Aktualności


 

17.05.2013

RUSZA NOWY SEZON TRUCK RACING

TRUCK RACING 2013

RENAULT TRUCKS MKR-TECHNOLOGY W PEŁNEJ GOTOWOŚCI DO OBRONY TYTUŁU

Kolejny sezon Mistrzostw Truck Racing zbliża się wielkimi krokami. Drużyna Renault Trucks MKR Technology pracuje na pełnych obrotach, aby  obronić zdobyty w zeszłym roku tytuł Mistrza Europy. Największe nadzieje pokłada się w dwóch kierowcach: Adamie Lacko i Markusie Bösiger, którzy w tym sezonie wystartują w 10 wyścigach.

Tegoroczny sezon będzie ósmym w karierze drużyny Renault Trucks. Ekipa MKR - Technology już dwukrotnie wywalczyła tytuł Mistrza Europy, nic więc dziwnego, że francuski producent wysoko stawia poprzeczkę i liczy na to, że jego drużyna powtórzy sukces z 2010 i 2012 roku. Aby sprostać temu wyzwaniu, w barwach Renault Trucks rywalizować będą dwie ciężarówki, jedna prowadzona przez Czecha Adama Lacko, druga przez Szwajcara Markusa Bösiger.

Chociaż sezon jeszcze się nie rozpoczął, ekipa MKR-Technology od wielu miesięcy przygotowuje swoje pojazdy do startu. Inżynierowie i mechanicy skupili się przede wszystkim na udoskonaleniu silników i zawieszenia.

„Ulepszyliśmy nasz sportowy silnik DXi5 13. Dużo czasu pochłonęły także prace nad wałkiem rozrządu, wtryskiem i sterowaniem elektronicznym,  co z pewnością przełoży się na wysokie osiągi, zwłaszcza na doskonałe przyspieszania od niskich prędkości obrotowych, wyjaśnia Gerard Peraz, Dyrektor Techniczny Renault Trucks Racing. ”Zmniejszyliśmy także tarcie silnika poprzez zastosowanie tych samych rozwiązań, co w silnikach Euro VI, które montowane są w nowej gamie pojazdów Renault Trucks”.

Jeśli chodzi o podwozie, poprawiono przednie i tylne elementy zawieszenia. "W drugiej połowie sezonu 2012 wykonaliśmy kawał dobrej roboty ulepszając zawieszenie przednie i tylne (sprężyny i amortyzatory), oraz przednią oś poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii, które testowaliśmy przez cały ubiegły sezon na ciężarówce Markusa Bösiger,” wyjaśnia Mario Kress.

Kierowca Adam Lacko z niecierpliwością czeka na otwarcie sezonu: „Myślę, że w tym roku nasi rywale nie będą mieli łatwego zadania i sezon zakończy się zwycięstwem dla mnie i dla całej drużyny”.

Kalendarz Europejskich Mistrzostw Truck Racing 2013

Data

Miasto

Kraj

19 - 20 maja

Misano

Włoch

1 - 2 czerwca

Navarra

Hiszpania

15 - 16 czerwca

Nogaro

Francja

6 - 7 lipca

Spielberg

Austria

13 - 14 lipca

Nürburgring

Niemcy

27 - 28 lipca

Smolensk

Rosja

31 sierpnia - 1 września

Most

Czechy

21 - 22 września

Zolder

Belgia

5 - 6 października

Jarama

Hiszpania

12 - 13 października

Le Mans

Francja