Informacja Prasowa

PROFESJONALNI KIEROWCY

Transport dalekobieżny

2min
Profesjonalni Kierowcy
PROFESJONALNI KIEROWCY

18 kwietnia 2016 r. ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Profesjonalni Kierowcy, w ramach której zostaną bezpłatnie przeszkoleni młodzi kierowcy samochodów ciężarowych. Jej celem jest podniesienie kwalifikacji kierowców zawodowych oraz wsparcie polskiej branży transportowej i logistycznej, która zmaga się z problemem braku odpowiednio wyszkolonych  kierowców. Z danych przewoźników wynika, że ta branża potrzebuje około 30 tys. nowych kierowców zawodowych rocznie. Akcja Profesjonalni Kierowcy powstała z inicjatywny: Volvo Trucks, Renault Trucks, Michelin i Wielton.

Akcja jest skierowana do młodych kierowców, którzy mają już prawo jazdy kategorii C+E (uprawnia do kierowania samochodami ciężarowymi z przyczepą), ale nie mają jeszcze praktyki w pracy na rynku transportowym. W ramach przedsięwzięcia Profesjonalni Kierowcy  zostaną uruchomione bezpłatne szkolenia, które mają podnieść kwalifikacje młodych kierowców zawodowych i pomóc im w nabraniu doświadczenia niezbędnego do znalezienia zatrudnienia w firmach transportowych i logistycznych.

Na bezpłatne szkolenia można się zapisywać już od 18 kwietnia poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej profesjonalnikierowcy.pl.

 

 

Kontakt dla prasy:

Katarzyna Pawluś - Lech

Tel. +48 601337915

katarzyna.pawlus@renault-trucks.com