Aktualności


 

16.03.2015

NOWOŚCI GAMY POJAZDÓW BUDOWLANYCH RENAULT TRUCKS NA WYSTAWIE INTERMAT

Prezentacja nowości na wystawie Intermat od 20 do 25 kwietnia 2015 r.

Na wystawie Intermat w Paryżu w dniach od 20 do 25 kwietnia 2015 r. Renault Trucks zaprezentuje nowości w swojej gamie pojazdów budowlanych. W szczególności na stoisku Renault Trucks (Hall 6, aleja C, stoisko 083) wystawiony będzie model Renault Trucks C XLOAD, betonomieszarki, C 8x4 Tridem oraz K Xtrem.

Na międzynarodowej wystawie sprzętu i rozwiązań technicznych dla przemysłu budowlanego, Intermat, w Paryżu-Nord Villepinte w dniach od 20 do 25 kwietnia 2015 r. Renault Trucks zaprezentuje szeroki wachlarz swoich gam pojazdów budowlanych C i K. Renault Trucks stworzy w ten sposób swoim klientom okazję do zapoznania się z nowymi konfiguracjami swoich modeli Renault Trucks C i K oraz z ofertą usług towarzyszących. Dzięki licznym dostępnym wersjom oraz wymienności modułów w ramach dwóch gam Renault Trucks może zaoferować specjalistom branży budowlanej, niezależnie od ich specjalizacji, rozwiązania środków transportu o dużej wytrzymałości i niskich kosztach eksploatacyjnych.

Renault Trucks przedstawi na swoim stoisku model C 8x4 XLOAD (z betonomieszarką). Model C XLOAD poddano analizie mającej na celu zmniejszenie jego masy własnej, umożliwiające  przewoźnikom pobieranie większej ilości betonu w każdym kursie, a co za tym idzie podniesienie ich wydajności i rentowności.

Renault Trucks wystawi także model C 8x4*4 Tridem. Dzięki czwartej osi kierowanej promień zawracania pojazdu zmniejszył się o 90 cm, co wyraźnie poprawia zwrotność pojazdu. Zaleca się to również w przypadku zabudów powodujących przesunięcie obciążenia do tyłu pojazdu, takich jak na przykład platformy z żurawiem, wywrotka z wymienną skrzynią, hakowiec lub zasysarka przemysłowa.

Klienci z branż związanych z eksploatacją kamieniołomów będą mieli okazję zapoznać się z modelem K 8x4 Xtrem, wyróżniającym się zwłaszcza wzmocnioną ramą podwozia, zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver Xtrem oraz podzespołami mechanicznymi o zwiększonej wytrzymałości, przeznaczonymi do pracy z tak dużymi obciążeniami. W modelu montuje się opony o rozmiarze 24”, z homologacją szosową. To ogumienie, zastosowane w pojazdach seryjnych przez Renault Trucks po raz pierwszy w Europie, umożliwia dalsze zwiększenie ładowności i zdolności pokonywania przeszkód modelu K dzięki większemu prześwitowi oraz większym kątom natarcia i zejścia.

Na stoisku prezentowany będzie także model Renault Trucks C 6x4 OptiTrack. Układ Optitrack umożliwia chwilowe zwiększenie mobilności pojazdu za pomocą dwóch silników hydraulicznych w piastach kół przednich. Ten układ udostępnia na żądanie tymczasowy napęd na wszystkie koła, wolny od ograniczeń pojazdu z „klasycznym” napędem na wszystkie koła, zwłaszcza w odniesieniu do zużycia paliwa, wysokości załadunku, kosztów obsługi technicznej i większej masy.

Na wystawie Intermat pokazany będzie także model C Cab 2,3 m 6x4, pojazd dostosowany do wymagań przewoźników wykonujących liczne przewozy materiałów w środowisku miejskim i podmiejskim. Ten pojazd wyposażony jest w standardzie w zautomatyzowaną skrzynię biegów Optidriver. Kabina o mniejszej szerokości i wysokości zapewnia kierowcy dużą zwrotność pojazdu i ułatwia wielokrotne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu.

I wreszcie, po wprowadzeniu całej swojej nowej gamy na rynek europejski w latach 2013 i 2014, Renault Trucks wszedł ze swoimi nowymi pojazdami na rynki środkowo-wschodnie oraz afrykańskie, potwierdzając swoją globalną obecność. Na wystawie Intermat Renault Trucks pokaże również model K w konfiguracji ciągnika 6x4.

Renault Trucks zaprezentuje te modele na wystawie Intermat w dniach od 20 do 25 kwietnia 2015 r. (Hall 6, alejka C, stoisko nr 083).

Klienci będą mogli również zapoznać się z gamą pojazdów budowlanych C i K producenta na stoiskach naszych partnerów, producentów zabudowy.