Informacje prasowe
rss


 

23.01.2019

NOWE CENTRUM BADAWCZE RENAULT TRUCKS W LYONIE

Renault Trucks, francuski producent z siedzibą w Lyonie, zapowiada zbudowanie w Lyon Saint-Priest nowego Centrum Badań i Rozwoju przy zachowaniu odpowiedzialności ekologicznej. Centrum zajmie 11 300 m2 i zostanie otworzone w pierwszym półroczu 2021 roku.

Ten najważniejszy projekt wzmocni wizerunek miasta Lyon i będzie jednym z dwóch największych centrum Badań i Rozwoju w grupie Volvo.
Centrum Badań i Rozwoju wpisuje się w 5-letni program rozwoju Renault Trucks w ramach planu, zapoczątkowanego przez grupę Volvo, aby przygotować markę do nowych wyzwań i obecności  w poszczególnych branżach transportowych. Budynek będzie miejscem prezentacji rozwoju projektów Renault Trucks i innych marek z grupy.

Bliskość, wymiana doświadczeń, płynność : filary nowej i bardziej konkurencyjnej organizacji

Dbając o synergię, innowację i zapewnienie sukcesu przyszłym gamom produktów Renault Trucks i grupy, nowe Centrum Badań i Rozwoju w Saint-Priest pomieści 1000 ekspertów ( spomiędzy 1400 inżynierów fabryki w Lyonie) i ugruntuje swoje miejsce wśród 10 najważniejszych ośrodków badania i rozwoju we Francji. Inżynierowie i konstruktorzy, będą od teraz pracować wspólnie z członkami działów zakupów. Ułatwi to wymianę informacji między pracownikami i przyśpieszy realizację projektów rozwoju dotyczących przyszłości pojazdów ciężarowych.

Kompletnie nowe podejście widać również w organizacji 3- poziomowej przestrzeni, które będzie sprzyjać współpracy między poszczególnymi ekipami, co jest niewątpliwie kluczowe dla sukcesu projektów innowacji przygotowanych dla marki. Organizacja biur, przestrzeni otwartych, sal sprzyjających kreatywności …cały budynek został przemyślany tak, aby promować innowację i wymianę wiedzy.

Eko-koncepcja, dobre samopoczucie w pracy i optymizacja kosztów : projekt stworzony w 100% w Lyonie

Nowy budynek będzie zrealizowany przez firmę ARCHIGROUP, wspartą przez doświadczonego eksperta (ETAMINE) i będzie zużywał 25% mniej energii, niż to wynika z prawa francuskiego. Koncepcja nowego centrum opiera się bowiem na najnowszych i najbardziej wymagających rekomendacjach jeśli chodzi o Wysoką Jakość Środowiska (Certyfikat francuski NF HQE dla budownictwa zrównoważonego)

Aby zoptymalizować koszt inwestycji 33 miliony euro, na tym etapie przemyślano jej cały okres eksploatacji, nie tylko koszty zakupu materiałów, ale też utrzymanie, koszty zużycia energii, zużycie materiałów i gospodarowanie odpadami.

Startujemy, 2 lata pracy przed nami!

Nowe Centrum Badań i Rozwoju, pod które kamień węgielny zostanie wmurowany  latem 2019 roku jest symbolem producenta innowacyjnego, dla którego kluczowa jest skuteczność i trwałość. Planowana inauguracja działania,  pierwsze półrocze 2021!


 

Więcej informacji:  Katarzyna Pawluś – Lech

Tel. +48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com

https://www.renault-trucks.pl/informacje-prasowe

renault-trucks.pl