Rozwiązania transportowe

Bezpieczny transport materiałów przy niższych kosztach

Budownictwo

5min
Renault Trucks C

Jako właściciel firmy z branży budowlanej często musisz pracować na nierównym terenie i dostarczać materiały do trudno dostępnych miejsc. Potrzebujesz solidnych pojazdów o dużej ładowności, nadwozia dostosowanego do specyfiki działalności i usług pozwalających obniżyć koszty użytkowania. Renault Trucks oferuje to wszystko i pomaga wybrać sprzęt najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Transport materiałów: znajdź najlepszą specyfikację dla swojej działalności

Świat budownictwa obejmuje wiele różnych dziedzin. Renault Trucks oferuje rozwiązania dostosowane nie tylko do różnych rodzajów placów budowy, ale również do różnych przewożonych materiałów - z wieloma możliwymi modelami i kombinacjami. W zależności od wymaganego tonażu i mocy, możemy zaproponować cztery różne bazy pojazdów:

  • Renault Trucks Master 4x2 lub 4x4 (3,3 t do 7,5 t)
  • Renault Trucks D 4x2 lub 4x4 (7,5 t do 16 t)
  • Renault Trucks C 6x4 (18 t do 19 t)
  • Renault Trucks C 8x2*6 Tridem (32 t do 80 t)
Renault Trucks Master Construction
Renault Trucks D Construction

Renault Trucks C 8x2*6 Tridem został opracowany specjalnie z myślą o transporcie materiałów, w konfiguracji platforma-dźwig. Zaprojektowany na bazie podwozia 6x4, został wyposażony w dodatkową oś z tyłu. Może być ona podnoszona i opuszczana oraz stanowi element prowadzący, który pozwala na lepszą manewrowość, ponieważ zmniejsza promień skrętu o 15%.

Pojazd jest łatwiejszy w obsłudze niż 8x4 i ma większą ładowność niż 6x4.

Napęd PMR2191 z podwójną redukcją, którego waga jest podobna do wagi napędu z pojedynczą redukcją, pozwala na uzyskanie dodatkowej ładowności 200 kg.

Wybierz nadwozie, które najlepiej pasuje do Twojego transportu materiałów

Renault Trucks przywiązuje dużą wagę do współpracy z producentami nadwozi, aby jak najlepiej dostosować zabudowę lub platformę do Twojej działalności. Nasze podwozia są fabrycznie wyposażone w zaczepy i płyty wzdłuż podwozia, aby ułatwić montaż i zapewnić najwyższą niezawodność. W pojazdach, w których montowany jest żuraw, zamontowaliśmy już płyty montażowe, wstępnie okablowaliśmy podwozie i kabinę oraz wygospodarowaliśmy miejsce na podwoziu na stopę żurawia.

Nasza standardowa instalacja obejmuje elektroniczną jednostkę sterującą nadwozia (BBM), zabezpieczającą pracę żurawia lub podpór. Jednostka sterująca informuje kierowcę o stanie każdego elementu nadwozia za pośrednictwem ekranu na desce rozdzielczej. Wszystko to ułatwia pracę producentom nadwozi i oznacza, że możesz mieć nadwozie, jakiego oczekujesz, w krótszym czasie.

Bezpieczna dostawa materiałów na miejsce

Dostawa materiałów na plac budowy nie jest czymś, co należy traktować lekko. Place budowy często znajdują się na nierównym terenie, błotnistym, trudno dostępnym, z pochyłościami, które czasami mogą być dość strome. Kierowcy muszą mieć solidne pojazdy, które są łatwe w obsłudze.

24° Taki jest kąt natarcia Renault Trucks C Tridem, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia podwozia.

Jego zderzak wykonany jest w 100% ze stali, a prześwit pod osią może wynosić 312 mm, a pod zbiornikiem paliwa 440 mm.

Aby zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy, kierowcy mogą liczyć na liczne udogodnienia w modelach Renault Trucks C:

  • automatyczna skrzynia biegów Optidriver z trybem off-road do jazdy po placu budowy
  • Optitrack, hydrauliczny napęd przedniej osi poprawiający zdolności terenowe w zakresie prędkości od 0 do 25 km/h
  • Ręczny pedał gazu pozwalający uniknąć wstrząsów na nierównym podłożu
  • Optibrake, najmocniejszy hamulec silnikowy na rynku
  • Elektryczny i automatyczny hamulec postojowy zapewniający bezpieczeństwo załadunku

Podczas załadunku i rozładunku kierowcy ciężarówek mogą bezpiecznie monitorować operacje dzięki stopniowi bocznemu i uchwytom umieszczonym na dachu. Po powrocie na drogę kierowcy mogą cieszyć się jakością i komfortem, jakich oczekuje się od ciężarówki do przewozów długodystansowych, z przestronną kabiną i komfortem wystarczającym do spędzenia nocy. Celem jest, aby kierowcy byli w stanie stawić czoła wszelkim sytuacjom i odbyć podróż w najlepszych możliwych warunkach.

Obniżenie kosztów użytkowania

Aby jak najlepiej wykorzystać pojazdy, Renault Trucks opracował Optifleet - narzędzie do zarządzania flotą. Dzięki geolokalizacji Twoich pojazdów i przekazywaniu danych dotyczących jazdy, możesz planować trasy w sposób najbardziej efektywny, a w razie potrzeby zmieniać je w ostatniej chwili.

Odkryj nasze rozwiązania Optifleet

Zarządzanie nieprzewidzianymi zdarzeniami jest wspaniałe, unikanie ich jest jeszcze lepsze! Renault Trucks opracował nową usługę Predict, aby uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki połączeniu wiedzy ludzkiej i innowacji cyfrowych, można przewidzieć zużycie pojazdu i zapobiegać awariom, zanim do nich dojdzie. Gdy samochód ciężarowy będzie wymagał przeglądu, doradca skontaktuje się z Tobą i ustali najlepszy czas na wykonanie usługi - czas, w którym brak pojazdu będzie najmniej uciążliwy dla działalności firmy.

Również z myślą o przewidywaniu i zabezpieczeniu Twojej działalności, Renault Trucks oferuje zindywidualizowane plany przeglądów w stałej cenie. Czas trwania prac serwisowych ustalany jest z góry podczas umawiania się na wizytę, a wszystkie części zamienne i robocizna są objęte umową, aby zapewnić długą żywotność i wysoką wydajność Twoich pojazdów.

Znajdź najbardziej odpowiedni program finansowania dla swojej działalności

Renault Trucks oferuje również pomoc w finansowaniu Twoich pojazdów. Nasze oferty finansowania i ubezpieczenia zostały opracowane specjalnie z myślą o specjalistach w dziedzinie transportu materiałów i mogą być dostosowane do wielkości i działalności Twojej firmy, umożliwiając utrzymanie zdolności kredytowej i płynności finansowej. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na rozwiązania ratalne lub leasing finansowy. Oczywiście pomożemy Ci znaleźć najlepszą opcję.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania wsparcia i zapoznania się z naszą ofertą.

FOR MORE INFORMATION, CONTACT US!

I agree that when submitting this form, Renault Trucks will store and keep my personal data as long as required to evaluate the information provided and in order to be able to contact me back about this specific subject. My data may also be transferred to Renault Trucks partners and distributors that will be able to handle my demand.