Aktualności


 

13.12.2018

Renault Trucks D 2019

OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA NAWET DO 7%

Renault Trucks prezentuje  pojazdy dystrybucyjne Renault Trucks D oraz D Wide w wersji 2019. Nowe wersje charakteryzują się lepszą aerodynamiką i komfortem pracy kierowcy, a także nowymi silnikami Euro 6 Faza D. Połączenie nowego wyposażenia i ulepszeń silnika zapewnia niższe zużycie paliwa nawet do 7% w porównaniu z poprzednią generacją pojazdów.

 


 

Silniki Euro 6 Faza D


Silniki DTI 5, DTI 8 i DTI 11 są już zgodne z wymogami normy Euro 6 Faza D, która zacznie obowiązywać od 1 września 2019 r. Modele Renault Trucks D i D Wide zostały także wyposażone w filtr cząstek stałych nowej generacji. Aby zoptymalizować zużycie paliwa, silniki DTI 5 i DTI 8 posiadają nowe oprogramowanie. Przeprojektowano osprzęt silnika: Renault Trucks D i D Wide wyposażono także w nową chłodnicę oleju i pompę wody o niskim przepływie.

 


Optymalizacja aerodynamiki

 

Niedawno zakończony projekt badawczy Renault Trucks - Urban Lab 2 dowiódł, że optymalizacja aerodynamiki jest jednym z kluczowych aspektów w pojeździe ciężarowym, który może zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 w pojazdach dystrybucyjnych, szczególnie w środowiskach podmiejskich.


Dlatego też zoptymalizowano aerodynamikę Renault Trucks D i D Wide. W wersji 2019 zostały one wyposażone w nowe deflektory boczne, a także w nowy, regulowany spojler dachowy, który można dostosować do każdego rodzaju nadwozia dzięki 12 pozycjom ustawienia.

 


 

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy, Renault Trucks D i D Wide w wersji 2019 zostały wyposażone w nowe systemy wspomagające codzienną pracę kierowcy. Zamontowany adaptacyjny tempomat (ACC) automatycznie utrzymuje minimalną odległość za pojazdem. Dzięki temu jazda staje się bardziej płynną, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, ale również zmniejsza się zmęczenie kierowcy. Kolejną nową funkcją zintegrowaną w tempomacie jest regulowany ogranicznik prędkości (ASL).

Połączenie tych udoskonaleń oraz nowego wyposażenia umożliwi naszym klientom zmniejszenie zużycia paliwa o 7% w porównaniu z poprzednią generacją pojazdów GAMY D.


Renault Trucks D i D Wide 2019 są już dostępne w sprzedaży. Są w pełni przygotowane do stosowania biopaliwa (do 100%) oraz dostępne w wersji napędzanej sprężonym gazem ziemnym (CNG).

 

  

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji.

Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 95 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2017 zysk netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 335 miliardów SEK (35 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.