Informacje prasowe
rss


 

10.07.2018

LIMITOWANA SERIA FIRMY RENAULT TRUCKS – T HIGH RENAULT SPORT RACING

Renault Trucks i Renault Sport Racing połączyły swoją specjalistyczną wiedzę, by stworzyć limitowaną serię pojazdów dalekobieżnych T High Renault Sport Racing. Seria specjalna, w kolorze żółtym Sirius, legendarnym kolorze bolidów F1 Renault Sport Racing będzie dostępna w 99 egzemplarzach. Wszystkie pojazdy są produkowane w fabryce Bourg-en-Bresse.

Limitowaną serię Renault Sport Racing charakteryzuje sportowy i elegancki wygląd, kolor żółty kolor malowania Sirius, legendarny kolor Formuły 1 Renault Sport Racing i szachownica żółto-czarna, symbol modeli Renault Sport.

Odcienie czerni i zróżnicowana struktura kontrastują się z kolorem żółtym: osłony lusterek wstecznych T- High Renault Sport Racing są pokryte czarnym błyszczącym lakierem, podobnie romb i osłona chłodnicy. Aby podkreślić sportowy styl pojazdu, na bocznych owiewkach pojawiają się elementy żółto-czarnej szachownicy. Dodatkowo każdy z pojazdów serii limitowanej otrzyma czarną tabliczkę z numerem identyfikacyjnym.

Wnętrze pojazdów spójnie z wyglądem zewnętrznym zostało przygotowane z równą starannością: wyposażenie wysokiej jakości w kolorystyce żółtej i czarnej. Fotel Recaro® i kierownica pokryte zostały czarną skórą obszytą żółtą nicią. Podobnie, żółte szwy pojawiają się na leżance i na wykładzinie podłogowej. Panoramiczna tablica rozdzielcza z wykończeniem karbonowym, nawiewy z żółtymi konturami. I dla pełnego sportowego stylu, na pas bezpieczeństwa założono żółty pokrowiec

Pojazd T High Renault Sport Racing, z płaską podłogą, łączy komfort życia na pokładzie z przyjemnością prowadzenia i doskonałymi osiągami. Wyposażony w silnik 13 litrowy o mocy 520 KM i automatyczną skrzynię biegów Optidriver.

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji.

Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 95 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2017 zysk netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 335 miliardów SEK (35 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

 

Więcej informacji:

www.renault-trucks.com/informacje-prasowe

Katarzyna Pawluś-Lech

Tel. +48 601337915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com