Rozwiązania transportowe

Transport betonu: obsługa, planowanie i zwiększanie rentowności dostaw

Budownictwo

5min
renault trucks c concrete truck

Transport betonu musi spełniać bardzo konkretne wymagania. Oprócz niezawodnego i zwrotnego samochodu ciężarowego do przewozu betonu, musisz sprawnie przetransportować jak największą ilość betonu w jak najkrótszym czasie. Renault Trucks jest do Twojej dyspozycji dzięki swoim produktom i usługom zaprojektowanym specjalnie dla transportu betonu.

Zwiększ rentowność swoich betonomieszarek

Ciężarówka z mieszalnikiem cementu nie jest podobna do żadnej innej ciężarówki. Jest ona traktowana jak maszyna i zarazem środek transportu. Aby była opłacalna, musi przewieźć jak najwięcej betonu. Aby to osiągnąć, musi być jak najlżejsza. Dlatego Renault Trucks wykorzystuje podwozie z gamy C. Można na nim zamontować dowolny betonomieszarkę i uzyskać maksymalną ładowność. Dzięki Renault Trucks C XLOAD, Renault Trucks oferuje najlżejszą na rynku betonomieszarkę 8x4 z podwójnym tylnym kołem (z certyfikatem UTAC).

kg To jest masa własna naszego Renault Trucks C XLOAD 8x4.

Wyjątkowo lekkie podwozie, do którego można dodać betonomieszarkę o pojemności 7,5 do 8 m3. Dzięki temu, że w każdym kursie można zmieścić więcej cementu, można zwiększyć liczbę dziennych kursów lub liczbę budów, na które dostarczany jest cement, a tym samym obniżyć koszty i zwiększyć rentowność.

Renault Trucks C x-load
Renault Trucks C x-load
   

 

Skrócenie czasu budowy betonomieszarki

Betonomieszarki są szczególnie skomplikowane pod względem konstrukcyjnym. Renault Trucks służy pomocą w dostosowaniu ich do Twoich potrzeb, tak aby mogły być dostarczone w jak najkrótszym czasie. Podwozie w modelach C Renault Trucks może być wyposażone w specjalny osprzęt, zgodnie z zaleceniami producentów zabudów:

  • W przypadku beczek pompujących można pozostawić miejsce na żuraw.
  • Tylne silniki o dużej mocy do pompy do betonu
  • Przestrzenie magazynowe zaprojektowane w celu optymalnego rozłożenia obciążenia

Wszystko to ułatwia pracę producentom zabudów i ma bezpośredni wpływ na skrócenie czasu realizacji zabudowy, co oznacza szybszą dostępność pojazdów. Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę, Renault Trucks oferuje również opcje specjalnie dostosowane do zabudów produkowanych przez dwóch największych producentów na rynku. Gwarantuje to skrócenie czasu zabudowy i doskonałą kompatybilność podwozia z wybraną betoniarką.

 

Wytrzymałe i niezawodne pojazdy do transportu betonu

Przed opuszczeniem naszych fabryk samochody ciężarowe przechodzą kontrole jakości, aby zapewnić solidność i niezawodność. Modele Renault Trucks C mają wiele zalet, dzięki którym kierowcy mogą wjechać na wszystkie place budowy, nawet te najtrudniej dostępne:

  • Kąt natarcia 24°.
  • Prześwit pod zbiornikiem do 440 mm
  • Mały promień skrętu
  • Optidriver Xtended skrzynia biegów z dwoma wolnymi biegami i trybem off-road ułatwiającym jazdę z ciężkim ładunkiem i po nierównym terenie.

Zarządzaj flotą zgodnie z potrzebami Twojej działalności

Realizując transport betonu zwracasz większą uwagę na godziny pracy silnika niż na przebieg pojazdu. Dlatego nasze pojazdy wyposażone są w liczniki moto-godzin, dzięki czemu dokładnie wiesz, jak długo były eksploatowane. Dane te mogą być przekazywane do Optifleet. Ta inteligentna usługa zarządzania flotą jest niezwykle przydatna, aby zaplanować Twoje trasy w łatwy i efektywny sposób. Dzięki opcji bieżącego śledzenia geograficznego możesz bezpośrednio wprowadzać zmiany i ostrzegać kierowców, jeśli ich harmonogram ulegnie zmianie lub jeśli potrzebujesz innego pojazdu na placu budowy. Możesz również monitorować użytkowanie ciężarówki, śledząc konkretne dane: zużycie paliwa (w litrach lub jako procent czasu spędzonego na drodze), czas pracy na wolnych obrotach z włączonym silnikiem oraz styl jazdy kierowców. Jest to przydatna opcja, dzięki której możesz mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz swoje ciężarówki a twoi kierowcy osiągają optymalne wyniki zużycia paliwa.

Zwiększ czas pracy pojazdów

Jeżeli Twoja firma kieruje się mottem "lepiej być bezpiecznym niż żałować", to indywidualny plan przeglądów Renault Trucks, Predict, jest dla Ciebie! Łączy on w sobie najlepsze cechy technologii i pracy ludzkiej. Od zakupu pojazdu, dane techniczne Twojego samochodu ciężarowego trafiają do naszej platformy cyfrowej, która na bieżąco je analizuje i wysyła powiadomienia do Twojego doradcy. Nasz pracownik poinformuje Cię o konieczności przeprowadzenia przeglądu i wyznaczy termin, który w najmniejszym stopniu zakłóci codzienną działalność Twojej firmy. W ten sposób można zwiększyć dyspozycyjność pojazdów i uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń.

 

Optymalizacja kosztów operacyjnych

Transport betonu jest specyficzną działalnością i Renault Trucks doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nasze zespoły służą pomocą i radą w zakresie finansowania i obsługi technicznej pojazdu, abyś mógł kontrolować swoje koszty.

Obniż koszty utrzymania

W transporcie betonu, pojazdy są często poddawane dużym obciążeniom, co może mieć wpływ na części mechaniczne. Aby obniżyć koszty utrzymania, Renault Trucks oferuje szeroką gamę standardowych części eXchange: zastępujemy części używane oryginalnymi, certyfikowanymi, które sami odnowiliśmy. Części te spełniają te same wymagania, co nowe i są objęte dwuletnią gwarancją (części i robocizna), a ich cena jest niższa. To świetny interes dla Twoich finansów, ciężarówek i środowiska.

Dostosuj swoje finansowanie

Znasz swoją branżę, my również. Doradcy Renault Trucks znają Twoje wymagania i służą Ci pomocą. Zaproponują najkorzystniejszą ofertę finansowania dla każdego z Twoich pojazdów. Nasze oferty finansowania są elastyczne i uwzględniają czas realizacji zabudowy. Podobnie plany finansowe i okresy finansowania są dostosowane do niewielkich przebiegów, jakie zazwyczaj odnotowuje się w tej branży. Cel zawsze pozostaje ten sam: optymalizacja kosztów operacyjnych i zwiększenie rentowności Twojej działalności.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie omówimy Twoje potrzeby i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

Zapytaj o ofertę pojazdów z gamy C! Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off