Aktualności

Nagroda za projekt Safe Driving Academy!

Akademia Jazdy Renault Trucks 3
Projekt „Akademia Bezpiecznej Jazdy Renault Trucks” zwyciężył w konkursie Volvo Group Health & Safety Awards 2021 w kategorii „Wkład i osiągnięcia związane z BHP w handlu detalicznym”!

Zwycięstwo Renault Trucks Polska w konkursie Volvo Group Health & Safety Awards 2021!

W tym szczególnym dniu, jakim jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy z przyjemnością informujemy, że projekt „Safe Driving Academy” zwyciężył w konkursie Volvo Group Health & Safety Awards 2021 w kategorii „Wkład i osiągnięcia związane z BHP w handlu detalicznym”

 

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy jest inicjatywą zapoczątkowana przez agencję ONZ - Międzynarodową Organizację Pracy, która ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na działania związane z zapobieganiem wypadkom przy pracy oraz ochroną zdrowia wszystkich pracowników. 

Akademia Jazdy Renault Trucks 4

 

 

Tematem przewodnim tegorocznego dnia jest „Działajmy razem na rzecz budowania pozytywnej kultury bezpieczeństwa i zdrowia”!

Idąc tą drogą w ramach projektu Safe Driving Academy zrealizowaliśmy w 2021 roku cykl różnego rodzaju aktywności, jak:

  • warsztaty online z psychologiem transportu - intensywne szkolenie prewencyjne z zakresu psychologii transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • indywidualny audyt stylu jazdy na drodze - indywidualne jazdy z instruktorem w celu poznania nawyków, sposobów reagowania i poprawy bezpieczeństwa jazdy 
  • warsztaty online z policjantem - interaktywny wykład online na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, przyczyn wypadków i odpowiedzialności karnej
  • ćwiczenia praktyczne na autodromie "Ryzyko w ruchu drogowym" - jak podejmować ryzykowne decyzje, czy przewidywać zagrożenia na drodze?
  • naukę wspartą narzędziami e-learningowymi, zakończoną testem
  • biuletyn wewnętrzny na temat bezpieczeństwa i higieny pracy na drodze
  • wykład z psychologiem transportu i bezpieczeństwa ruchu ”Wypadek to nie przypadek. Czy mamy prawo czuć się bezpieczni na drodze?” 

Dbałość o ludzi i ich dobre samopoczucie jest naszym najwyższym priorytetem

David Brard, Head Of Health & Safety Volvo Group

Konkurs został podzielony na 3 kategorie, gdzie złożono łącznie aż 80 aplikacji z całego świata! Dlatego tym bardziej jesteśmy DUMNI z otrzymania tego wyróżnienia!

Dziękujemy wszystkim pracownikom Renault Trucks Polska za zaangażowanie w tę inicjatywę, która niewątpliwie przyczynia się do tworzenia kultury bezpieczeństwa i zdrowia w pracy!

Obiecujemy na tym nie koniec!  

Set canonical URL
Off