Raport

7 kluczowych kwestii, które należy rozważyć przy wyborze pojazdów elektrycznych

Renault Trucks E-Tech range

Aby ułatwić firmom transportowym i dystrybucyjnym przejście ze spokojem na elektromobilność, przedstawiamy 7 kluczowych punktów, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zostały one opracowane przez ekspertów Renault Trucks na podstawie obszernych opinii użytkowników.

 

1. SPRAWDŹ, CZY ELEKTROMOBILNOŚĆ JEST ODPOWIEDNIA DLA TWOJEJ FIRMY

Jaki dystans pokonują Twoje pojazdy w ciągu dnia, czy wracają do bazy na koniec dnia, jakie są ograniczenia w dostępie do centrum miasta, czy dostawy odbywają się w dzień czy w nocy, czy są dostępne jakieś dotacje rządowe?.... Jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć przed przejściem na pojazdy elektryczne. Ale to nie problem, ponieważ Twój doradca Renault Trucks pomoże Ci prześledzić wszystkie pytania i doradzi, jaki pojazd elektryczny będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

2. WYBIERZ ODPOWIEDNI TYP POJAZDU ELEKTRYCZNEGO

W zależności od przewożonych ładunków, masy pojazdu, topografii, warunków pogodowych, wymaganego zasięgu, czasu ładowania akumulatorów i całkowitego kosztu posiadania (TCO), istnieje kilka typów elektrycznych pojazdów ciężarowych. Każdy z nich ma swój własny, optymalny scenariusz eksploatacji, dlatego, tak jak poprzednio, Renault Trucks służy pomocą w analizie warunków eksploatacji.

3. OKREŚLENIE OPTYMALNEJ OPCJI FINANSOWANIA

Oczywiście, koszt elektrycznego pojazdu ciężarowego nieuchronnie wpływa na modele finansowe firm transportowych! Ale dobra wiadomość jest taka, że wpływ ten można zniwelować poprzez zastosowanie odpowiedniej formy finansowania: standardowy kredyt, leasing operacyjny, leasing finansowy, najem. Dodatkowo warto sprawdzić.  który z produktów finansowych może również kwalifikować się do dotacji rządowych.

4. ZASTOSOWANIE NAJODPOWIEDNIEJSZEGO SYSTEMU ŁADOWANIA AKUMULATORÓW

Elektryczne samochody ciężarowe Renault Trucks mogą być ładowane w bardzo prosty sposób przy użyciu zwykłego gniazdka sieciowego (w przypadku Renault Trucks Master) lub trójfazowego gniazdka przemysłowego (w przypadku samochodów ciężarowych D i D Wide). Trwa to od sześciu do dwunastu godzin i mniej niż dwie godziny przy użyciu stacji szybkiego ładowania, którą warto posiadać w swojej siedzibie. Wszystkie nasze pojazdy są również w pełni kompatybilne z publicznymi stacjami ładowania.

7 KEY POINTS TO CONSIDER WHEN SWITCHING TO ELECTRIC TRUCKS

 

5. POMÓŻ SWOIM KIEROWCOM PRZYSTOSOWAĆ SIĘ DO KORZYSTANIA Z POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Obsługa pojazdu elektrycznego nie stanowi zazwyczaj problemu dla kierowców, z których większość jest bardzo zadowolona z przejścia na napęd elektryczny. Niemniej jednak nasi wykwalifikowani trenerzy służą specjalistycznym wsparciem w takich dziedzinach, jak techniki ekologicznej jazdy, które pozwalają zoptymalizować zasięg akumulatora (łagodne przyspieszanie, hamowanie z odzyskiem energii itp.).

6. WYPOSAŻENIE POJAZDU ELEKTRYCZNEGO

W zależności od przeznaczenia samochodu ciężarowego, Renault Trucks dostarcza kabinę i podwozie do zabudowy w celu zamontowania wyposażenia i akcesoriów, takich jak chłodnia, żuraw czy śmieciarka. Ponownie, zawsze służymy pomocą w wyborze właściwego rozwiązania i usługodawcy.

7. WYKORZYSTAJ MAKSYMALNĄ ŻYWOTNOŚĆ AKUMULATORÓW

Ostatni punkt ma zasadnicze znaczenie w codziennej działalności każdej firmy transportowej: każdy samochód ciężarowy z napędem elektrycznym musi zapewniać pełną moc, niezależnie od wieku akumulatora. Dlatego kontrakty Renault Trucks gwarantują, że akumulatory pojazdów zachowają do 80% pojemności energetycznej (dla gamy D Z.E i D Wide Z.E) przez cały okres trwania umowy. Nie oferuje tego żaden inny producent!

Pobierz listę pytań i przygotuj się do przejścia na zasilanie elektryczne!

RENAULT-TRUCKS-switching-electric-trucks-infographic