi a najgorszymi – w zależności od trasy – wahają się pomiędzy 10 a 20 dm3/100 km! To niewiarygodne, że tym samym samochodem z tą samą naczepą i ładunkiem, na tej samej trasie, tego samego dnia różnica może być tak ogromna i wynikać WYŁĄCZNIE ze stosowania innej techniki jazdy! To daje do myślenia!

Przed nami do rozegrania jeszcze 3 konkursy. Pod koniec września wszyscy zwycięzcy edycji lokalnych spotkają się na wielkim finale, który wyłoni mistrza trzeciej edycji konkursu Optifuel Renault Trucks. O wynikach poinformujemy na naszej stronie.