Informacje prasowe
rss


 

04.10.2018

ELEKTRYCZNY POJAZD RENAULT MASTER Z.E

Renault Master Z.E. jest już dostępny w sprzedaży w sieci Renault Trucks. Ten w pełni elektryczny pojazd, pozwala dotrzeć do wszystkich stref miejskich, niezależnie od ograniczeń drogowych i jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów pracujących w środowisku miejskim.

 

 


 

Elektromobilność leży u podstaw strategii Renault Trucks w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego, dlatego też francuski producent wprowadza na rynek pierwszy pojazd zasilany w 100% energią elektryczną, Renault Master Z.E. Renault Master Z.E. idealnie nadaje się do realizacji dostaw na ostatnim etapie. Dostępny w 4 wersjach furgonu i 2 wersjach platformy, dzięki temu, że jest 100% elektryczny odpowie na wszystkie wymagania profesjonalistów pracujących w mieście. Dotrze do każdego miejskiego obszaru, nawet tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu. Renault Master Z.E. ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy tylko 6 godzin aby go w pełni naładować. Ponieważ baterie zostały zamontowane pod przednimi siedzeniami, jego pojemność ładunkowa jest identyczna jak w pojeździe napędzanym dieslem. Dla bezpieczeństwa kierowcy, ładunku i mieszkańców miasta, Renault Master oferowany przez Renault Trucks wyposażony jest seryjnie w kamerę cofania, radar cofania i lusterka szerokokątne. Pojazd posiada też system Z.E. alert, który przestrzega pieszych przed zbliżającym się pojazdem, gdy porusza się on z prędkością do 30 km/h. Renault Master Z.E. należy do elektrycznej gamy Renault Trucks. Ta nowa linia, do której należą Renault Trucks D Wide, Renault Trucks D Z.E. i Renault Master Z.E. ma masę całkowitą między 3,1 a 26t i może być wykorzystane w rożnych zastosowaniach miejskich.

 


 

Renault Master Z.E. Specyfikacja techniczne

-  DMC całkowita 3,1t
-  Silnik elektryczny 57 kW
-  Maksymalny moment obrotowy: 225 Nm
-  Maksymalna prędkość 100 km/h
-  Zasobnik energii: 33 kWh akumulatory litowo-jonowe
-  Zasięg w cyklu NDEC: 200 km
-  Zasięg w warunkach rzeczywistych: do 120 km

 


 

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i transportu długodystansowego. Pojazdy marki Renault Trucks są wytrzymałe i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z około 1 500 punktów serwisowych. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji.

Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 95 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2017 zysk netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 335 miliardów SEK (35 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

 

Dodatkowe informacje:

www.renault-trucks.pl/informacje-prasowe

Katarzyna Pawluś-Lech

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com

+48 601 337 915