Informacja Prasowa

Renault Trucks digitalizuje wnętrze kabiny i rozbudowuje systemy bezpieczeństwa

Elektromobilność

Zielona energia

Komfort

Bezpieczeństwo

Renault Trucks C E-Tech wnetrze
Digitalizujemy wnętrze kabiny i rozbudowujemy systemy bezpieczeństwa w swojej ofercie pojazdów gamy ciężkiej.

Renault Trucks digitalizuje wnętrze kabiny i rozbudowuje systemy bezpieczeństwa w swojej ofercie pojazdów gamy ciężkiej

Skupiając się na komforcie i bezpieczeństwie kierowcy, Renault Trucks wprowadziło znaczące ulepszenia w swoich pojazdach gamy ciężkiej, takich jak Renault Trucks T, T High, C oraz K. Producent zoptymalizował wyposażenie wnętrza kabiny, aby połączyć komfort i ergonomię, a także wyposażył swoje ciężarówki w zaawansowane technologie wspomagania kierowcy w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze. Funkcje te będą również dostępne w całkowicie elektrycznych modelach Renault Trucks T i C E-Tech. 

Dzięki zaangażowaniu w nieustanne doskonalenie swoich pojazdów, Renault Trucks oferuje kierowcom bezpieczniejsze, bardziej funkcjonalne i komfortowe środowisko pracy. W tym celu producent rozbudowuje swoją ofertę pojazdów gamy ciężkiej Renault Trucks T, T High, C oraz K o nowe funkcje bezpieczeństwa i projektuje nowe wyposażenie kabiny, zapewniając jeszcze większy komfort, zarówno podczas jazdy, jak i w czasie przerw. Technologia ta będzie również dostępna w Renault Trucks T oraz C E-Tech, które właśnie zostały wprowadzone na rynek.

 

  • Zoptymalizowany komfort jazdy i wygoda na pokładzie

Wyposażenie kabiny zostało zoptymalizowane, aby zapewnić kierowcom przyjemniejsze otoczenie, łączące ergonomię, wygodę na pokładzie i produktywność. Za kierownicą znajduje się nowy 12-calowy, główny wyświetlacz cyfrowy, zastępujący dotychczasowe cyfrowo-analogowe zegary. Po prawej stronie od kierownicy kierowcy mają do dyspozycji dodatkowy 9-calowy, wielofunkcyjny ekran dotykowy z intuicyjnym interfejsem Android Auto oraz Apple CarPlay umożliwiający szybki dostęp do aplikacji. Kierowcy mogą używać przycisków na kierownicy, aby bezpiecznie obsługiwać główny wyświetlacz i dodatkowe funkcje, w tym połączenia telefoniczne i odtwarzanie muzyki. Aby ułatwić jazdę, ekran wyświetla również pomoce nawigacyjne i widok z kamery. Pojazdy mogą być również wyposażone w ładowarkę indukcyjną do telefonu.

Aby zapewnić optymalny komfort jazdy w modelach Renault Trucks T, T High, C oraz K , kierownica może być pokryta skórą natomiast fotele można zamówić w wersji pokrytej tkaniną i/lub skórą. Deska rozdzielcza może być klasyczna lub kompaktowa. w kolorze antracytowym lub czarno-czerwonym. Modele elektryczne Renault Trucks T i C E-Tech mają charakterystyczne niebiesko-czerwone wykończenie.

Renault Trucks T, T High, C oraz K oraz Renault Trucks T i C E-Tech wyposażone są w kolumnę kierownicy, którą można regulować w trzech kierunkach. Oznacza to, że kierowcy mogą przyjąć pozycję jazdy, która najbardziej im odpowiada, dostosowaną do ich kształtu ciała, ograniczeń związanych z ich zadaniami oraz oczywiście do ich osobistych preferencji. Kolumna kierownicy może być regulowana za pomocą jednego przycisku nożnego, który reguluje zarówno pozycję, jak i nachylenie kierownicy. Precyzja i bezpieczeństwo są gwarantowane dzięki możliwości regulacji obiema rękami na kierownicy i natychmiastowej blokadzie.   

  • Zaawansowana technologia wspomagania kierowcy 

Modele Renault Trucks z 2024 roku wyposażone są w najnowsze technologie wspomagania kierowcy i najskuteczniejsze systemy hamowania awaryjnego, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, ich ładunkom oraz innym użytkownikom dróg.

Producent zamontował radary i kamery dookoła pojazdu, zwiększając pole widzenia kierowcy. Urządzenia te pomagają zapewnić bezpieczeństwo innym użytkownikom dróg, ułatwiają manewry i zmniejszają ryzyko wypadków. Opcjonalnie można zamontować łącznie pięć kamer w celu monitorowania otoczenia pojazdu, jego ładunku lub siodła podczas sprzęgania.

Kierowcy są automatycznie informowani o poziomie ciśnienia w oponach ciężarówki i naczepy oraz ostrzegani w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, co pozwala uniknąć nadmiernego zużycia paliwa czy uszkodzenia opon. Pojazdy są również wyposażone w system ostrzegania o przekroczeniu prędkości (ISA, Intelligence Speed Assistance - Inteligentny Asystent Prędkości) z kamerą, która wykrywa ograniczenie prędkości i ostrzega kierowców o jego przekroczeniu, ograniczając w ten sposób ryzyko wypadków i mandatów. 

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Renault Trucks T, T High, C i K mogą być wyposażone w poduszkę powietrzną kierowcy połączoną z napinaczem pasów bezpieczeństwa (standard w Renault Trucks T i C E-Tech).

Aby zmniejszyć zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, pojazdy mogą być wyposażone w system Optivision Map Based, który przesyła dane topograficzne do komputera pokładowego w miarę postępu podróży w celu optymalizacji strategii zmiany biegów. W skład oprogramowania do zarządzania flotą Optifleet wchodzą również moduły Check i Map, które pozwalają kontrolować i optymalizować styl jazdy oraz jeszcze efektywniej planować podróże. Funkcja ta jest dostępna w standardzie w Renault Trucks T i C E-Tech.

 

 

O Renault Trucks 

Renault Trucks, francuski producent samochodów ciężarowych, od 1894 roku dostarcza profesjonalistom rozwiązania transportowe, od elektrycznych rowerów towarowych i lekkich pojazdów użytkowych  po ciężkie ciągniki. Zaangażowana w transformację energetyczną, firma Renault Trucks oferuje pojazdy  o obniżonym zużyciu paliwa oraz kompletną gamę samochodów ciężarowych o napędzie w 100% elektrycznym, których okres eksploatacji wydłuża się dzięki zastosowaniu gospodarki cyrkularnej.

Renault Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników przemysłowych i morskich. Grupa zapewnia również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu.

Kluczowe dane:

9 450 pracowników na całym świecie

4 zakłady produkcyjne we Francji

1 400 punktów sprzedaży i serwisu na całym świecie

59 000 pojazdów sprzedanych w 2022 r.

Set canonical URL
Off