Informacja Prasowa

13. dzielnica Paryża będzie obsługiwana przez 18 elektrycznych pojazdów Renault Trucks D Wide E-TECH!

Elektromobilność

elektryczna śmieciarka renault trucks
13. dzielnica Paryża będzie obsługiwana przez 18 elektrycznych śmieciarek Renault Trucks, zapewniając tym samym w 100% bezemisyjną zbiórkę odpadów komunalnych.

13. dzielnica Paryża będzie obsługiwana przez 18 elektrycznych śmieciarek Renault Trucks D Wide E-Tech!

13. dzielnica Paryża będzie obsługiwana przez 18 elektrycznych pojazdów Renault Trucks D Wide E-Tech, zapewniając tym samym w 100% bezemisyjną zbiórkę odpadów!
elektryczna śmieciarka renault trucks 4

 

Firma SEPUR, ekspert w dziedzinie zbiórki odpadów i zarządzania nimi, odebrała 18 pojazdów Renault Trucks D Wide E-Tech przeznaczonych do zbiórki odpadów z gospodarstw domowych w 13. dzielnicy Paryża. Te całkowicie elektryczne, nie emitujące CO2 i ciche śmieciarki już przemierzają ulice stolicy Francji, zbierając odpady od 180 000 mieszkańców dzielnicy.

elektryczna śmieciarka renault trucks 1

 

Odbiór odpadów od mieszkańców 13. dzielnicy Paryża przy użyciu całkowicie elektrycznych śmieciarek, pozwala zrealizować cele dotyczące redukcji śladu węglowego i zmian klimatycznych określone w Paryskim Planie Klimatycznym. Jest to duży krok naprzód ze strony gminy w ograniczaniu wpływu na środowisko i poprawie jakości życia mieszkańców.

 

Aby codziennie odbierać odpady od 180 000 mieszkańców 13. dzielnicy Paryża, firma Sepur, ekspert w dziedzinie zbiórki odpadów i zarządzania nimi, wprowadziła do użytku flotę wyłącznie elektrycznych pojazdów. Od teraz 18 Renault Trucks D Wide E-Tech z zabudową Semat będzie realizować około stu zbiórek tygodniowo, co oznacza uniknięcie emisji 21 ton CO2 tygodniowo, w porównaniu ze zbiórkami realizowanymi przy użyciu ciężarówek zasilanych gazem ziemnym.

elektryczna śmieciarka renault trucks 3

 

  • Sepur i Renault Trucks, dwaj partnerzy zaangażowani w dekarbonizację transportu.

Sepur i Renault Trucks podjęły poważne zobowiązania i prowadzą ambitną politykę w celu zmniejszenia wpływu ich działalności na środowisko: „U podstaw naszego DNA leży oferowanie władzom lokalnym możliwie najbardziej zrównoważonego transportu. Od 2014 roku przekształcamy naszą flotę, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Postawiliśmy sobie za cel wyeliminowanie pojazdów napędzanych silnikami Diesla ze wszystkich naszych zbiórek do 2025 roku", powiedział prezes Sepur, Youri Ivanov. 

„Mobilność elektryczna jest podstawą strategii Renault Trucks w zakresie transportu bezemisyjnego. Dążymy do tego, aby do 2030 r. 50% naszej sprzedaży stanowiły pojazdy elektryczne, a do 2040 r. wszystkie sprzedawane przez nas pojazdy były całkowicie pozbawione napędu z paliw kopalnych" – wyjaśnia Bruno Blin, prezes Renault Trucks.„Oddanie do użytku 18 elektrycznych śmieciarek to ważny krok na drodze postępu miasta w kierunku czystej i zrównoważonej mobilności. Jesteśmy dumni, że wraz z Sepur możemy odegrać rolę w tym przedsięwzięciu”.

elektryczna śmieciarka renault trucks 2

 

O Sepur Jako wiodący operator zbiórki odpadów komunalnych we Francji, Sepur od 60 lat realizuje misję służby publicznej na rzecz środowiska, w którym żyjemy. Ta średniej wielkości firma jest obecna w większości obszarów łańcucha wartości, takich jak zbiórka odpadów komunalnych na obszarach miejskich i zbiórka dla podmiotów przemysłowych, sortowanie i odzysk bioodpadów oraz oczyszczanie miast. W 2020 roku, firma Sepur zebrała 1,7 milionów ton odpadów od osób prywatnych i firm. W 2021 roku, firma Sepur wsparła prawie 1300 gmin w 25 departamentach regionu Ile-de-France, przynosząc korzyści 10 milionom mieszkańców. Dzięki silnej obecności na rynkach lokalnych, Sepur wykorzystuje swoje doświadczenie w nowych obszarach metropolitalnych.

Zapytaj o Renault Trucks D Wide E-Tech!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
I agree to receive news and information about Renault Trucks products and events. I will be able to stop these communications in every email I receive.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off