Informacje prasowe
rss


 

13.08.2019

RENAULT D WIDE WE FLOCIE MPO WARSZAWA

10 pojazdów Renault D Wide 26t 6x2 dołącza do floty MPO WarszawA

 


W dniu 13 sierpnia 2019 nastąpiło uroczyste przekazanie do Warszawskiego MPO dziesięciu pojazdów Renault Trucks D26 Wide z nadwoziem do zbiórki odpadów firmy Farid.  Główne cechy konstrukcyjne pojazdu to 3 osiowe podwozie z osią kierowaną. Pojazd jest napędzany silnikiem DTI8 o mocy 320 KM oraz momencie obrotowym 1200 Nm, osiąganym już od 1050 obr./min. Moment obrotowy przekazywany jest na koła tylne na pomocą skrzyni automatycznej A3200V piątej generacji.  Zastosowany w pojeździe konwerter o przełożeniu 1,98 sprawia, że moment przekazywany na koła jest nieomal dwukrotnie większy, co pozytywnie wpływa na dynamikę pojazdu. Ta cecha jest niezwykle istotna w pojazdach komunalnych, w których praca odbywa się w cyklu start/stop. Zapas momentu obrotowego nie tylko zmniejsza zużycie paliwa, ale wydłuża również żywotność układu napędowego.

Cechą charakterystyczną pojazdów gamy Renault Trucks D Wide jest możliwość zbudowania pojazdu o rozstawie osi 3500 mm. Pojazd posiada wtedy wszystkie wymagane cechy użytkowe (objętość nadwozia), ale jednocześnie jest niezwykle zwrotny: maksymalny zewnętrzny promień zawracania w tym przypadku to 7300 mm. Pojazdy z gamy D w wersji poznaczonej dla zabudów do zbiórki śmieci mają także zmodyfikowane tylne zawieszenie. Miechy pneumatyczne osi są nieco cofnięte po to, by je osłonić w przypadku wjazdu na trudny teren wysypiska.

Nie zapomniano również o kierowcy i załodze pojazdu. Jedynie 2 komfortowo ustawiane stopnie dzielą poziom podłogi od poziomu jezdni o 1,1 m. Łatwo regulowana w dwóch płaszczyznach kierownica, zawieszony pneumatycznie fotel kierowcy to wyposażenie dbające o komfort. Dla załogi przewidziano dwa oddzielne miejsca. Co ważne, dzięki specjalnemu ukształtowaniu tablicy rozdzielczej, osoba siedząca na środkowym fotelu ma wystarczająco dużo miejsca na nogi. Kabina wspiera się na 4 punktowym zawieszeniu mechanicznym.

 

 


 

Więcej informacji:

Katarzyna Pawluś –Lech

tel. +48 601 337 915
katarzyna.pawlus@renault-trucks.com