Rozwiązania transportowe

TRANSPORT W KAMIENIOŁOMACH: prawdziwe obciążenie dla samochodów ciężarowych

Budownictwo

5min
banner

Transport górniczy jest jedną z najbardziej wymagających działalności dla samochodów ciężarowych. Trzeba liczyć na solidne pojazdy, zdolne do przewożenia ciężkich ładunków, a jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo kierowcom. Renault Trucks służy pomocą dzięki swojej gamie K, przeznaczonej do ciężkich robót budowlanych, i ofercie serwisowej dostosowanej do potrzeb transportu górniczego.

Samochód ciężarowy wywrotka: poznaj gamę K Renault Trucks

Gama Renault Trucks K jest wyposażona w podwozie przystosowane do przewozu ciężkich ładunków, co pozwala na zmniejszenie liczby kursów. Nasze pojazdy są fabrycznie przystosowane do łatwego montażu zabudowy.

Wyższa rentowność dzięki wywrotkom dostosowanym do standardowych dróg

Gama K firmy Renault Trucks spełnia wymagania związane z ekstremalnymi obciążeniami, oferując samochody ciężarowe, które mogą być użytkowane na zwykłych drogach i mogą przewozić do 34 ton ładowności w przypadku Renault Trucks K XTREM. Tylne resory paraboliczne lub półeliptyczne są przystosowane do obciążeń od 13 do 32 ton. Dzięki temu pojazd może być wykorzystywany do wydobywania kamienia i transportu do miejsca obróbki - wszystko to z tym samym kierowcą i przy mniejszej liczbie kursów. W ten sposób można ograniczyć koszty transportu i pracy, a jednocześnie zwiększyć tempo pracy i zwiększyć rentowność.

Renault Trucks K w akcji w Gwinei

 

Pojazdy górnicze: bezpieczeństwo ponad wszystko

Niezawodność i wytrzymałość

Duży ciężar przewożony w kamieniołomach na nierównym, błotnistym lub zakurzonym podłożu stanowi poważne ograniczenie dla stosowanego sprzętu. Dlatego też Renault Trucks, w ramach gamy K przeznaczonej dla ciężkiego budownictwa, proponuje model K XTREM 8x4, doskonały do pracy w najtrudniejszych warunkach.

W odróżnieniu od "standardowego" Renault Trucks K, pojazd ten posiada specjalne wyposażenie zwiększające wytrzymałość i chroniące elementy szczególnie narażone podczas prac w trudnym terenie:

  • Podwozie ze wzmocnionymi podłużnicami, zapewniającymi odporność mechaniczną ramy

  • resory paraboliczne 4-łopatkowe ze smarowanymi zawiasami, przeznaczone do intensywnej eksploatacji

  • Cykloniczny filtr wstępny powietrza, do filtrowania pyłu

  • Zbiorniki paliwa przeznaczone do jazdy w terenie, z prześwitem do 50 cm

  • Ochrona elementów narażonych na uszkodzenie

Niektóre części, takie jak akumulator, hamulce czy resory są bardziej narażone na uszkodzenia podczas intensywnej eksploatacji. Aby ograniczyć przedwczesne zużycie, Renault Trucks zaleca stosowanie oryginalnych części, opracowanych specjalnie dla danego pojazdu i zatwierdzonych po rygorystycznych testach przeprowadzonych w ekstremalnych warunkach.

renault trucks K
renault trucks K

Samochody ciężarowe ułatwiające manewrowanie

 
 

Posiadanie solidnego samochodu ciężarowego jest dobre, ale kierowcy muszą również w pełni panować nad pojazdem i bezpiecznie z niego korzystać. Aby zapewnić właściwą kontrolę nad pojazdem i chronić jego podzespoły mechaniczne, Renault Trucks K może być wyposażony w automatyczną skrzynię biegów Optidriver XTREM. Posiada ona wałek z sześcioma zębami zamiast czterech, specjalne tryby i system zarządzania zmianą biegów dostosowany do ekstremalnych obciążeń. Dodatkowo można zamontować jeden lub dwa dodatkowe wolne biegi (Xtended), aby jeszcze bardziej ułatwić ruszanie pojazdem.

Kąt natarcia 32°

Kierowcy mogą również liczyć na najlepszy kąt natarcia na rynku oraz prześwit osi wynoszący 38 cm, który zapobiegnie ewentualnemu zgnieceniu lub uszkodzeniu przedniej osi. W zakresie manewrowości promień skrętu został zmniejszony do niespełna 9 metrów (konfiguracja 8x4). Renault Trucks K posiada również automatyczny hamulec postojowy, który zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i innych pracowników kamieniołomu.

Jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo, kierowcy mogą liczyć na system hamowania awaryjnego, kamery do kontroli otoczenia, uchwyty do wchodzenia na pojazd oraz stopień boczny do kontroli ładunku.

renault trucks K
renault trucks K

Zarządzanie flotą w czasie rzeczywistym

Optifleet to inteligentna usługa zarządzania flotą, dostępna po to, abyś mógł lepiej zarządzać łańcuchem transportowym od kopalni do miejsca przetwarzania ładunku. To rozwiązanie ułatwia codzienne zadania, pozwalając na zarządzanie flotą w sposób idealnie dopasowany do codziennego użytkowania.

Oszczędzaj na paliwie, poprawiaj wykorzystanie kierowców i pojazdów, kontroluj godziny pracy silnika, stosuj geo-tracking pojazdu i bądź ostrzegany w czasie rzeczywistym o jego dokładnej lokalizacji dzięki geobarierom.

Z Optifleet możesz udostępnić dane swojego pojazdu komu chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz poprzez portal internetowy, aplikację mobilną lub integrując dane z systemem innej firmy poprzez API.

Obniżenie kosztów utrzymania

Podczas pracy w kopalni, niektóre części pojazdu, takie jak zawieszenie czy hamulce, zużywają się szybciej niż inne. Aby obniżyć koszty utrzymania, Renault Trucks proponuje stosowanie części eXchange. Celem jest odzyskanie używanych części, ich renowacja, przeprowadzenie odpowiednich testów i ponowne zamontowanie w pojazdach. Są one objęte dwuletnią gwarancją na zamontowane części i spełniają te same wymagania jakościowe i eksploatacyjne co nowe produkty, ale za niższą cenę.

Skorzystaj z naszych ofert finansowania dostosowanych do działalności górniczej

W sektorze górniczym przebieg nie jest główną przyczyną zużycia pojazdu. Dlatego Renault Trucks oferuje rozwiązania finansowe i ubezpieczeniowe dostosowane do samochodów ciężarowych dla górnictwa. Ponadto, w przypadku konieczności wykonania zabudowy, bierzemy pod uwagę czas realizacji zabudowy i proponujemy plany i okresy finansowania, które wesprą Twoją działalności.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu uzyskania indywidualnej porady lub oferty.

Zwiększenie rentowności transportu górniczego

Kopalnie są eksploatowane w sposób ciągły. Każda przerwa w łańcuchu transportowym prowadzi do ogromnych strat po Twojej stronie. Aby zwiększyć dyspozycyjność pojazdów, Renault Trucks proponuje opcję Predict. Celem jest zapobieganie awariom, a nie ich usuwanie. Informacje o pojeździe przesyłane są do specjalnej platformy cyfrowej, która śledzi wykorzystanie pojazdu i ostrzega doradcę o koniecznych interwencjach. Ten z kolei umówi się z Tobą na wizytę w celu przeprowadzenia tych czynności konserwacyjnych w czasie, który w niewielkim stopniu wpłyną na Twoją działalność.

Ponieważ kopalnia, w której pracujesz, nie musi mieć w pobliżu punktu serwisowego, dysponujemy również mobilnymi warsztatami. Jeden lub kilku techników przyjeżdża na miejsce, aby wykonać czynności konserwacyjne w Twoich pojazdach.

FOR MORE INFORMATION, CONTACT US!

I agree that when submitting this form, Renault Trucks will store and keep my personal data as long as required to evaluate the information provided and in order to be able to contact me back about this specific subject. My data may also be transferred to Renault Trucks partners and distributors that will be able to handle my demand.