Share

Informacja Prasowa

BROWAR W FELDSCHLÖSSCHEN ODBIERA 20 POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Elektromobilność

Zielona energia

20 szt. elektryczne
BROWAR W FELDSCHLÖSSCHEN ODBIERA 20 POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

PO RAZ PIERWSZY W EUROPIE BROWAR W FELDSCHLÖSSCHEN ODBIERA KLUCZYKI DO 20 ELEKTRYCZNYCH POJAZDÓW RENAULT TRUCKS

Renault Trucks i Feldschlösschen, szwajcarski browar należący do grupy Carlsberg, podjęły konkretne zobowiązanie w zakresie mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. W środę 25 sierpnia 2021 r. Renault Trucks przekazało kluczyki do 20 pojazdów elektrycznych.

 

20 szt. elektryczne 2

 

Obaj partnerzy wydali oświadczenia dla uczczenia tej historycznej umowy.

Prezes Zarządu Feldschlösschen Thomas Amstutz oświadczył: "Te 20 pojazdów elektrycznych od Renault Trucks stanowi dla firmy Feldschlösschen prawdziwy kamień milowy na drodze do logistyki neutralnej pod względem emisji CO2. Jako wiodący szwajcarski browar i dystrybutor napojów, produkujemy nasze piwa i napoje w sposób przyjazny dla środowiska i w ten sam sposób dostarczamy je do naszych klientów."

Bruno Blin, Prezes Renault Trucks, dodał: "Renault Trucks dokonuje znacznych inwestycji w celu sprostania wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi. Jestem dumny, że nasi klienci, idąc dziś za przykładem Feldschlösschen, przyłączają się do nas. Wspólnie pracujemy nad tym, aby zrównoważony transport stał się rzeczywistością."

20 szt. elektryczne 3

 

Wydajność łączy się z efektywnością w walce z globalnym ociepleniem

Kilka miesięcy temu firma Feldschlösschen odebrała większość 26-tonowych ciężarówek Renault Trucks D Wide Z.E. Pojazdy te, wyprodukowane w zakładach Renault Trucks w Blainville-sur-Orne w

Normandii, obsługują dostawy do klientów szwajcarskich z dwunastu punktów logistycznych firmy. Przejechały już łącznie 66 000 km i przewiozły 9 300 ton towarów.

20 szt. elektryczne 4

 

Dzięki elektrycznym pojazdom Renault Trucks, Feldschösschen zredukuje roczną emisję CO2 o 240 ton w porównaniu z ciężarówkami z silnikiem Diesla.