Informacja Prasowa

Przyszłość należy do elektrycznych samochodów ciężarowych

Budownictwo

Dystrybucja

Elektromobilność

Zielona energia

Sieć

Elektryczny samochód ciężarowy C
Renault Trucks wprowadza kompleksowe rozwiązania 360' w zakresie elektromobilności. Nowe elektryczne pojazdy ciężarowe i wzrost ich sprzedaży, to przyszłość.

Renault Trucks E-TECH - elektryczne pojazdy ciężarowe!

Firma Renault Trucks przedstawiła nowe ambicje w dziedzinie mobilności elektrycznej, wraz z ofertą ukierunkowaną na zapewnienie kompleksowego (360°) wsparcia dla swoich klientów, pod nazwą E-Tech.

 

Elektryczny samochód ciężarowy D
 

Od kilku lat Renault Trucks oferuje coraz szerszą gamę elektrycznych pojazdów ciężarowych, a wielkość sprzedaży odzwierciedla ten szybki postęp: w 2021 r. dostarczono 249 elektrycznych pojazdów ciężarowych, a 613 zostało zamówionych.

Renault Trucks zintensyfikowało swoją strategię i zwiększyło ambicje. Producent planuje, że do 2030 r. 50% jego sprzedaży to będą pojazdy z napędem elektrycznym, a do 2040 r. 100% sprzedawanych pojazdów będzie neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

Aby wesprzeć te ambicje, firma Renault Trucks rozpoczyna nową erę, wprowadzając ofertę mającą na celu zapewnienie przewoźnikom kompleksowe wsparcie (360 °) w przejściu na neutralność węglową. Ta nowa oferta pojazdów elektrycznych, nazwana E-Tech i skupiająca się na wszechstronnym wsparciu klientów, zastąpi obecną ofertę pojazdów elektrycznych Z.E.  

Elektryczne samochody ciężarowe i dekarbonizacja

Oferta Renault Trucks E-Tech obejmuje zarówno gamę pojazdów elektrycznych o wysokich osiągach, jak i kompleksowe wsparcie dla klientów w zakresie transformacji energetycznej, od pierwszego zakupu do monitorowania eksploatacji ich elektrycznych pojazdów ciężarowych.

Elektryczny samochód ciężarowy Renault Trucks C
 
Wsparcie 360° składa się z czterech etapów:

 

  1. Faza wstępna, podczas której Renault Trucks pomaga klientom w opracowaniu planów dekarbonizacji oraz w analizie i określeniu ich potrzeb. Producent służy swoją wiedzą na temat rozwiązań dostępnych na rynku i zrozumieniem ograniczeń biznesowych swoich klientów.
  2. Drugi etap diagnozy, oparty na dokładnej wiedzy o działalności klienta, obejmujący analizę floty i tras oraz analizę instalacji elektrycznych w obiektach. Obejmuje ona wykorzystanie narzędzi symulacyjnych ułatwiających klientom podejmowanie decyzji i monitorowanie ich działalności, takich jak symulator redukcji emisji dwutlenku węgla i symulator zasięgu. Po przeprowadzeniu diagnozy, Renault Trucks przedstawia klientowi szczegółowe zalecenia, zawierające harmonogram wdrożenia i prognozę redukcji emisji CO2 na najbliższe lata.
  3. Następnie, faza, w której Renault Trucks staje się architektem projektu dekarbonizacji i współtworzy wraz z klientem nowy ekosystem mobilności elektrycznej. Rozwiązanie obejmuje finansowanie, z uwzględnieniem dotacji lokalnych lub rządowych, definicję i konfigurację kompletnego pojazdu ciężarowego z wyposażeniem i zabudową, urządzenia do ładowania na miejscu, umowy serwisowe, itp. W tej fazie Renault Trucks przekazuje klientowi elektryczny samochód ciężarowy, aby mógł go przetestować w rzeczywistych warunkach pracy.
  4. W ostatniej fazie, Renault Trucks pełni rolę kierownika projektu rozwiązania dekarbonizacji u klienta: instalacja urządzeń do ładowania na miejscu, szkolenie kierowców i administratorów floty, itd. Wreszcie, firma Renault Trucks i jej sieć wspiera klientów w monitorowaniu operacyjnym ich floty, dzięki łączności z pojazdami.  Producent monitoruje punkty ładowania, śledzi jazdę i zużycie paliwa, sugeruje optymalizację, zaleca trasy i optymalizuje czynności obsługowe.

Przewoźnicy potrzebują praktycznego wsparcia w przejściu na pojazdy elektryczne. Renault Trucks wspiera ich w realizacji planów dekarbonizacji, zapewniając wsparcie oparte na wiedzy, przewidywaniu, bliskości, spokoju i szybkości działania.

Elektryczny ciągnik siodłowy Renault Trucks T