Informacja Prasowa

Zakład przemysłowy w Bourg-en-Bresse z zadaszeniem fotowoltaicznym

#JoinTheGoodMove

Renault Trucks fabryka Bourg-en-Bresse_2
Fabryka Renault Trucks w Bourg-en-Bresse zostanie wyposażony w zadaszenie fotowoltaiczne na powierzchni 17 hektarów

Energie odnawialne: Zakład przemysłowy Renault Trucks w Bourg-en-Bresse zostanie wyposażony w zadaszenie fotowoltaiczne na powierzchni 17 hektarów.

Renault Trucks kontynuuje swoją transformację energetyczną dzięki zakrojonemu na szeroką skalę projektowi realizowanemu w partnerstwie z TotalEnergies. Jego celem jest wyposażenie terenu przemysłowego w Bourg-en-Bresse w zadaszenie fotowoltaiczne na obszarze 17 hektarów. Projekt ten, który odzwierciedla zmianę, jaką Renault Trucks podejmuje w celu dekarbonizacji swojej działalności, stanowi znaczący krok w przejściu na produkcję energii odnawialnej, ponieważ wytwarzana przy jego realizacji energia elektryczna pokryje równoważne zużycie 17 500 mieszkańców.
Renault Trucks fabryka Bourg-en-Bresse_1

 

Renault Trucks i TotalEnergies zapowiedziały partnerstwo w zakresie projektu zadaszenia fotowoltaicznego w zakładzie przemysłowym Renault Trucks w Bourg-en-Bresse (Ain, Owernia-Rodan-Alpy). 

Ten projekt zadaszenia fotowoltaicznego, o łącznej mocy ponad 22 megawatów szczytowych rozmieszczonych na 17 hektarach, jest jednym z największych we Francji. Energia elektryczna, jaką wytwarza, pokryje równoważne zużycie 17 500 mieszkańców, tj. 43% populacji Bourg-en-Bresse.

Renault Trucks fabryka Bourg-en-Bresse_3

 

Część energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną będzie wykorzystywana na potrzeby własne zakładu. W ten sposób zadaszenie zapewni 30% energii elektrycznej zużywanej w zakładzie, chroniąc jednocześnie samochody pracowników, a także pojazdy ciężarowe produkowane w fabryce.

Ten projekt zadaszenia fotowoltaicznego – jeden z największych we Francji – odzwierciedla wspólne zaangażowanie obu partnerów w dekarbonizację ich działalności:

Marin de Montbel, dyrektor zarządzający TotalEnergies Renouvelables France, powiedział: "Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wspierać Renault Trucks w transformacji energetycznej. Tym projektem dowodzimy naszej zdolności do opracowywania złożonych technicznie projektów, które tworzą wartość."

"W Renault Trucks jesteśmy mocno zaangażowani w dekarbonizację naszej branży i ochronę naszych zasobów" - wyjaśnia Karine Forien, wiceprezes ds. Strategy & Sustainability w Renault Trucks. "Przekładamy nasze zobowiązania na konkretne działania, takie jak elektryfikacja naszych pojazdów, która natychmiast eliminuje emisję CO2 podczas użytkowania, czy dekarbonizacja naszych własnych operacji. Transformacja energetyczna leży u podstaw naszej strategii, a ten projekt jest tylko jednym z przykładów."

To zadaszenie fotowoltaiczne powinno zostać uruchomione do 2026 roku.

Renault Trucks fabryka Bourg-en-Bresse_4

 

O Renault Trucks

Renault Trucks, francuski producent samochodów ciężarowych, od 1894 r. dostarcza przewoźnikom drogowym zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności, od lekkich pojazdów użytkowych po ciągniki siodłowe. Zaangażowane w transformację energetyczną Renault Trucks oferuje pojazdy o kontrolowanym zużyciu paliwa oraz pełną gamę w 100% elektrycznych ciężarówek o wydłużonym okresie eksploatacji dzięki podejściu cyrkulacyjnemu. Renault Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autokarów i autobusów, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych i morskich. Grupa zapewnia również kompleksowe rozwiązania finansowe i serwisowe.

Kluczowe dane liczbowe: 9 450 pracowników na całym świecie 4 zakłady produkcyjne we Francji 1 400 punktów sprzedaży i obsługi 59 000 pojazdów sprzedanych do 2022 r.

 

Więcej informacji:

 

Katarzyna Pawluś-Lech

tel. +48 601 337 915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com

 

Set canonical URL
Off