Rozwiązania transportowe

REMAN: Zregenerowane części zamienne do pojazdów Renault Trucks

4min
Man repairing trucks

Poznaj korzyści płynące z wykorzystania części zamiennych REMAN by Renault Trucks

 

Oferta regenerowanych części zamiennych REMAN jest dowodem na to, że można zaoferować pomysłowe, konkurencyjne i rentowne rozwiązania, które pomogą w prowadzeniu Twojej firmy przy jednoczesnym zachowaniu zasobów naturalnych i ograniczeniu wpływu na środowisko.  Proces ten odbywa się w wyspecjalizowanych zakładach zgodnie z rygorystycznym procesem przemysłowym, w celu uzyskania identycznych osiągów i niezawodności,  jak w przypadku części nowych. Dzięki ofercie REMAN, skupiamy się na zrównoważonym rozwoju oraz na oszczędnościach dla Twojej firmy.

 

Pozytywny wpływ Twojej działalności na środowisko

Regeneracja zużytych części zamiennych pozwala zaoszczędzić 80% CO2, ponad 85% surowców i 80% energii, w porównaniu do produkcji nowych części. Takie działanie pozwoli zoptymalizować wykorzystanie zasobów naturalnych oraz pomoże Twojej firmie w realizacji podejścia opartego na gospodarce o obiegu zamkniętym.

 

Części zamienne tańsze nawet o 30%

Możliwość naprawy pojazdu przy użyciu części zamiennych tańszych o 30% wpłynie pozytywnie na redukcję kosztów Twojej działalności . Ponowne wykorzystanie i regeneracja używanych części, zamiast produkcji nowych, pozwaliło nam przygotować konkurencyjną ofertę.

 

Gwarancja identyczna, jak w przypadku części oryginalnych

Części REMAN są objęte dwuletnią gwarancją – idetyczną, jak nowe i oryginalne części. Podczas procesu regeneracji, części, które nie spełniają już najnowszych standardów technicznych są wymieniane na nowe. Dwuletnia gwarancja jest zobowiązaniem potwierdzającym wysoką niezawodność naszych części REMAN, zregenerowanych z myślą o ich trwałości.

 

Szeroka gama i optymalna dostępność

REMAN by Renault Trucks, to gama ponad 2 000 części obejmująca szeroki zakres produktów do wszystkich gam pojazdów, która jest dostępna w naszych sklepach. Wybierając nasze części REMAN, skracasz czas przestoju swoich pojazdów ciężarowych, co z kolei przekłada się na generowanie zysków w Twojej firmie.

 

Wysoka wydajnosć zregenerowanych części

Proces REMAN przedłuża dyspozycyjność Twojego samochodu ciężarowego. Dzięki rygorystycznemu procesowi przemysłowemu, który jest regulowany przez organy europejskie, uzyskujemy identyczne osiągi, jak w przypadku nowych części.

Naprawa pojazdów ciężarowych: jak działa proces REMAN?

Proces REMAN polega na zbieraniu zużytych części przez sieć serwisów Renault Trucks. Następnie przekazane części są analizowane, pakowane, a dalej wysyłane do regeneracji. Aby wykorzystane części odzyskały identyczną niezawodność, jak nowe części, postępujemy zgodnie z rygorystycznym procesem przemysłowym. Proces ten obejmuje siedem głównych etapów.

Reman Process Quality PL

 

Etap 1: Odbiór zużytej części

Zużyte części docierają do fabryki, gdzie są przechowywane i oczekują na regenerację.

Etap 2: Rozmontowanie części

Każda część jest demontowana zgodnie z precyzyjnym procesem i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Celem jest zachowanie elementów, które następnie mogą zostać ponownie wykorzystane.

Etap 3: Dokładne czyszczenie

Po pierwszym okresie eksploatacji na niektórych komponentach widoczne są pozostałości smaru lub zanieczyszczeń. Dlatego należy je oczyścić, aby przywrócić im pierwotny wygląd. W zależności od rodzaju części możemy zastosować myjki przemysłowe, wygrzewanie w piecu lub techniki piaskowania.

Etap 4: Kontrola jakości

Nie wszystkie elementy mogą zostać wykorzystane. Utylizowane są te, które są zbyt uszkodzone, zbyt zużyte oraz te, które nie spełniają już najnowszych norm technicznych. Kontrola jest przeprowadzana przez operatorów, którzy wykonują, m.in. testy szczelności lub pęknięć.

Etap 5: Regeneracja

Wszystkie zużyte części, które mogą zostać ponownie wykorzystane, są regenerowane zgodnie z rygorystycznymi wymogami, aby spełniały najwyższe normy. Części, takie jak wały korbowe czy głowice cylindrów, są poddawane dokładnej obróbce.

Etap 6: Ponowny montaż

Wyczyszczone, przetestowane i zregenerowane części są ponownie montowane, np. w celu odbudowy skrzyni biegów lub sprzęgła. Komponenty odrzucone w fazie sortowania są zastępowane nowymi częściami. Mimo, iż procesy ponownego montażu w fabryce REMAN momentami różnią się od procesów stosowanych w fabryce, która wytwarza nowe części, to jednak w przypadku niektórych metod produkcji, są one identyczne.

Etap 7: Test końcowy

Przed opuszczeniem fabryki i skierowaniem części zamiennych do naszych magazynów, każdy produkt jest testowany na końcu linii produkcyjnej, na stanowisku kontrolnym. W ten sposób symulujemy realne warunki pracy, aby zapewnić taką samą gwarancję, jak w przypadku nowych części.

Reman Process PL

 

>> SPRAWDŹ KATALOG REMAN <<

Używane części: które z nich, to zregenerowane części REMAN?

Reman forever in polish

 

Katalog części REMAN by Renault Trucks obejmuje ponad 2 000 części, pogrupowanych w sześć dużych gałęzi:

  • Układ napędowy,
  • Elektronika,
  • Układy hamulcowe i kierownicze,
  • Układ chłodzenia,
  • Układ wydechowy i oczyszczania spalin,
  • Osprzęt silnika.

 

 

Kategoria

Części

UKŁAD NAPĘDOWY

Skrzynia biegów,

Kosz mechanizmu różnicowego,

Zestaw sprzęgła,

Serwomechanizm wysprzęglający,

Siłownik sprzęgła (CCA),

Zespół zaworu sprzęgła (CVU),

Wał napędowy

ELEKTRYKA I ELEKTRONIKA

Alternator,

Rozrusznik,

Kaseta skrzyni biegów (GCU),

System zarządzania silnikiem (EMS),

Tachograf

UKŁAD HAMULCOWY I KIEROWNICZY

Sprężarka powietrza, Modulator produkcji powietrza (APM),

Zacisk hamulcowy,

Zestaw szczęk hamulcowych,

Korektor i zawór hamulcowy,

Cylinderek hamulcowy,

Pompa sterująca,

Przekładnia kierownicza

UKŁAD CHŁODZENIA

Pompa płynu chłodzącego,

Sprężarka klimatyzacji,

Chłodnica płynu,

Intercooler

UKŁAD WYDECHOWY I OCZYSZCZANIA SPALIN

Filtr cząstek stałych,

Pompa i dysza AdBlue®,

Czujnik NOx,

chłodnica EGR

OSPRZĘT SILNIKA

Silnik i podzespoły,

Turbosprężarka,

Wtryskiwacz,

Pompa wtryskowa,

Koło zamachowe

Dzięki temu możemy wymieniać ważne podzespoły równie łatwo, jak części regenerowane : turbosprężarkę jak wtryskiwacz, chłodnicę EGR jak filtr DPF, a nawet skrzynię biegów jak cylinderek hamulcowy.

Ofertą REMAN możemy objąć wszystkie Twoje ciężarówki: od najmniejszej Renault Trucks Master do największej Renault Trucks T High. Ograniczymy wpływ na środowisko naturalne Twojej firmy, zachowując pełny spokój związany z częściami zamiennymi.

Wypełnij formularz i sprawdź ofertę REMAN!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Poznaj nasze pojazdy

Renault Trucks Master

Set canonical URL
Off