Informacja Prasowa

Renault Trucks T E Tech laureatem plebiscytu Fleet Derby 2024

#JoinTheGoodMove

Nagroda Fleet Derby 2024 Renault Trucks Gama T E-Tech
Renault Trucks Gama T E Tech wygrał w plebiscycie Fleet Derby 2024 w kategorii Samochody ciężarowe przyjazne środowisku: Samochody o DMC powyżej 3,5 tony z napędem alternatywnym.

Renault Trucks T E Tech laureatem plebiscytu Fleet Derby 2024

Z radością informujemy, że Renault Trucks Gama T E Tech wygrał w kategorii Samochody ciężarowe przyjazne środowisku: Samochody o DMC powyżej 3,5 tony z napędem alternatywnym. Uroczysta gala wręczenia nagród flotowych w ramach 13. edycji plebiscytu Fleet Derby 2024 odbyła się 19 czerwca. Podczas wydarzenia, które miało miejsce w klubie Aviator w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, uhonorowano 41 laureatów. Głosowanie w plebiscycie trwało ponad pół roku, za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl. Organizatorem plebiscytu była redakcja miesięcznika „Fleet”.

 

Nagroda-Fleet-Derby-2024-Renault-Trucks-Gama-T-E-Tech-2

 

Fleet Derby 2024 to prestiżowy plebiscyt, który od trzynastu lat prezentuje i promuje produkty oraz usługi kształtujące rynek motoryzacyjny, flotowy i elektromobilności. Celem plebiscytu jest wyróżnienie tych, którzy mają realny wpływ na rozwój branży. W tegorocznej edycji plebiscytu, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Fleet”, wprowadzono nowe kategorie związane z elektromobilnością oraz technologiami cyfrowymi dla flot, odpowiadając tym samym na współczesne wyzwania rynku.

Plebiscyt trwał ponad pół roku, od grudnia 2023 do czerwca 2024 i odbywał się on-line za pośrednictwem strony www.fleetderby.pl. W plebiscycie głosowali m.in. fleet managerowie, osoby odpowiedzialne za politykę samochodową, zakupową i finansową w firmach. Uczestnicy mogli głosować w 41 kategoriach, z których największym zainteresowaniem cieszyły się te związane z elektromobilnością i technologiami cyfrowymi, jak  m.in.: „Technologie wspierające zarządzanie i obniżające koszty funkcjonowania floty”, „Aplikacja mobilna”, „Samochody elektryczne” oraz „Multifunkcyjne karty do ładowania”.

Nagroda-Fleet-Derby-2024-Renault-Trucks-Gama-T-E-Tech-4
 
Plebiscyt Fleet Derby 2024 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – oddano 250 000 potwierdzonych głosów, co świadczy o jego rosnącej popularności i uznaniu w branży. Do tegorocznej edycji przystąpiło 54 firmy, które łącznie zgłosiły 117 produktów i usług flotowych w różnych kategoriach: 
 
 
•    Mobilność, Transport, Logistyka – 34 nominowanych w 10 kategoriach 
•    Elektromobilność  – 16 nominowanych w 8 kategoriach 
•    Technologie cyfrowe – 25 nominowanych w 7 kategoriach 
•    Produkt/ Usługa Flotowa – 40 nominowanych w 15 kategoriach
•    Ekomarka Flotowa – 2 nominowanych

 

Tomasz Wykrota, Dyrektor Produktu i Marketingu, Renault Trucks Polska, odbierając nagrodę podkreślił  „Renault Trucks Gama T E-Tech to pojazd zeroemisyjny, który jest dowodem na dojrzałość naszej technologii elektrycznej. Jest to realne, dostępne już dzisiaj rozwiązanie, które zmienia oblicze transportu ciężarowego. Produkowany seryjnie elektryczny ciągnik siodłowy oferuje wszystkie zalety elektromobilności, pozwalając redukować emisję CO2 i znaczne ograniczając hałas, co przyczynia się do poprawy jakości życia w miastach. Nasza misja w Renault Trucks Polska polega na tworzeniu zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań transportowych, które odpowiadają na wyzwania współczesności. Wyróżnienie, które dziś odbieram, jest wyrazem uznania dla całego zespołu, który z pasją i zaangażowaniem pracuje nad wprowadzaniem na rynek pojazdów takich jak Gama T E-Tech. Dziękuję wszystkim za oddane głosy! Nagroda Fleet Derby 2024 jest dla nas motywacją do dalszego rozwoju i wdrażania kolejnych innowacji w segmencie pojazdów ciężarowych.”.

 

Nagroda-Fleet-Derby-2024-Renault-Trucks-Gama-T-E-Tech,-Tomasz-Wykrota

 

 

 

O Renault Trucks

Renault Trucks, francuski producent samochodów ciężarowych, od 1894 r. dostarcza przewoźnikom drogowym zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności, od lekkich pojazdów użytkowych po ciągniki siodłowe. Zaangażowane w transformację energetyczną Renault Trucks oferuje pojazdy o kontrolowanym zużyciu paliwa oraz pełną gamę w 100% elektrycznych ciężarówek o wydłużonym okresie eksploatacji dzięki podejściu cyrkulacyjnemu. Renault Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autokarów i autobusów, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych i morskich. Grupa zapewnia również kompleksowe rozwiązania finansowe i serwisowe.

Kluczowe dane liczbowe:

9 400 pracowników na całym świecie

4 zakłady produkcyjne we Francji

1 500 punktów sprzedaży i serwisowania

70 000 pojazdów sprzedanych w 2023 r.

Set canonical URL
Off