Informacja Prasowa

Renault Trucks dodaje moduły „Health” oraz „Safety” do usługi Optifleet

Renault Trucks telematyka Optifleet pojazdy ciężarowe
Renault Trucks dodaje moduły „Health” oraz „Safety” do usługi temelatycznej Optifleet.

Moduły „Health” i „Safety” dodane do usługi Optifleet!

Optifleet to platforma Renault Trucks do zarządzania flotą, która pomaga klientom optymalizować wykorzystanie floty pojazdów co za tym idzie, również kosztów operacyjnych. By wesprzeć produktywność swoich klientów, Renault Trucks dodaje do systemu Optifleet dwa nowe moduły: „Health” oraz „Safety”. Mają one na celu zmniejszenie do minimum liczby wypadków oraz nieplanowanych przestojów pojazdów.

 

Renault Trucks telematyka Optifleet pojazdy ciężarowe 2

 

Na wysoce konkurencyjnym rynku transportu drogowego niezwykle ważne jest zarządzanie przejazdami w czasie rzeczywistym oraz kontrolowanie kosztów. Usługa Optifleet od Renault Trucks wspiera codzienną pracę przewoźników oraz dostarcza im narzędzia do optymalizacji wydajności zarówno ciężarówek, jak i kierowców. Obecnie Optifleet obejmuje pięć modułów, a każdy z nich może być aktywowany niezależnie od reszty. Dzięki temu system jest dopasowywany do potrzeb danego klienta.

 

  • Moduł „Check” monitoruje i optymalizuje zużycie paliwa przez pojazdy, co pozwala na redukcję emisji CO2; analizuje on również ekonomiczną jazdę danego kierowcy, a także podaje bieżący stan naładowania akumulatorów w pojazdach elektrycznych.

 

  • Moduł „Map” posiada funkcję geolokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym, umożliwiając optymalizację tras kierowców oraz informowanie klientów o dokładnym czasie dostawy.

 

  • Moduł „Drive” monitoruje czas jazdy oraz odpoczynku kierowców. Dane z tachografu mogą być pobrane zdalnie, co znacznie usprawnia różne działania administracyjne.

 

Nowe moduły Optifleet będą nosiły nazwy „Health” oraz „Safety”

 

  • Moduł „Health” wysyła informację o zapalających się na desce rozdzielczej pojazdu lampkach kontrolnych. Informacje te mogą być przekazywane w formie powiadomień na portalu Optifleet lub mailowo. Dzięki temu modułowi osoba zarządzająca flotą może odpowiednio zaplanować prace konserwacyjne oraz przewidzieć możliwe przestoje.

 

  • Moduł „Safety” monitoruje zdarzenia związane z systemami bezpieczeństwa pojazdu, jak na przykład zaawansowane systemy hamowania awaryjnego (AEBS), elektroniczny system kontroli stabilności jazdy (ESC), czy systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS). Moduł ten wykrywa także nadmierne hamowanie lub przyspieszanie. Zebrane dane są wysyłane do klientów na bieżąco poprzez portal Optifleet lub mailowo, co może posłużyć do analizy schematów jazdy. Na podstawie wyników tej analizy można przeprowadzić szkolenie kierowców, w efekcie redukując ryzyko wypadków i nadmiernego zużycia pojazdów.

 

Moduły Check, Map, Drive, Health oraz Safety są dostępne w pojazdach Renault Trucks gamy T, C, K.
 
Moduły Check, Map oraz Drive są dostępne w serii D oraz D Wide (z silnikami elektrycznymi i diesla).

 

System Optifleet jest również kompatybilny z innymi markami pojazdów ciężarowych.

Przewoźnicy chcący zintegrować dane z Optifleet z własnymi programami do zarządzania flotą mają do nich dostęp poprzez interfejs API Optifleet.

Zapytaj o usługę telematyczną Optifleet!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off