Informacje prasowe
rss


 

28.05.2019

RENAULT MASTER: EKSKLUZYWNA EDYCJA SPECJALNA — RED EDITION

Renault Trucks wprowadza na rynek nowy model Renault Master — z odświeżonym przodem, wnętrzem, nowymi silnikami i systemami wspomagania kierowcy. Z tej okazji firma Renault Trucks zaprezentowała swoją ekskluzywną wersję specjalną — Renault Master Red EDITION. Ta świetnie wyposażona wersja jest dostępna w całej gamie silników wysokoprężnych i elektrycznych.

 


 

Firma Renault Trucks wprowadza na rynek swój nowy model Renault Master o nowym przodzie, odważniejszej stylistyce, nowym, całkowicie odnowionym wnętrzu z przeprojektowaną deską rozdzielczą i kierownicą oraz funkcjonalnymi, ergonomicznymi schowkami. W nowym Renault Master znajdziemy również nowe systemy wspomagania kierowcy, w tym system aktywnego hamowania, wspomaganie przy silnych bacznych podmuchach wiatru, kamerę z tyłu pojazdu, system monitorowania martwego pola oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu.

 

Pojazd może zostać wyposażony w jeden z sześciu nowych silników wysokoprężnych Euro 6d i Euro 6, o mocy od 130 KM do 180 KM/400 Nm, lub silnik elektryczny o mocy 57 kW. Wszystkie silniki wysokoprężne wyposażone są w technologię Twin-Turbo, która łączy niski moment obrotowy z wysoką mocą dla zapewnienia optymalnych warunków do jazdy. Zużycie paliwa spadło dzięki temu o 1 l/100 km w porównaniu  do poprzedniej wersji, a emisja CO2 pozostaje pod stałą kontrolą.

 

Renault Master Red EDITION, ekskluzywna wersja od Renault Trucks

 

Renault Master Red EDITION jest standardowo wyposażony w nowy silnik Euro 6d o mocy 150 KM/385 Nm. W standardzie na jego wyposażeniu znajduje się masywna, elegancka chromowana osłona chłodnicy, która doskonale pasuje do nowych reflektorów LED. Harmonię tworzoną przez eleganckie, nowoczesne linie podkreślają wewnątrz pojazdu takie elementy jak nowa tapicerka stylizowana na wygląd włókna węglowego, chromowane wstawki na kratkach wentylacyjnych i przyciskach klimatyzacji oraz nowa czarna dźwignia zmiany biegów z chromowanymi elementami.

Renault Master Red EDITION wyposażony jest w wysuwany stolik, który zapewnia dodatkowe miejsce do pracy lub odpoczynku, oraz wysuwany schowek zwiększający pojemność przechowywania. Model ten standardowo wyposażony jest również w bezprzewodową ładowarkę do smartfonów.

Renault Master Red EDITION został standardowo wyposażony w nowe elementy poprawiające komfort i bezpieczeństwo kierowcy (klimatyzacja, regulator i ogranicznik prędkości, automatyczne włączanie świateł przednich i wycieraczek) oraz nowe funkcje, w tym radio z łącznością Bluetooth i USB, system wspomagania podczas jazdy przy wietrze bocznym oraz składany kluczyk z dwoma przyciskami.

 

 

Dostępny jest również szeroki wachlarz wyposażenia opcjonalnego:

- System aktywnego hamowania AEBS.

Kamera z tyłu pojazdu: ekran połączony z kamerą umieszczoną z tyłu pojazdu daje kierowcy możliwość obserwowania, co dzieje się za pojazdem, rozszerzając w ten sposób widok z lusterek wstecznych.

-  Asystent parkowania: przedni czujnik parkowania uzupełnia działanie tylnego czujnika w celu ułatwienia manewrowania przy dodatkowej pomocy kamery.

- System monitorowania martwego pola: kontrolki w lusterkach bocznych ostrzegają kierowcę o obecności pojazdu w martwym polu.

- Dodatkowe zamki zabezpieczające w drzwiach tylnych i bocznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa przestrzeni ładunkowej.

- System multimedialny Medianav 4: 7-calowy wielofunkcyjny ekran dotykowy z zastosowaniem technologii Androïd AutoTM i możliwością replikacji ekranu smartfonu kompatybilnej z aplikacją Apple CarPlayTM, umożliwiającej korzystanie z aplikacji telefonicznych podczas jazdy.

 

 

Nowy Renault Red EDITION wzmacnia zaangażowanie firmy Renault Trucks w segmencie pojazdów lekkich. Francuski producent odnotował stały wzrost wyników w tym segmencie, przy wzroście sprzedaży o ponad 10% rocznie w ciągu ostatnich czterech lat. Firma Renault Trucks oferuje swoją wiedzę fachową i know-how swoich doradców handlowych i warsztatów wszystkim profesjonalistom, od rzemieślników aż po ekspertów ds. dystrybucji miejskiej.

Firma Renault Trucks produkuje pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych o masie od 3,5 t do 26 t z silnikami wysokoprężnymi i elektrycznymi (Renault Master, Renault Trucks D i D Wide).