Raport

Leasing elektrycznych samochodów ciężarowych jest wygodny, przyjazny dla środowiska i opłacalny

Zielona energia

3min
Renault Trucks E-Tech range

Jean Francesco Hächler jest Country Managerem w Renault Trucks Financial Services. Oferuje on klientom Renault Trucks - w tymCarlsberg- wybór rozwiązań leasingowych, które zapewniają korzyści budżetowe i operacyjne.

"Mieszkam i pracuję w Zurychu, jednym z centrów bankowości i finansów na świecie. Podobnie jak w całej Szwajcarii, transport miejski w moim mieście zmierza w kierunku rozwiązań e-mobilności, aby poprawić jakość życia w centrum miasta i zmniejszyć ogólną emisję CO2. Osobiście mogę tylko z zadowoleniem przyjąć ten trend w kierunku czystszych, bardziej energooszczędnych i cichszych rozwiązań transportowych, które są kompatybilne z energią ze źródeł odnawialnych.

 

Z elektrycznymi ciężarówkami finansuję eko-mobilność

Moja praca w Renault Trucks Financial Services polega na przygotowywaniu rozwiązań finansowych dla firm, które chcą dodać do swojej floty jeden lub więcej samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Prawie zawsze zalecam leasing, zamiast zakupu od razu. Biorąc pod uwagę całkowity koszt posiadania (TCO) elektrycznych pojazdów ciężarowych, leasing ma dużo większy sens finansowy. Jakie są więc korzyści dla klientów Renault Trucks Financial Services*? Wystarczy, że będą jeździć, my zajmiemy się całą resztą! Mówiąc prościej, Renault Trucks bierze na siebie odpowiedzialność za obsługę techniczną. W razie najmniejszego problemu z samochodem ciężarowym, producent zajmie się nim i jak najszybciej przywróci go do ruchu: to prawdziwy spokój ducha.

 

E-mobilność staje się kluczem do zdobycia nowych kontraktów

Istnieją również bardzo praktyczne korzyści finansowe dla operatorów transportowych, którzy korzystają z elektrycznych ciężarówek. Oprócz korzyści w zakresie wizerunku firmy - eko-mobilność jest postrzegana jako coraz ważniejsza we wszystkich sektorach przemysłu i staje się kluczem do pozyskiwania nowych kontraktów - nie trzeba płacić podatku drogowego. W Szwajcarii, na przykład, elektryczne ciężarówki są całkowicie zwolnione z podatku drogowego, co oznacza oszczędność 20.000 koron (18.980 euro) dla ciężarówki przejeżdżającej rocznie 35.000 kilometrów (21.750 mil).

Z pewnością był to czynnik dla Carlsberga, kiedy firma podpisała w lutym tego roku duży kontrakt z Renault Trucks na 20 cięzarówek D ZE WIde o pojemności 26 ton. Te w 100% elektryczne pojazdy będą użytkowane przez szwajcarską filię Carlsberga, browar Feldschlösschen. Wszystkie 20 ciężarówek będzie codziennie pokonywać trasy o długości od 100 do 200 kilometrów (60-125 mil), aby zaopatrywać klientów browaru z jego 15 centrów logistycznych. Jestem osobiście bardzo dumny, że odegrałem swoją rolę w zorganizowaniu finansowania tego historycznego kontraktu."

*Renault Trucks Financial Services jest serwisem finansowym i ubezpieczeniowym Renault Trucks, filii Volvo Group. Przestawione rozwiązana dotyczą rynku szwajcarskiego. 

Profil

Country Manager i specjalista w transakcjach leasingu niekomercyjnego, Jean Francesco Hächler posiada tytuł magistra finansów korporacyjnych Uniwersytetu Nauk Stosowanych i Sztuki w Lucernie. Swoją karierę w Credit Suisse rozpoczął w 2001 roku. Po sześciu latach spędzonych w Xerox Leasing, w 2017 roku dołączył do Renault Trucks Finance. Do jego sukcesów należy zaliczyć zorganizowanie finansowania ułatwiającego realizację kontraktu Grupy Carlsberg na 20 26-tonowych ciężarówek Renault Trucks D Wide Z.E.

Jean Francesco Hachler
Set canonical URL
Off