Informacje prasowe
rss


 

05.10.2020

PIERWSZA, 100% ELEKTRYCZNA ŚMIECIARKA DLA FIRMY URBASER

RENAULT TRUCKS DOSTARCZYŁO PIERWSZĄ, 100% ELEKTRYCZNĄ ŚMIECIARKĘ DO FIRMY URBASER

Renault Trucks przekazało klucze do pierwszego w 100% elektrycznego pojazdu przeznaczonego do zbiórki odpadów znanej międzynarodowej firmie zarządzającej ochroną środowiska - URBASER. Renault Trucks D Wide Z.E. jest pierwszym z masowej produkcji pojazdem, który trafi na drogi publiczne, a jego zadaniem będzie zbiórka i recykling odpadów w Barcelonie. Będzie wykonywał swoje zadania w sposób ekologiczny i cichy, dbając tym samym o środowisko naturalne i nie produkując emisji szkodliwych zanieczyszczeń podczas pracy.
Przekazanie pierwszego Renault Trucks D Wide Z.E., w 100% elektrycznego pojazdu do firmy Urbaser odbyło się w Madrycie.

W przekazaniu wzięli udział przedstawiciele firmy oraz Renault Trucks. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi innowacjami zastosowanym w pojeździe elektrycznym, który zapewni poprawę warunków środowiskowych w miastach. Jak powiedział Rubén Torrado, dyrektor ds. Maszyn w Urbaser, „Pojawienie się tego typu pojazdów we flocie jest odpowiedzią na nasze zaangażowanie w zrównoważoną mobilność energetyczną. Firma Urbaser jest liderem w dziedzinie technologii przyjaznych dla środowiska poprzez tworzenie w miastach idealnych warunków pracy, bez zanieczyszczeń atmosferycznych i hałasu ”.

François Bottinelli, dyrektor generalny Renault Trucks w Hiszpanii, podkreślił zaangażowanie marki w poszanowanie środowiska poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń i pozycję pioniera w rozwoju elektromobilności. Jak sam zaznaczył : „Rozpoczęcie masowej produkcji pojazdów Z.E., a w szczególności dostawa pierwszej w 100% elektrycznej ciężarówki w Hiszpanii jest kamieniem milowym w transformacji energetycznej obszarów miejskich”. Ponadto Oscar Martirena - Dyrektor Handlowy Renault Trucks w Hiszpanii zaznaczył: ”Dostrzegamy potrzebę poprawy jakości życia w miastach, dlatego dostarczamy pojazdy, które pracują możliwie cicho, nie przeszkadzają przy tym mieszkańcom, a jednocześnie nie zanieczyszczają środowiska.Spełnienie tych warunków jest możliwe dzięki Renault Trucks D Wide Z.E, który został zaprojektowany specjalnie do zbiórki i wywozu odpadów w Barcelonie ”.

Dzięki największemu zasięgowi na jednym ładowaniu w segmencie pojazdów dystrybucyjnych, obejmującym od 3,1 do 26 * ton, Renault Trucks, marka pionierów elektromobilności wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom firm, które prowadzą działalność w środowisku miejskim, ułatwiając im przejście na napęd elektryczny.

Renault Trucks D Wide Z.E. dostarczony do firmy Urbaser zaprojektowany specjalnie do zbierania i dystrybucji odpadów, dzięki elektrycznemu napędowi zapewnia ciszę na ulicach miast powiększając tym samym jakość życia mieszkańców.

Elektryczny pojazd tego typu jest dostępny w masowej produkcji od początku roku w fabryce Blainville-sur-Orne. Przy dopuszczalnej masie całkowitej 26* ton i rozstawie osi 3,900 mm, pojazd posiada dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW (moc ciągła 260 kW), które zapewniają maksymalny moment obrotowy 850 Nm i maksymalny moment obrotowy na tylną oś 28 kNm. Pojazd posiada akumulatory litowo-jonowe o mocy 200 kWh, co pozwala Renault D Wide Z.E. w pełni sprostać wymaganiom stawianym przez branżę komunalną.

O Urbaser

Urbaser to wiodąca na świecie firma zajmująca się zarządzaniem środowiskiem, skoncentrowana na ciągłym rozwoju i innowacjach, obsługująca ponad 50 milionów ludzi w 30 krajach poprzez sieć ponad 35 000 pracowników i ponad 160 spółek zależnych. Obecnie Spółka odpowiada za utrzymanie czystości ponad 8 milionów kilometrów ulic w różnych miastach na całym świecie oraz zarządzanie 59 milionami metrów kwadratowych terenów zielonych. Obsługuje 128 obiektów niszczenia odpadów, w których przetworzono ich łącznie 17,8 mln ton; produkuje przy tym 1,592 GWh energii elektrycznej z odpadów, a w ostatnim roku firma zapobiegła swoimi działaniami emisji prawie 1,8 mln ton CO2. Firma stawia sobie za cel zrównoważony rozwój w dziedzinie mobilności energetycznej. Jej model biznesowy jest zorientowany na świadczenie usług środowiskowych, komunalnych które znacząco przyczyniają się do osiągnięcia tych celów. Dotyczą one głównie poprawy jakości życia mieszkańców i oferowaniu niezawodnych, elastycznych usług  mających niski wpływ na środowisko. W ten sposób, prowadząc swoje działania adekwatnie do zmian klimatu, firma sukcesywnie odnawia swój tabor i posiada na całym świecie 864 niskoemisyjne pojazdy oraz 469 bezemisyjne pojazdy.

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych  na świecie. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji. Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 105 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2018 przychód netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 391 miliardów SEK (38 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

 

Więcej informacji: renault-trucks.pl/informacje-prasowe

Katarzyna Pawluś – Lech

+48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com

 

Błażej Ślęzak

+48 697 101 496

blazej.slezak@renault-trucks.com