Aktualności


 

09.11.2010

Zwycięstwo w teście firmy Fehrenkötter

Fehrenkötter wybiera Renault Trucks

Po trwających trzy lata testach siedmiu ciężarówek pochodzących od siedmiu producentów, przedsiębiorstwo transportowe Joachima Fehrenköttera podzieliło się rezultatami: na pierwszym miejscu znalazło się Renault Premium Route! Wynik jednoznacznie wskazuje na pojazd legitymujący się najniższymi kosztami eksploatacji, a przede wszystkim najniższym zużyciem paliwa. Nie bez znaczenia była także jakość obsługi posprzedażnej (serwisowej). Renault Trucks jest zachwycone, że Premium Route wyszło na pozycję lidera w kwestii zużycia paliwa, co potwierdził długodystansowy test przeprowadzony przez niezależnego przewoźnika w rzeczywistych warunkach pracy. Producent postrzega to jako dalszą zachętę do stałego udoskonalania i podnoszenia jakości swych produktów i usług.

Niemiecki przewoźnik Fehrenkötter, kupując siedem ciężarówek pochodzących od   siedmiu różnych producentów postanowił sprawdzić, która z nich wykaże się najniższymi kosztami eksploatacji, ale także w ślad za którą pójdzie wysoka jakość obsługi
serwisowej połączona z doskonałymi kontaktami między użytkownikiem a personelem Renault Trucks.  

Po trwającej trzy lata eksploatacji wszystkich konkurencyjnych pojazdów, ogłoszono zwycięstwo Renault Premium Route. Wygrało pod względem ogólnych kosztów eksploatacji, w tym rewelacyjnego zużycia paliwa. Liczby mówiły same za siebie: dla całkowitego przebiegu uzyskanego podczas testu, to jest 401 325 km, średni koszt pokonania kilometra był najniższy i wynosił tylko 63,34 eurocenta / km. Zużycie paliwa, które ukształtowało się na poziomie 32,4 dm3/100 km również okazało się najniższe. Taki wynik dowodzi, że w rzeczywistych warunkach eksploatacji Renault Premium Route przewodzi stawce – to fakt, z którego Klienci zdają sobie sprawę już od dłuższego czasu.

“Zużycie paliwa jest rewelacyjne”,- oświadczył Rolf Liepe, kierowca - "Pomimo trzech osi, apetyt na paliwo jest niewielki. Co więcej, prowadzi się niezwykle przyjemnie: zautomatyzowana skrzynia biegów jest bardzo komfortowa."

Grupa Fehrenkötter ma flotę liczącą około 200 pojazdów, które dotychczas były zamawiane u jednego dostawcy. Przewoźnik specjalizuje się w międzynarodowym transporcie maszyn rolniczych, samochodów kempingowych i ciężarówek. Ten „prywatny” test jest niezwykle reprezentatywny ze względu na porównanie podobnych pojazdów w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Siedem ciężarówek o konfiguracji 6x2 napędzanych było silnikami o mocach w zakresie 400 – 420 KM. Renault Trucks było reprezentowane przez Premium Route 410.25 6x2 i prowadzone przez jednego kierowcę w transporcie krajowym po obszarze Niemiec i dwóch innych w przewozach międzynarodowych na terenie Europy.

Sam test był przygotowany przez „Spedition Fehrenkötter” oraz wydawnictwo ETM Verlag. Wyniki są przedstawione na podstawie ich własnych obliczeń i szacunków: ani Renault Trucks ani żaden z innych producentów nie „interweniował” podczas testu. Wszystkie koszty, które pojawiały się w czasie próby (zakupy, obsługa, naprawy itp.) były osobno notowane a następnie uwzględnione w końcowym wyniku.

Oprócz samych osiągów i kosztów, przewoźnik porównał poziom obsługi serwisowej i stosunki pomiędzy nim (Klientem) a warsztatem. I znowu, koszty każdej interwencji były rejestrowane i miały wpływ na końcowy wynik. Na koniec warto zaznaczyć, że wszystkie ciężarówki zostały zakupione bez kontraktów obsługowych.  

To zwycięstwo jest efektem pracy zespołowej Renault Trucks: wartości, z której firma jest dumna w związku z fantastycznym wynikiem osiągniętym przez Premium Route. Renault Trucks postrzega to jako dalszą zachętę do stałego udoskonalania i podnoszenia jakości swych produktów i serwisu.