Aktualności


 

24.01.2020

RENAULT T 2020

RENAULT TRUCKS T 2020 KOMFORT KIEROWCY I NIŻSZE ZUŻYCIE PALIWA

Renault Trucks wprowadza modele 2020 T i T High do transportu dalekobieżnego: jeszcze bardziej oszczędne, zawsze gwarantujące jak najwyższy komfort pracy kierowcy.

Najwyższa jakość wykończenia wnętrza kabiny

W kabinie Renault Trucks T zastosowano wiele rozwiązań podwyższających prestiż i komfort jazdy. Wewnątrz znajdziemy wentylowane fotele z nową tapicerką, dwa podłokietniki oraz skórzaną kierownicę (regulowaną w 3 płaszczyznach w standardzie). Pojazdy Renault Trucks T/ T High 2020 zostały wyposażone w tablicę rozdzielczą wykończoną w stylu włókna węglowego, aluminiowe uchwyty oraz metalowy próg. Modele wyróżniają się dużą pojemnością schowków wynoszącą łącznie 221 litrów.

Na zewnątrz kabiny, wzorem lat ubiegłych, można dostosować indywidualnie kolor osłony chłodnicy i lusterek bocznych wybierając spośród barw błyszczący czarny albo błyszczący pomarańczowy.

Pojazdy Gamy T mogą być również doposażone w multimedialny system rozrywki/nawigacji/audio Roadpad+, który pozwala na połączenie z dwoma telefonami jednocześnie oraz na słuchanie z nich ulubionej muzyki. Dodatkowo system kamer rozmieszczonych na zewnątrz kabiny ułatwia manewry. Roadpad zawiera również nawigację dedykowaną dla pojazdów ciężarowych.

Zmniejszone zużycie paliwa oraz emisja CO2

Pojazdy gamy dalekobieżnej Renault Trucks są wyposażone w silniki 11 lub 13 litrowe DTI STEP D, oba tak samo oszczędne i przyjazne dla środowiska, zużywające o 3% paliwa mniej względem pojazdów poprzedniej generacji. Modele 2020 są wyposażone w wysoko wydajny układ napędowy oraz hamulce tarczowe o mniejszej niż dotychczas masie własnej, co dalej sprzyja zmniejszeniu zużycie paliwa. Nowe ustawienia skrzyni biegów i silnika (instalowane opcjonalnie) pozwalają uzyskać niższe o 3% zużycie paliwa w porównaniu do poprzedniej wersji.

Silniki pojazdów Renault T/T High mogą być zasilane XTL (syntetyczny diesel) i biodieslem.

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych  na świecie. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji. Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 105 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2018 przychód netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok 391 miliardów SEK (38 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

 

Więcej informacji:

renault-trucks.pl/informacje-prasowe

Katarzyna Pawluś – Lech

+48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com