Informacja Prasowa

25 POJAZDÓW DOSTAWCZYCH RENAULT TRUCKS MASTER Z.E. DLA MIGROS

Elektromobilność

5min
Renault D Wide test
Elektryczne Renault Trucks Master dla Migros

25 POJAZDÓW DOSTAWCZYCH RENAULT TRUCKS MASTER Z.E. DLA MIGROS

MyMigros, to internetowy supermarket należący do szwajcarskiej spółki Migros Aare. Firma wykorzystuje w codziennym transporcie swoich towarów całkowicie elektrycznego Renault Trucks Master Z.E. 25 tych bezemisyjnych samochodów dostawczych już wykonuje transport dla firmy, a 20 dodatkowych ma dołączyć do floty MyMigros w 2021 roku.

Dwa lata temu szwajcarska spółka Migros Aar uruchomiła usługę supermarketu internetowego „MyMigros” z opcją dostawy zakupów do domu. Zgodnie ze zrównoważonym podejściem firmy, wszystkie dostawy są realizowane przy użyciu Renault Trucks Master Z.E., nie wytwarzając przy tym emisji zanieczyszczeń lub hałasu.

Te w pełni elektryczne pojazdy dostawcze doskonale nadają się do użytku na terenach miejskich, ponieważ mają dostęp do wszystkich obszarów miasta, sprawdzają się w użytkowaniu nawet na najwęższych ulicach, ale również w obszarach z ograniczonym dostępem. Ich pojemność ładunkowa jest identyczna jak w odpowiedniku napędzanym klasycznym silnikiem diesla, ponieważ akumulatory zostały umieszczone pod przednimi siedzeniami. Firma eksploatuje aktualnie 25 pojazdów dostawczych Renault Master Z.E., a 20 dodatkowych pojazdów ma dołączyć do floty w 2021 roku.

Autonomia pojazdów odpowiada potrzebom firmy

Chociaż obszar obsługiwany przez Migros Aare obejmuje kilka szwajcarskich kantonów (Berno, Solothurn i Aargau), zasięg 120 km Renault Trucks Master Z.E. jest wystarczający do pokonania tych obszarów. Firma Migros zawsze ma od dwóch do trzech pojazdów zaparkowanych w bazie, gotowych do wykonywania dostaw do lokalnych klientów, a każdy pojazd ma własną stację ładowania na swoim miejscu parkingowym. „Pojazdy dostarczają zamówienia w godzinach od 10:00 do 14:00, wracają do stacji ładowania na dwie godziny, a następnie wznawiają dostawy między 16:00 a 20:00. W nocy, samochody dostawcze Renault Trucks Master Z.E. pozostają podłączone do ładowania",podkreśla Marcel Zaugg, szef floty pojazdów Migros Aar. To logistyczny plan, który w pełni optymalizuje autonomię pojazdów.

 

Renault Trucks Master Z.E.

- Dopuszczalna masa całkowita 3.1t do 3.5t

- Silnik elektryczny o mocy 57 kW

- Moment maksymalny: 225 Nm

- Prędkość maksymalna: 100 km/h

- Pojemność baterii: 33 kWh (akumulatory litowo – jonowe)

- Zasięg pojazdu wg. cyklu NEDC: 200 km

- Zasięg w rzeczywistych warunkach: do 120 km

- Ładowanie 7 kW Prąd przemienny (AC)

 

 

O Renault Trucks

W oparciu o ponad stuletnie francuskie doświadczenie w zakresie samochodów ciężarowych Renault Trucks oferuje specjalistom z branży transportowej szeroką gamę usług i pojazdów (od 2,8 do 120 t) dostosowanych do celów dystrybucji lokalnej i regionalnej, budownictwa i działań długodystansowych. Pojazdy marki Renault Trucks są solidne i niezawodne, a dzięki niskiemu zużyciu paliwa wyróżnia je większa wydajność i kontrola nad kosztami operacyjnymi. Renault Trucks dystrybuuje i serwisuje swoje pojazdy poprzez sieć dilerską składającą się z ponad 1 500 punktów serwisowych na świecie. Projektowanie i montaż pojazdów marki Renault Trucks, jak również produkcja większości podzespołów odbywają się we Francji. Renault Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz układów napędowych do zastosowań morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletnych rozwiązań w zakresie finansowania i serwisowania. Volvo Group zatrudnia 105 000 osób, dysponuje zakładami produkcyjnymi w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. W roku 2019 przychód netto ze sprzedaży Volvo Group osiągnął 40,5 miliarda euro (432 miliardy SEK). Volvo Group to publiczna spółka z siedzibą w Göteborgu w Szwecji. Akcje firmy Volvo notowane są na giełdzie SSE w Sztokholmie

 

Więcej informacji:

www.renault-trucks.pl/informacje-prasowe

Kontakt dla prasy: Katarzyna Pawluś - Lech

Tel. +48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com