Informacja Prasowa

Firma transportowa XPO inwestuje w 100 elektrycznych pojazdów Renault Trucks z gamy D E-TECH!

Elektromobilność

Firma transportowa XPO i Renault Trucks
Firma transportowa XPO buduje zrównoważoną flotę, dzięki inwestycji w 100 elektrycznych pojazdów do dystrubucji Renault Trucks D E-TECH!

Firma XPO buduje zrównoważoną flotę we Francji, dzięki przełomowej inwestycji w 100 elektrycznych pojazdów ciężarowych D E-TECH!

XPO, pionierska firma transportowa z pojazdami zasilanymi alternatywnymi paliwami we Francji, ogłosiła bezprecedensową umowę na zakup 100 elektrycznych pojazdów ciężarowych od Renault Trucks do swojej francuskiej floty. Inwestycja XPO jest następstwem testów w pełni elektrycznego, 16-tonowego pojazdu ciężarowego Renault Trucks D E-TECH w regionach Lyonu i Paryża od października 2021 roku. Renault Trucks jest wieloletnim dostawcą floty dla XPO. 

XPO sfinalizowało dotychczas zamówienia na 65 pojazdów elektrycznych, przy czym wszystkie 100 egzemplarzy zostanie dostarczonych w okresie od czwartego kwartału 2022 do 2024 roku. Te 16 i 19 tonowe pojazdy będą pracowały w 28 oddziałach XPO zajmujących się transportem drobnicowym (LTL) we Francji i służyć będą do transportu ładunków na paletach. XPO jest liderem w dystrybucji paletowej we Francji.

Firma przewiduje, że do 2030 roku około 25% jej dostaw będzie realizowanych za pomocą pojazdów elektrycznych, co pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 o ponad 26 000 ton. Dzięki umowie z Renault Trucks, firma dostosowuje swoją flotę w oczekiwaniu na przyszłe przepisy, które mogą regulować dostawy na obszarach miejskich, jednocześnie pomagając klientom w realizacji ich własnych celów w zakresie ograniczenia emisji dwutlenku węgla.  XPO oświadczyło, że dąży do zmniejszenia swojej emisji gazów cieplarnianych we Francji o co najmniej 25% do 2030 roku, w porównaniu z rokiem 2019. 

Ekonomiczne samochody ciężarowe Renault Trucks E-TECG mają ładowność od 18 do 21 palet i są wyposażone w silnik o mocy 185 kW. Przy zasięgu do 250 km na jednym ładowaniu, każdy pojazd zmniejsza emisję CO2 o około 45,7 ton rocznie, w porównaniu z pojazdami napędzanymi olejem napędowym. Pojazdy te nie emitują lokalnie CO2, cząstek stałych oraz znacznie redukują hałas, dzięki czemu dobrze nadają się do dostaw w zatłoczonych obszarach miejskich. Emitują również mniej wibracji, co zmniejsza zmęczenie kierowcy. Każda ciężarówka wyposażona jest w kamerę 360°, która ogranicza martwe pole, co zwiększa bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz przechodniów.

Firma transportowa XPO i Renault Trucks

 

Bruno Kloeckner, Dyrektor Zarządzający – XPO Logistics Francja, powiedział: „Mieliśmy pozytywne doświadczenia z testowania pierwszej ciężarówki elektrycznej Renault Trucks do dostaw w obszarach miejskich. Nasze nowe zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek jest bezprecedensową umową zarówno dla XPO jak i Renault Trucks we Francji. Dokonaliśmy również poważnej inwestycji w celu wyposażenia naszych zakładów w ponad 80 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Zobowiązania te ilustrują naszą determinację w dążeniu do bardziej zrównoważonego transportu drogowego i wspierania w jak największym stopniu naszych klientów w dekarbonizacji ich działań w ramach łańcucha dostaw”.

Christophe Martin, dyrektor zarządzający Renault Trucks France, dodał: „Cieszymy się, że możemy przyczynić się do transformacji energetycznej XPO, realizując największe zamówienie na elektryczne samochody ciężarowe Renault Trucks we Francji. Nasze relacje z XPO są od wielu lat budowane na zaufaniu, które jest jednym z kluczowych czynników prowadzących do zawarcia tej przełomowej umowy. Renault Trucks jest liderem zrównoważonego rozwoju na rynku francuskim i fakt ten zobowiązuje nas do wyznaczania standardów w kierunku zrównoważonego transportu”.

 

Zaangażowanie XPO w ekologicznie odpowiedzialny transport towarów

Całkowicie elektryczne rozwiązanie transportowe XPO to najnowsza inwestycja firmy, która ma pomóc klientom w zmniejszeniu śladu węglowego ich operacji w łańcuchu dostaw. Firma posiada jedną z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych flot transportowych w Europie, zarządzaną przez technologię cyfrową w celu zapewnienia kompleksowej wydajności. Ponad 95% europejskiej floty XPO jest zgodna z przepisami dotyczącymi emisji spalin Euro 6.

 

Pozycja lidera XPO w zakresie zrównoważonego transportu drogowego we Francji oznacza:

•    Piętnaście lat jako sygnatariusz Karty CO2 i aktywny uczestnik programu Objectif CO2 francuskiego Ministerstwa Przemian Ekologicznych i Solidarności oraz Francuskiej Agencji Środowiska i Zarządzania Energią (ADEME).

•    Pionierskie wprowadzenie w transporcie towarowym paliw alternatywnych od 2015 roku, z pojazdami napędzanymi skroplonym gazem ziemnym (LNG) i sprężonym gazem ziemnym (CNG), z których oba zmniejszają emisję cząstek stałych i emitują 70% mniej dwutlenku azotu; oraz ciężarówkami napędzanymi biogazem, który zmniejsza emisję CO2 o 80%. Flota XPO we Francji obejmuje obecnie 230 pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi.

•    Dużą inwestycję na 2020 rok w 500 pojazdów marki Renault Trucks, w tym ciągniki siodłowe wyposażone w silniki Diesla spełniające normę Euro VI-d, czyli najsurowszą europejską normę emisji spalin. 

•    Zobowiązanie do dalszej dekarbonizacji działalności w zakresie transportu drogowego poprzez wykorzystanie bardziej syntetycznego parafinowego oleju napędowego (paliwo HVO) – rozwiązania, które może zmniejszyć emisję CO2 nawet o 90% i zredukować emisję cząstek stałych i NOx nawet o 30%.

•    Wdrożenie technologii zautomatyzowanej diagnostyki opon Drive-Over-Reader firmy Goodyear w ośmiu agencjach transportowych XPO we Francji. Te naziemne czujniki, mierzące ciśnienie w oponach i głębokość bieżnika, mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i kosztów utrzymania oraz proaktywne zapobieganie wypadkom związanym z oponami.

•    Bieżące szkolenie kierowców firmy w zakresie technik jazdy ekonomicznej oraz rozszerzone szkolenie zespołu w zakresie zastosowań alternatywnych źródeł energii w transporcie.

XPO jest wiodącym innowatorem usług transportowych w Europie, w tym technologicznie wspomaganych przewozów ciężarowych, transportów częściowych (LTL), pośrednictwa w przewozach ciężarowych, transportu zarządzanego, ostatniej mili i spedycji. Firma dostosowuje swoje rozwiązania do specyficznych potrzeb klientów w wielu sektorach konsumenckich, handlowych i przemysłowych oraz w wydarzeniach światowej klasy.

O firmie XPO 

XPO (NYSE: XPO) jest jednym z największych dostawców transportu drobnicowego (LTL) w Ameryce Północnej, z własną technologią, która efektywnie przemieszcza towary przez swoją sieć. Wraz z działalnością w Europie, XPO obsługuje około 43 000 spedytorów w 564 lokalizacjach i zatrudnia 38 000 pracowników. Siedziba główna firmy znajduje się w Greenwich, Conn, USA. Wejdź na xpo.com, aby uzyskać więcej informacji i połącz się z XPO na Facebooku, Twitterze, LinkedIn, Instagramie i YouTube.   

Zapytaj o ofertę na Renault Trucks D Wide E-TECH!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
I agree to receive news and information about Renault Trucks products and events. I will be able to stop these communications in every email I receive.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off