Informacje prasowe
rss


 

03.07.2019

KONKURS RTEC 2019 WYZWANIE I UZNANIE DLA DZIAŁÓW POSPRZEDAŻNYCH

19 czerwca zakończyła się trzecia edycja konkursu RTEC ( Road to Excellence Championship) skierowanego do działów posprzedażnych Renault Trucks z całego świata. W finale, który odbył się w Lyonie wzięło udział 24 najlepszych drużyn. Ostatecznie tytuł Najlepszego Zespołu Posprzedażnego otrzymał zespół Thaur z Austrii.

 

Łącznie w tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu RTEC wzięło udział 1421 4-osobowych zespołów ( tj. 5684 uczestników) z 86 krajów. Każdy zespół składał się z 4 pracowników reprezentujących kluczowe stanowiska dla obsługi posprzedażnej.

Konkurs RTEC trwał od stycznia do czerwca 2019 i składał się z 3 etapów: dwóch etapów pisemnych (po 35 pytań każdy) i finału międzynarodowego. Finał, który odbył się w Lyonie 19 czerwca zgromadził 24 najlepszych zespołów. Każdy z zespołów otrzymał do wykonania 5 zadań z zakresu obsługi i naprawy, zarówno  teoretycznych jak i praktycznych w rzeczywistych warunkach. Ostatecznie tytuł „Najlepszy Zespół Posprzedażny” otrzymał austriacki zespół Thaur. Drugie miejsce zajęła ekipa Barreiros z Hiszpanii, a trzecie zespół No.1 ze Słowacji.

Konkurs RTEC jest okazją do pokazania nie tylko jak ważne dla Renault Trucks są zaangażowanie i lojalność wobec marki, praca zespołowa i umiejętność współpracy, ma również sprawdzić i uzupełnić umiejętności techniczne pracowników działów posprzedażnych, ich wiedzę o narzędziach i procedurach Renault Trucks, jak również umiejętności zarządzania relacjami z klientami.

Konkurs także pokazuje uznanie dla osób z działów posprzedażnych, które odgrywają na co dzień bardzo ważną rolę w zaspokajaniu potrzeb klientów i poprawianiu wizerunku naszej marki.

Zmotywowani, przeszkoleni pracownicy jeszcze lepiej dbają o pojazdy klientów Renault Trucks.

 

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych  na świecie. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji.

Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 105 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2018 zysk netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok 391 miliardów SEK (38 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

 

Więcej informacji:

Katarzyna Pawluś –Lech

Tel. +48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com