Informacje prasowe
rss


 

25.07.2018

ROADPAD, NOWY SYSTEM AUDIO, NAWIGACJI ORAZ ROZRYWKI

CZUJ SIĘ JAK W DOMU!

W pojazdach Renault Trucks z gamy T, C oraz K pojawi się nowe wyposażenie w postaci ulepszonego systemu audio, nawigacji i rozrywki o nazwie Roadpad. Działając jako asystent na pokładzie, umożliwia kierowcom słuchanie muzyki, korzystanie z telefonów bez zajmowania rąk, bezpieczną jazdę i pomoc w nawigacji.

Renault Trucks T, C i K mogą być wyposażone w dodatkowy siedmiocalowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z funkcją "przeciągnij i upuść", który w nowej opcji ROADPAD współpracuje z ulepszonym systemem audio, rozrywki oraz nawigacji. Nowy system zawiera w sobie specjalnie dedykowaną nawigację dla samochodów ciężarowych, możliwość słuchania muzyki, podgląd na dodatkowe kamery cofania i zestaw głośnomówiący. Roadpad jest idealnym towarzyszem dla zawodowych kierowców. Ułatwieniem ich pracy ma być nawigacja Tom-Tom, która zawiera wiele interesujących opcji m.in. podgląd trasy w 2-D lub 3-D uwzględniając zmiany zachodzące w trakcie jazdy w czasie rzeczywistym.

Roadpad pomoże również uczynić jazdę przyjemniejszą I bezpieczniejszą. Od teraz będziesz mógł połączyć 2 urządzenia na raz. Oznacza to, że kierowca równocześnie może korzystać w tym samym czasie zarówno z telefonu prywatnego jak I służbowego. Chociaż kierowca musi wybrać priorytetowe urządzenie do korzystania z list kontaktów i wykonywania połączeń wychodzących, połączenia jak i wiadomości przychodzące dalej będą odbierane z obu urządzeń równocześnie. Priorytetowe urządzenie może być łatwo i szybko zmienione za pomocą prostego w obsłudze menu

Roadpad pozwala kierowcom cieszyć się swoją ulubioną muzyką bez odrywania wzroku od drogi ponieważ system wyposażony jest w aplikację Deezer dzięki, której można słuchać wcześniej utworzonych playlist muzycznych. Mogą także słuchać swoich ulubionych programów radiowych w DAB + (Digital Audio Broadcasting), czerpiąc korzyści z optymalnej jakości dźwięku. System Roadpad oferuje również dostęp do aplikacjii informujących na bieżąco o sytuacji pogodowej oraz Google Maps.

Dla podniesienia bezpieczeństwa kierowców oraz ich otoczenia, Roadpad jest przystosowany do zainstalowania dodatkowo 4 kamer w strateginczych punktach pojazdu. Kamery boczne polepszają widoczność, tylnie przydają się szczególnie przy manewrowaniu zestawem z naczepą.