Z Tobą

PARTNERSTWO W ŚWIATOWYM PROGRAMIE ŻYWNOŚCIOWYM

Zaangażowani w walkę z głodem na świecie

Renault Trucks sprowadzi od maja 2015 roku do końca 2017 roku swoich specjalistów i mobilną jednostkę szkoleniową do kilku krajów Afryki środkowej i zachodniej, aby szkolić mechaników Światowego Programu Żywnościowego (WFP) w zakresie najbardziej zaawansowanych technik obsługi technicznej pojazdów ciężarowych.

WFP, agencja ONZ, która walczy z głodem na świecie, gwarantuje dostęp do żywności w miejscach dotkniętych klęskami i trudno dostępnych na całym świecie. Pojazdy ciężarowe stanowią serce systemu logistycznego agencji, aby umożliwiać docieranie jak najbliżej populacji, która znalazła się w trudnej sytuacji i transportować żywność w najbardziej ekstremalnych warunkach. W przypadku tych pojazdów ich prawidłowa obsługa techniczna stanowi gwarancję maksymalnego czasu działania i lepszej mobilności w ramach misji.

Po pierwszym pomyślnym udziale partnerskim w latach 2012-2013 w Afryce wschodniej, Renault Trucks kolejny raz dzieli się wiedzą i doświadczeniem producenta pojazdów ciężarowych na rzecz WFP i rozwoju kontynentu afrykańskiego.

Pracownicy Renault Trucks w ramach wolontariatu będą przekazywać swoje umiejętności z zakresu obsługi technicznej i usuwania usterek w pojazdach ciężarowych mechanikom WFP w Afryce środkowej i zachodniej. Specjaliści przeprowadzą 11 sesji szkoleniowych, głównie w oparciu o pojazd Renault Kerax 6x6 skonfigurowany jako mobilna jednostka szkoleniowa.

Trzyletnia kampania zaprowadzi ich do Republiki Demokratycznej Konga, do Republiki Środkowoafrykańskiej, do Ghany, Sierra Leone, do Liberii, Czadu i Ugandy. Pozwoli ona przeszkolić 150 pracowników WFP: mechaników, kierowników warsztatów, menedżerów floty i prowadzących szkolenia.

ŚWIATOWY PROGRAM ŻYWNOŚCIOWY W KILKU LICZBACH:

  • 80 milionów ludzi zaopatrzonych w produkty spożywcze
  • 3,2 miliona ton dostarczonych produktów spożywczych
  • Obecność w 82 krajach
  • 650 magazynów
  • 20 statków
  • 70 samolotów
  • 5000 pojazdów ciężarowych

 

pam