Aktualności


 

27.05.2013

CO SĄDZĄ KLIENCI O NOWYCH POJAZDACH RT ?

2 000 000 KM TESTÓW

Wybrani klienci testują nowe pojazdy ciężarowe Renault Trucks


Pięćdziesiąt pojazdów z nowej gamy Renault Trucks, której rynkowa premiera odbędzie się w czerwcu 2013 r., aktualnie przechodzi testy eksploatacyjne z udziałem Klientów. Dotychczas pojazdy te pokonały łączny dystans 2 000 000 km w rzeczywistych warunkach eksploatacji, na drogach publicznych i placach budów. Ich użytkownicy dzielą się swoimi pierwszymi wrażeniami na temat właściwości jezdnych, osiągów i wnętrza kabiny.

Przystępując do opracowywania nowej gamy pojazdów ciężarowych, siedem lat temu, Renault Trucks zaprosiło wybranych klientów do udziału w tym projekcie – powierzając im rolę tzw. klientów pilotażowych. Obecnie klienci Ci testują nowe pojazdy w rzeczywistych warunkach eksploatacji.  Dotychczas przejechali nimi łącznie 2 miliony kilometrów. Opowiadają nam o swoich doznaniach.

Pierwsze reakcje po zajęciu miejsca za kierownicą są niezwykle pozytywne.

Kilku zwraca uwagę na „niezwykle precyzyjne, bezpośrednie i przyjemne prowadzenie”, charakteryzując pojazd jako taki, do którego „łatwo się jest przyzwyczaić”. – Moje pierwsze wrażenia są naprawdę bardzo dobre. Podczas testowania przekonałem się, jak łatwo się nim kieruje – oznajmia Christian Söllner z niemieckiej firmy transportowej Söllner Logistic GmbH & Co. – Czujesz się dobrze za kierownicą – wtóruje mu Franck Hurtel, jeden ze 100 kierowców Transports Jacot, firmy mającej swoją bazę niedaleko Amiens we Francji.

W kwestii zaś osiągów, wielu kierowców testowych zwracało uwagę na korzystną ekonomikę paliwową. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z treści raportów dotyczących zużycia paliwa – stwierdza holenderski międzynarodowy przewoźnik drogowy Johan Hengst. Entuzjastyczne są również opinie na temat solidności pojazdów: – Te nowe pojazdy ciężarowe sprawiają wrażenie niezwykle solidnych i niezawodnych – zapewnia Jochem Leemans, kierowca w holenderskiej firmie dystrybucyjnej R. Nagel B.V, która aktualnie testuje dwa pojazdy wykorzystywane do transportu produktów chłodniczych.

Pochwały nie ominęły także wnętrza kabiny: – Poziom komfortu w kabinie ma ogromne znaczenie – wyjaśnia Franck Hurtel z Transports Jacot. Jest to szczególnie ważna cecha, ponieważ, jak dodaje Christian Söllnerm z Söllner Logistic GmbH & Co: – Tym, co tak naprawdę liczy się w transporcie dalekobieżnym, jest przestronność wnętrza kabiny i możliwość przyjęcia idealnej pozycji za kierownicą.

Zdaniem Luisa Ventury, portugalskiego użytkownika pilotażowego z Transportes João Amaral, firmy specjalizującej się w międzynarodowym transporcie produktów chemicznych i dostawach dla przemysłu motoryzacyjnego: – Wnętrza kabin nowych pojazdów ciężarowych są wyjątkowo ciche podczas jazdy. Jochem Leemans, kierowca w R. Nagel B.V., dodaje: – Bardzo często, gdy rozmawiam przez telefon za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego, rozmówcy pytają mnie, czy jadę, czy może zatrzymałem się, ponieważ nie słychać absolutnie żadnego szumu. Wyciszenie kabiny jest perfekcyjne!

– Ten pojazd ciężarowy wyróżnia się z tłumu! – oświadcza holenderski przewoźnik Johan Hengst. – Jest fantastyczny, śmiały w kształcie i nowoczesny – konkluduje Luis Ventura z Transportes João Amaral.

Nowa gama pojazdów ciężarowych Renault Trucks zostanie oficjalnie zaprezentowana w Lyonie, 11 czerwca br.