Aktualności

RENAULT TRUCKS I GRUPA CARLSBERG WSPÓLNIE NEUTRALIZUJĄ SZKODLIWE EMISJE PRZEZ NAPĘD ELEKTRYCZNY

Dystrybucja

5min
Renault Trucks D Wide Z.E.Carlsberg
RENAULT TRUCKS I GRUPA CARLSBERG WSPÓLNIE NEUTRALIZUJĄ SZKODLIWE EMISJE PRZEZ NAPĘD ELEKTRYCZNY

We wtorek 24 listopada 2020 r. w Rheinfelden w Szwajcarii, Bruno Blin, prezes Renault Trucks, przekazał kluczyki do pojazdu Renault D Wide Z.E. Thomasowi Amstutzowi, CEO firmy Feldschlösschen, spółki należącej do Grupy Carlsberg. Pojazd jest pierwszym z historycznego zamówienia na 20 sztuk 26-tonowych Renault Trucks D Wide Z.E. Stawiając na pojazdy z napędem elektrycznym, Grupa Carlsberg i Feldschlösschen udowadniają, że można prowadzić dystrybucję regionalną, która jest neutralna pod względem emisji szkodliwego dwutlenku węgla.

 

W lutym Renault Trucks wykonało ogromny krok w kierunku transformacji transportu miejskiego, ogłaszając podpisanie historycznej umowy z grupą Carlsberg na dostawę 20 pojazdów Renault D Wide Z.E. o DMC 26 t. Bruno Blin, prezes Renault Trucks, wręczył Thomasowi Amstutzowi, dyrektorowi generalnemu Feldschlösschen, kluczyki do Renault D Wide Z.E., pierwszego pojazdu z zamówienia obejmującego dwadzieścia w pełni elektrycznych pojazdów, które zostało złożone przez szwajcarski browar.

"Jestem przekonany, że mobilność elektryczna jest rozwiązaniem służącym poprawie jakości środowiska zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń ”- powiedział Bruno Blin, prezes Renault Trucks. „Cieszę się, że Renault Trucks wspiera Feldschlösschen i Carlsberg, pionierską grupę w kwestii inwestycji w technologię pojazdów z napędem elektrycznym. Transport przechodzi duże zmiany. Nasza branża zmieni się bardziej w ciągu najbliższych dziesięciu lat niż w minionym stuleciu, a dzięki tej współpracy Carlsberg i Renault Trucks wytyczają drogę przyszłości.”

Thomas Amstutz, dyrektor generalny Feldschlösschen, dodaje: „Jesteśmy dumni, że nasza pionierska praca z pojazdami elektrycznymi, która rozpoczęła się kilka lat temu, w końcu się opłaciła. Jesteśmy pierwszą firmą w Szwajcarii, a nawet w Europie, która eksploatuje te przyjazne dla środowiska ciężarówki do transportu napojów. Naszą ambicją jest osiągnięcie wiodącej roli nie tylko w rozwoju piwowarstwa i napojów, ale także w ich logistyce i ochronie klimatu ”.

Firmy Feldschlösschen oraz grupa Carlsberg są mocno zaangażowane w ochronę środowiska i ograniczenie globalnego ocieplenia. Systematycznie realizują cele swojej strategii zrównoważonego rozwoju „Razem w kierunku ZERO” i dążą do osiągnięcia dystrybucji neutralnej pod względem szkodliwej emisji CO2. Aby osiągnąć te cele na etapie tzw. „ostatniej mili” w dystrybucji swoich towarów, firma będzie korzystać z elektrycznych pojazdów ciężarowych ładowanych przy użyciu odnawialnej energii elektrycznej i transportu kolejowego na dużych odległościach.

 

Pełna gama pojazdów Renault Trucks, bezemisyjnych, z napędem w 100% elektrycznym

Renault Trucks oferuje szeroką gamę w pełni elektrycznych pojazdów o DMC od 3,1 do 26 ton. Przewoźnicy, którzy chcą zmniejszyć emisje szkodliwych spalin, mogą nabyć elektryczną ciężarówkę gotową do natychmiastowej eksploatacji.

Pojazdy elektryczne dbają o jakość powietrza, ponieważ podczas użytkowania nie emitują CO2 ani NOx (tlenków azotu). Można nimi jeździć niezależnie od ograniczeń wprowadzonych przez gminy, w centrach miast nawet w okresach największego zanieczyszczenia powietrza. Pojazdy są ciche, mogą być użytkowane w centrach w nocy, szanując komfort snu mieszkańców i ułatwiając swobodny przepływ ruchu w ciągu dnia.

Renault Trucks jest obecnie jednym z pierwszych producentów pojazdów użytkowych, który seryjnie produkuje samochody ciężarowe elektryczne w swojej fabryce w Normandii w Blainville-sur-Orne.

Renault Trucks D Wide Z.E., specyfikacja

- Dopuszczalna masa całkowita: 26 t (podniesiona rejestracyjnie do 27 t)

- Dostępny rozstaw osi: 3,900 mm

- Dwa silniki elektryczne o mocy szczytowej 370 kW (moc ciągła 260 kW)

- Maksymalny moment obrotowy: 850 Nm

- Maksymalny moment napędowy na osi napędowej: 28 kNm.

- 2-biegowa skrzynia przełożeń

- Baterie: litowo – jonowe o łącznej pojemności 200 kWh do 265 kWh

- Zasięg w rzeczywistych warunkach: do 180 km

 

O Feldschlösschen

Firma posiada główną siedzibę w Rheinfelden, Feldschlösschen AG i jest wiodącym browarem w Szwajcarii będąc jednocześnie największym sprzedawcą napojów. Firma została założona w 1876 roku i zatrudnia 1200 pracowników w 21 lokalizacjach w całej Szwajcarii. Dzięki gamie ponad 40 szwajcarskich marek piwa premium i szerokiemu portfolio napojów, od wody mineralnej i napojów bezalkoholowych po wino, Feldschlösschen obsługuje 25 000 klientów z branży gastronomicznej, detalicznej i handlu napojami. Sukces firmy Feldschlösschen opiera się na mocno ugruntowanych wartościach marki: pionier, mistrz, partner. Razem tworzą trwały fundament, dzięki którym Feldschlösschen jest liderem na rynku.

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych  na świecie. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji. Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 105 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2018 przychód netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął ok. 391 miliardów SEK (38 miliardów EUR). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie.

Kontakt dla prasy::

Katarzyna Pawluś-Lech

+48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com