Informacja Prasowa

Elektromobilność: Renault Trucks T i C E-TECH dostępne w przedsprzedaży!

Elektromobilność

elektryczny pojazd renault trucks e-tech.jpg
Elektromobilność: Elektryczne pojazdy Renault Trucks T i C E-Tech dostępne w przedsprzedaży!

Renault Trucks z gamy T i C E-TECH dostępne w przedsprzedaży!

Firma Renault Trucks rozpoczęła przedsprzedaż modeli T i C, dedykowanych odpowiednio dla transportu regionalnego oraz branży budowlanej. Ważące 44 tony elektryczne ciężarówki będą produkowane w zakładzie w Bourg-en-Bresse.

 

Modele T i C są dostępne w przedsprzedaży u przedstawicieli Renault Trucks w Europie. Przewoźnicy mogą już teraz dokonywać rezerwacji pierwszych partii tych pojazdów. Produkcja modeli T i C rozpocznie się pod koniec roku 2023 w miejscowości Bourg-en-Bresse.

  • Duży wybór elektrycznych silników i akumulatorów

Aby spełnić liczne wymogi branży budowlanej i transportu regionalnego, modele Renault Trucks T i C z gamy E-TECH mogą zostać wyposażone w dwa lub trzy silniki elektryczne o łącznej mocy do 490 kW. 

W ofercie znajduje się szeroki wybór akumulatorów trakcyjnych – samochody ciężarowe mogą być wyposażone w cztery do sześciu pakietów akumulatorów litowo-jonowych o pojemności od 390 do 540 kWh. Akumulatory mogą być w pełni naładowane prądem zmiennym o mocy do 43 kW lub prądem stałym DC o mocy do 250 kW. Ciężarówki będą mogły przejechać do 300 km na jednym ładowaniu oraz do 500 km przy jednogodzinnym szybkim ładowaniu (250 kW). 

Ogniwa i moduły akumulatorowe zostaną dostarczone przez Samsung SDI i zmontowane w Gandawie, w Belgii, w zakładzie należącym do Grupy Volvo, do której należy Renault Trucks.

  • Trzy rodzaje wału odbioru mocy oraz szeroki wybór rozstawu osi 

Aby można było łatwo je dostosować do każdego rodzaju nadwozia, a tym samym do każdego rodzaju użytkowania, modele T i C mogą być wyposażone w trzy rodzaje układu wału odbioru mocy: elektryczny, elektromechaniczny lub na skrzyni biegów. 

Nowe modele T i C będą miały masę całkowitą 44 ton i będą dostępne w wersjach z ciągnikami siodłowymi 4x2 oraz 6x2, z długą kabiną i rozstawem osi 3.900 mm. Dostępna będzie również wersja solo 4x2, 6x2 oraz tridem 8x4, wersja z krótką lub długą kabiną oraz jedenaście rodzajów rozstawu osi od 3.900 do 6.700 mm.

  • Gama usług dla optymalnej efektywności 

W celu zapewnienia bezawaryjności oraz optymalnej wydajności, modele Renault Trucks T i C będą dostarczane z pełną gamą dodatkowych usług. Obejmuje to w szczególności kontrakty serwisowe Start & Drive Predict, w ramach których monitorowany jest stan akumulatorów oraz elementów ulegających zużyciu, co pozwala uniknąć niespodziewanych przestojów i odpowiednio zaplanować działania konserwacyjne. Modele T i C są kompatybilne z usługą Optifleet, która pozwala na zarządzanie flotą poprzez planowanie tras, zdalne przypisywanie przejazdów do kierowców, a także umożliwia informowanie klientów o czasach dostaw oraz bieżące monitorowanie poziomu naładowania akumulatorów, by móc optymalizować zużycie energii.

Modele T i C Renault Trucks są integralną częścią kompletnego ekosystemu stworzonego w celu dekarbonizacji transportu, który obejmuje wsparcie przewoźników w ich transformacji energetycznej, poprzez takie działania jak analiza potrzeb czy nadzór nad wdrożeniem rozwiązań czy bieżących działań. Analiza odbywa się z wykorzystaniem narzędzia Range Simulator, które umożliwia ekspertom Renault Trucks dokładne zweryfikowanie zużycia paliwa przez pojazdy, biorąc pod uwagę trasy GPS, warunki pogodowe, ładunek czy wykorzystanie dodatkowych urządzeń.   

 

Set canonical URL
Off