Informacja Prasowa

Rozpoczęcie seryjnej produkcji elektrycznych modeli Renault Trucks T i C E-Tech

#JoinTheGoodMove

elektryczny pojazd ciezarowy t e-tech
Renault Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych pojazdów ciężarowych T i C E-Tech

Rozpoczęcie produkcji seryjnej modeli Renault Trucks T i C E-Tech w Bourg-en-Bresse

Seryjna produkcja ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych Renault Trucks właśnie rozpoczęła się w fabryce Bourg-en-Bresse. Zakład montuje samochody ciężarowe marki od 60 lat, a obecnie rozpoczyna produkcję modeli Renault Trucks T i C E-Tech. Przeznaczone do dystrybucji regionalnej i budownictwa miejskiego, pojazdy te są najnowszymi modelami w elektrycznej gamie producenta, najszerszej na rynku europejskim, od 650 kg do 44 t.

Zakład Renault Trucks w Bourg-en-Bresse, który działa od 1964 roku, będzie teraz montować również Renault Trucks T i C E-Tech. Te 44-tonowe samochody ciężarowe, zaprojektowane odpowiednio do dystrybucji regionalnej i budownictwa miejskiego, są najnowszymi modelami całkowicie elektrycznej gamy francuskiego producenta, która jest najszersza w Europie i obecnie może znaleźć zastosowanie w prawie wszystkich zastosowaniach miejskich i regionalnych.

elektryczny pojazd ciezarowy c e-tech

 

Adaptacja obiektów przemysłowych

 

Chcąc sprostać produkcji tych 44-tonowych elektrycznych samochodów ciężarowych, Renault Trucks zainwestowało w przekształcenie i adaptację swoich zakładów przemysłowych, a także w budowanie umiejętności swoich pracowników. Producent wykorzystuje swoje czteroletnie doświadczenie w produkcji elektrycznych samochodów ciężarowych gamy średniej w zakładzie w Blainville-sur-Orne i stosuje te same zasady oraz najlepsze praktyki w Bourg-en-Bresse. 

Modele Renault Trucks T i C E-Tech są montowane na tej samej linii co ich odpowiedniki z silnikiem Diesla, a następnie przechodzą na dedykowaną powierzchnię 5200 m2 – do strefy Renault Trucks E-Tech – gdzie wykwalifikowani operatorzy i technicy wykonują czynności związane z elektryfikacją, a mianowicie montaż elektrycznego modułu napędowego (EDU) oraz montaż przekładni i akumulatorów. Po tym etapie pojazdy wracają do procesu produkcji seryjnej, który obejmuje testy osiągów i próby torowe w celu zagwarantowania ich niezawodności i jakości.

 

Dekarbonizacja nowych działań biznesowych

 

Renault Trucks T i C E-Tech obejmują praktycznie wszystkie zastosowania w budownictwie miejskim i dystrybucji regionalnej. Niezależnie od tego, czy transportowane są, przykładowo, towary, materiały lub odpady przemysłowe, pojazdy można dostosować do każdego typu zabudowy dzięki trzem rodzajom przystawki odbioru mocy (PTO): elektrycznej, elektromechanicznej lub od skrzyni biegów, otwierając tym samym możliwość dekarbonizacji nowych obszarów działalności miejskiej i regionalnej.

Renault Trucks T i C E-Tech o masie całkowitej zestawu do 44 ton dostępne są w wersjach ciągnik siodłowy 4x2 i 6x2, z długą kabiną i rozstawem osi 3900 mm. Natomiast podwozia dostępne są w wersji 4x2, 6x2 i 8x4 tridem, z krótką lub długą kabiną, z jedenastoma rozstawami osi do wyboru w zakresie od 3900 do 6700 mm.

Renault Trucks T i C E-Tech mogą być wyposażone w dwa lub trzy silniki elektryczne o łącznej mocy do 490 kW (660 KM).

Aby zaspokoić potrzeby klientów w zakresie zasięgu i rodzaju działalności, Renault Trucks T i C E-Tech mogą być wyposażone w zestawy czterech do sześciu akumulatorów litowo-jonowych, zapewniających od 390 do 540 kWh energii. Akumulatory można ładować prądem przemiennym (AC) do 43 kW lub prądem stałym (DC) do 250 kW. Pojazdy te będą mogły pokonać do 300 km na pełnym ładowaniu i do 500 km z szybkim ładowaniem pośrednim mocą 250 kW trwającym jedną godzinę (w przypadku pojazdu wyposażonego w zestaw 6 akumulatorów).

Ogniwa i moduły akumulatorów są dostarczane przez Samsung SDI i montowane w Gandawie w Belgii, w zakładzie należącym do Grupy Volvo, którego częścią jest Renault Trucks.

 

elektryczny pojazd ciezarowy t e-tech 2

 

 

O Renault Trucks 

Renault Trucks, francuski producent samochodów ciężarowych, dostarcza profesjonalistom rozwiązania transportowe od 1894 r., od elektrycznych rowerów towarowych i lekkich pojazdów użytkowych po ciągniki siodłowe. Renault Trucks, będąc zaangażowane w transformację energetyczną, oferuje pojazdy paliwooszczędne i pełną gamę w 100% elektrycznych samochodów ciężarowych, których okres eksploatacji wydłuża się dzięki podejściu opartemu na gospodarce o obiegu zamkniętym.

Renault Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników przemysłowych i okrętowych. Grupa zapewnia również kompleksowe rozwiązania finansowe i serwisowe.

Kluczowe liczby: 9 450 pracowników na całym świecie 4 zakłady produkcyjne we Francji 1 400 punktów sprzedaży i serwisu na całym świecie 59 000 pojazdów sprzedanych w 2022 r.  

Set canonical URL
Off