7 podwozi Renault Trucks K520 z zabudową firmy SZCZĘŚNIAK!

Off
OSP SZ. 1a

7 podwozi Renault Trucks K520 z zabudową Szczęśniak Pojazdy Specjalne dla Państwowej Straży Pożarnej!

W ostatnim czasie łącznie 7 podwozi Renault Trucks K520 P8X4 HEAVY.44 E6 z napędem (8×4), zabudowanych przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. trafiło do Państwowej Straży Pożarnej! Pojazdy posiadają dwuosobową kabinę w układzie (1+1), a napęd zapewnia silnik o mocy 382 kW (520 KM)! 

Pojazdy posiadają dwuosobową kabinę w układzie (1+1), a napęd zapewnia silnik o mocy 382 kW (520 KM)! Pojazdy ratownicze (rotatory) będą służyły do usuwania skutków wypadków i katastrof drogowych!

OSP SZ. 2

 

Nadwozie pożarnicze to klasyczna konstrukcja stalowo-aluminiowa, która posiada dziewięć skrytek sprzętowych. Za kabiną kierowcy na ramie pośredniej, zamontowany został żuraw teleskopowy (rotator) CENTURY 1060S. Składa się on z wysięgnika obrotowego, siedmiu wyciągarek hydraulicznych, a także tylnych i bocznych podpór oraz systemu sterowania i oświetlenia. Maksymalny jego udźwig przy dł. ramienia 11,8 m i kącie 600 wynosi 54.400 kg. W celu zapewnienia stabilności żurawia podczas pracy został on wyposażony w cztery podpory. 

OSP SZ. 4

 

Z tyłu pojazdu zamontowane zostało ramię holownicze o udźwigu 24.400 kg przy jego wysuwie dwóch metrów.

Samochód wyróżnia i cechuje bardzo bogata paleta aż siedmiu wyciągarek hydraulicznych! 

Dwie główne wyciągarki hydrauliczne zostały zamontowane w górnej części ramienia obrotowego. Każda o sile uciągu 22.727 kg i linie o dł. 60 m. Umożliwiają one podnoszenie oraz ciągnięcie uszkodzonych pojazdów.

OSP SZ. 5

 

Z kolei dwie wyciągarki pomocnicze zostały umieszczone w dolnej części ramienia obrotowego. Posiadają linę o dł. 60 m. Siła uciągu  każdej z nich wynosi 10.000 kg.

Dwustopniowa wyciągarka hydrauliczna głównego ramienia holowniczego została zamontowana z tyłu pojazdu do ramy pośredniej. Posiada stalową linę, o grubości 26 mm i dł. 60 m. Lina zakończona jest kauszą oraz hakiem (wyjście znajduje się z tyłu pojazdu). Uciąg tej wyciągarki to 30.590 kg. Służy ona i wykorzystywana jest w praktyce do przeciągania wzdłuż osi pojazdu podczas prowadzonych działań ratowniczych.

OSP SZ. 3

 

Natomiast pozostałe dwie wyciągarki hydrauliczne znajdują się za przednimi podporami. Spełniają one rolę tzw. wyciągarek bocznych. Każda z nich posiada linę o dł. 60 m i ma uciąg 12.740 kg.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS! 

Zapytaj o ofertę pojazdów z gamy K! Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.