Rozwiązania transportowe

Która ciężarówka zasilana alternatywną energią jest odpowiednia dla mojej firmy?

Zielona energia

3min
Renault Trucks Z.E.

Jak wybrać odpowiedni samochód ciężarowy dla mojej firmy? Na jakie kryteria powinienem zwrócić uwagę w oparciu o ograniczenia i cele mojego biznesu? Na jaki rodzaj energii powinienem się zdecydować? Wielu operatorów transportowych zadaje sobie obecnie dokładnie te pytania. Renault Trucks jest tu po to, aby pomóc im znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Dzisiejszy krajobraz branżowy nie jest prosty dla operatorów transportowych. Jakby nie dość było kryzysu zdrowotnego w 2020 roku, to jeszcze ciągle rosną ograniczenia prawne i finansowe. Ograniczenia w dostępie do centrów miast, presja ze strony klientów, którzy chcą korzystać tylko z przyjaznych środowisku dostawców usług transportowych, ostra konkurencja pomiędzy dostawcami, wojny cenowe... ograniczenia takie jak te dodają prawdziwej złożoności do zadania wyboru najbardziej odpowiednich pojazdów dla Twojej firmy, zwłaszcza gdy chcesz korzystać z alternatywnej energii.

Kryteria wyboru... pytania, które musisz sobie zadać

Właściwy wybór źródła energii i pojazdu będzie się różnił w zależności od geografii, lokalnego ustawodawstwa i przepisów oraz pokonywanych tras i/lub odległości. Dla długodystansowych przewozów towarowych, pokonujących setki kilometrów dziennie bez powrotu do bazy, najlepszym wyborem będzie biodiesel B100, który może zredukować emisję CO2 aż do 60%.

 

W przypadku dystrybucji regionalnej, która obejmuje mniej niż 400 km dziennie, przy czym pojazdy wracają do bazy na nocne doładowanie akumulatorów (6 do 12 godzin, w zależności od rodzaju metody ładowania), elektryczny samochód ciężarowy może być doskonałym rozwiązaniem. Jest to szczególnie zalecane dla nocnych dostaw w centrach miast, ponieważ elektryczne samochody ciężarowe są bardzo ciche i podczas użytkowania nie generują żadnych lokalnych emisji (z wyjątkiem cząstek związanych z hamowaniem, co dotyczy wszystkich pojazdów).

 

Trzecim możliwym rodzajem energii alternatywnej jest sprężony gaz ziemny (CNG). Może on pochodzić z wydobycia (gaz kopalny) lub z przetwarzania odpadów domowych i organicznych (biogaz) co może zapewnić redukcję emisji CO2 do 70%. Zasięg pojazdu może wynosić nawet 800 km i tak jak w przypadku ciężarówki z silnikiem diesla, tankowanie trwa tylko kilka minut, dzięki złączom zgodnym z normami VNG1 i VNG2.

Całkowity koszt posiadania oraz wsparcie ekspertów Renault Trucks

Bez względu na rodzaj energii alternatywnej lub paliwa ekologicznego, w Renault Trucks pomagamy Tobie w wyborze najbardziej odpowiedniego rozwiązania oraz pojazdu dla Twojej działalności. Proponujemy szereg systemów, które możesz wykorzystać do obliczenia TCO (Total Cost of Ownership) przy wsparciu doradcy handlowego. Kalkulacja obejmuje szereg różnych kryteriów, w tym cenę zakupu lub koszt finansowania, wszelkie dostępne zachęty rządowe, podatki lokalne/krajowe, koszty paliwa/energii oraz koszty utrzymania pojazdu. Ostatecznym celem jest zapewnienie możliwie najbardziej kompleksowego wsparcia przy podejmowaniu decyzji, aby zapewnić, dobór odpowiedniej technologii dla właściwego zastosowania we właściwym czasie i miejscu.

 

Range Simulator jest narzędziem wspomagającym zakup, wykorzystywanym przez sprzedawców Renault Trucks, aby pomóc Tobie w skutecznym przejściu na elektromobilność. Może on symulować wykorzystywane trasy, przewożone ładunki, przebiegi i warunki pogodowe, aby określić najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Jest tak dokładny, że potrafi obliczyć, ile energii zostanie na końcu trasy!

 

Wszystkie te rozwiązania pomagają firmom transportowym wybrać i eksploatować pojazdy, które mniej zanieczyszczają środowisko, są bardziej energooszczędne i kompatybilne z odnawialnym źródłem energii, które odpowiada ich działalności, a ostatecznym celem jest redukcja CO2 i lokalnych emisji, takich jak tlenki azotu (NOx) oraz cząstki stałe. Jest to niezbędne do tworzenia bardziej przyjaznej dla środowiska przyszłości.

Zapytaj o ofertę pojazdów z gamy E-Tech! Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off