Informacje prasowe
rss


 

17.03.2020

SERYJNA PRODUKCJA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH RENAULT TRUCKS ROZPOCZĘTA

Produkcja pojazdów w 100% napędzanych elektrycznie stała się faktem, zarówno jeżeli chodzi o ich produkcję jak i proces sprzedaży. W marcu 2020 r. Renault Trucks oficjalnie rozpoczęło seryjną produkcję swoich elektrycznych modeli Renault D oraz D Wide Z.E w zakładzie Blainville-sur-Orne. To zdecydowanie moment zwrotny w zakresie rozwoju transportu miejskiego związany z produkcją elektrycznych pojazdów ciężarowych.


Produkcja Renault Trucks D i D Wide Z.E. – elektrycznych pojazdów ciężarowych – odbywa się w Normandii, dokładniej w Blainville-sur-Orne. Zakład produkcyjny działa w tym miejscu od 1957 roku, specjalizując się w produkcji pojazdów dystrybucyjnych oraz kabin pojazdów ciężarowych. Każdego dnia powstaje tam 240 kabin oraz 72 pojazdy z gamy dystrybucyjnej. Teraz, oprócz wyżej wspomnianych, będzie się tu odbywać montaż i produkcja elektrycznych pojazdów ciężarowych Renault Trucks.

Hala dedykowana elektrycznym pojazdom ciężarowym


W fabryce usytuowanej w Blainville-sur-Orne zostały zainstalowane urządzenia przeznaczone specjalnie do produkcji elektrycznych pojazdów ciężarowych. Obok regularnej linii montażowej produkującej pojazdy z gamy dystrybucyjnej powstał budynek o powierzchni 18 000 m² dedykowany pojazdom Z.E. Podczas montażu Renault Trucks D i D Wide Z.E. odbywa się nieprzerwana komunikacja między działem technicznym a linią montażową tak, aby wyeliminować wszelkie ewentualne nieprawidłowości. W budynku będą przechowywane również komponenty do pojazdów elektrycznych. Akumulatory będące istotnym podzespołem pojazdów elektrycznych będą przechowywane w specjalnych pomieszczeniach, w kontrolowanej temperaturze.

Produkcja pojazdu elektrycznego zajmie 50 godzin.

 

Proces produkcji rozpoczyna się na tydzień przed przejściem elektrycznych pojazdów przez linię montażową. Operacje wstępne wykonywane są w budynku dedykowanym pojazdom bez emisyjnym (Z.E.). Podzespoły dostosowane specjalnie do pojazdów elektrycznych (silnik, skrzynia biegów, układ napędowy itp.) są montowane przez wykwalifikowanych techników. Następnie gotowy układ przenosi się do głównej hali produkcyjnej. Tam jest on łączony z podwoziem oraz nadwoziem.

Renault Trucks D i D Wide Z.E. są montowane na tej samej linii montażowej, co odpowiednik modeli dystrybucyjnych napędzanych klasycznym olejem napędowym. Gdy cała ciężarówka elektryczna jest już złożona ponownie wraca do dedykowanego budynku Z.E. gdzie technicy przeprowadzają dodatkowe czynności techniczne oraz testy jakości. Łącznie potrzeba 50 godzin pracy, aby wyprodukować samochód elektryczny.

Renault Trucks przewiduje, że pojazdy elektryczne będą stanowiły 10% rynku sprzedaży do 2025 roku.

 

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych  na świecie. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji. Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 105 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2018 przychód netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 391 miliardów SEK (38 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

Więcej informacji:
renault-trucks.pl/informacje-prasowe

Katarzyna Pawluś – Lech

+48 601 337 915
katarzyna.pawlus@renault-trucks.com

Więcej informacji:

renault-trucks.pl/informacje-prasowe

Katarzyna Pawluś – Lech

+48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com