Aktualności


 

13.12.2018

Renault Trucks D 2019

OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA NAWET DO 7%

Renault Trucks prezentuje pojazdy dystrybucyjne Renault Trucks D oraz D Wide w wersji 2019. Nowe wersje pojazdów charakteryzują się lepszą aerodynamiką i komfortem kierowcy, a także nowymi silnikami Euro 6 Step D. Połączenie nowego wyposażenia i ulepszeń silnika zapewnia oszczędność paliwa nawet do 7% w porównaniu z poprzednią generacją pojazdów.


Silniki Euro 6 Step D


Silniki DTI 5, DTI 8 i DTI 11 są już zgodne z regulacją Euro 6 Step D, która zacznie obowiązywać od 1 września 2019 r. Modele Renault Trucks D i D Wide zostały także wyposażone w filtr cząstek stałych nowej generacji. Aby zoptymalizować zużycie paliwa, silniki DTI 5 i DTI 8 zostały wyposażone w nowe oprogramowanie silnika. Przeprojektowano osprzęt silnika,  Renault Trucks D i D Wide wyposażono także w nową chłodnicę oleju i pompę wody o niskim przepływie.


Optymalizacja aerodynamiki

 

Niedawno zakończony projekt badawczy Renault Trucks - Urban Lab 2 dowiódł, że optymalizacja aerodynamiki jest jednym z kluczowych aspektów w pojeździe ciężarowym, który może zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 w pojazdach dystrybucyjnych, szczególnie w środowiskach podmiejskich.

Dlatego też zoptymalizowano aerodynamikę Renault Trucks D i D Wide. W wersji 2019 zostały one wyposażone w nowe deflektory boczne, a także w nowy, regulowany dachowy deflektor, który można dostosować do każdego rodzaju nadwozia dzięki 12 pozycjom ustawienia.


Bezpieczeństwo i komfort jazdy


Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy, Renault Trucks D i D Wide w wersji 2019 zostały wyposażone w nowe systemy wspomagające codzienną pracę kierowcy. Zamontowany adaptacyjny tempomat (ACC) automatycznie utrzymuje minimalną odległość za pojazdem, który znajduje się z przodu co zapewnia płynniejszą jazdę, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, ale również zmniejsza zmęczenie kierowcy. Regulowany ogranicznik (ASL) jest również integralną funkcją. Sterowanie dla obu systemów znajduje się w zasięgu rąk kierowcy, co prowadzi do bezpieczniejszej i bardziej wydajnej jazdy.

Połączenie tych udoskonaleń oraz nowego wyposażenia umożliwi naszym klientom zmniejszenie zużycia paliwa o 7% w porównaniu z poprzednią generacją pojazdów GAMY D.

Renault Trucks D i D Wide 2019 są już dostępne w sprzedaży. Są w pełni kompatybilne z Biopaliwem (do 100%) oraz dostępne w wersji napędzanej sprężonym gazem ziemnym (CNG).O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji.

Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 95 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2017 zysk netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 335 miliardów SEK (35 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.