Rozwiązania transportowe

Efektywne zarządzanie odbiorem odpadów

Dystrybucja

5min
Renault Trucks D

Aby ułatwić zarządzanie wywozem śmieci, Renault Trucks towarzyszy Tobie w wyborze komunalnych pojazdów ciężarowych oraz usług dobrze dostosowanych do codziennych zadań Twojej firmy.

Pojazdy do wywozu odpadów: właściwy pojazd do pracy

Gospodarka odpadami może mieć różne czynniki w zależności od lokalizacji. Niezależnie od tego, czy zbiórka ma mieć miejsce w centrum miasta, na przedmieściach, czy na terenach przemysłowych, potrzebny jest odpowiedni samochód ciężarowy - specjalnie zaprojektowany do tego zadania.

Aby ułatwić Państwu wybór, Renault Trucks proponuje pojazdy Renault Trucks Master i Renault Trucks Master Z.E., Renault Trucks D oraz D-WIDE, z silnikiem diesla lub w wersji Z.E. zasilany energią elektryczną.

W sumie dostępnych jest kilkadziesiąt rozstawów osi i konfiguracji - od 3,3 do 32 ton dopuszczalnej masy całkowitej.

W przypadku zbiórki miejskiej i podmiejskiej, nasze modele Renault Trucks D i D WIDE łączą dużą ładowność z doskonałą zwrotnością, doskonałą widocznością i dużą przestrzenią ładunkową. Niezliczone konfiguracje są szczególnie dobrze przystosowane do gospodarki odpadami - miedzy innymi wersja 6x2*4 naszego modelu D WIDE, która posiada trzecią oś skrętną ułatwiającą manewrowanie w miastach.

Renault Trucks D

Jeżeli działalność jest bardziej ukierunkowana na przemysłową gospodarkę odpadami, która wymaga większej ładowności i większej mocy, nasz model Renault Trucks C jest idealny pod zabudowy hakowe, bramowe lub aplikacje wymagające zastosowania żurawia. Gama Renault Trucks C oferuje ładowność do 22,8 tony i silniki o mocy do 520 KM do realizacji transportu komunalnego wymagającego większych obciążeń.

Renault Trucks D

Szybki montaż wybranego nadwozia

Zbieranie odpadów może przybierać różne formy i wymaga bardzo specyficznych zabudów. Renault Trucks ściśle współpracuje z producentami zabudów, aby pomóc Tobie w wyborze najlepszej dla Ciebie potrzeb. Nasze pojazdy mogą być dostosowane do szerokiej gamy zabudów, dzięki szerokiej gamie opcji, w tym specyficznych zwisów z nawierceniem i opcji płyt montażowych dostosowanych do rodzaju zabudowy. Dzięki wstępnemu wyposażeniu i Portalowi Producentów Zabudów, stronie internetowej przeznaczonej dla producentów zabudów, zawierającej szczegółowe karty techniczne każdego pojazdu, praca jest ułatwiona, a czas realizacji dostawy skrócony.

 

 

Śmieciarki stają się ekologiczne

Renault Trucks oferuje alternatywę w postaci gazu ziemnego lub napęd 100% elektryczny. Wiele samorządów lokalnych już wybrało samochody ciężarowe napędzane gazem ziemnym do zbiórki odpadów. Dzięki silnikowi o mocy 239 kW (320 KM) i zasięgowi do 800 km, model Renault Trucks D WIDE CNG może być użytkowany zarówno w mieście, jak i na przedmieściach, i jest przystosowany do montażu analogicznych zabudów, jak inne pojazdy z gamy D.

Renault Trucks stawia również na transport bezemisyjny dzięki modelom Renault Trucks D i D-WIDE Z.E., które są w 100% elektryczne.

Renault Trucks D

26-tonowa śmieciarka, której nadwozie zostało wykonane przez Faun Environnement, jest używana w Lyonie i okolicach we Francji od 2019 roku.

Zbieranie odpadów jest działalnością, do której pojazdy elektryczne są szczególnie dobrze przystosowane. Korzystanie z pojemników na śmieci wymaga wysokiego zużycia paliwa i emituje duże ilości pyłu i cząsteczek - podczas gdy pojazdy elektryczne nie emitują żadnych.

Pojazdy w pełni elektryczne mogą również wjechać do wszystkich stref wymagających napędu zeroemisyjnego lub alternatywnego o niskiej emisji.

 

do 800 na trasę Jest to średnia liczba zatrzymań i startów zaobserwowana podczas trasy odbioru odpadów.

Zoptymalizuj zarządzanie flotą

Wybór trasy zbiórki odpadów jest szczególnie ważny pod względem efektywności i może być regularnie modyfikowany. Nasze inteligentne rozwiązanie do zarządzania flotą - Optifleet - pomaga Tobie zaplanować trasy w najbardziej efektywny sposób i zobaczyć lokalizację ciężarówek w czasie rzeczywistym. Jeśli Twoja działalność jest zlecana podwykonawcom, Optifleet umożliwia partnerowi uzyskanie i zintegrowanie danych z jego własnym systemem zarządzania.

Ponadto system pozwala na przesyłanie dokładnych danych dotyczących zużycia paliwa i wykorzystania sprzętu: wolna jazda, ile razy został wciśnięty pedał hamulca itp. Możesz również skonfigurować poziom progowy, który będzie ostrzegał Ciebie w przypadku nadmiernego zużycia paliwa przez pojazd, a także oceniać kierowców na podstawie technicznych i obiektywnych danych. Na przykład, możesz przeprowadzić szkolenie w zakresie efektywnej jazdy. Szkolenia Optifuel Training są prowadzone przez ekspertów Renault Trucks dla Twoich pracowników, w rzeczywistych warunkach drogowych.

Renault Trucks D

 

Odbiór odpadów: ułatwienia pracy dla Twoich pracowników

Podczas wywozu odpadów Twoi pracownicy bardzo regularnie wsiadają i wysiadają z ciężarówek. Z tego powodu zaprojektowaliśmy pojazdy z mniejszymi wysokościami stopni i drzwiami otwieranymi pod kątem 90°, aby ułatwić poruszanie się. Nasze pojazdy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałą widoczność i mały promień skrętu. Na przykład, konfiguracja 6x2*4 oznacza, że można zainstalować dodatkową tylną oś, aby zmniejszyc promień skrętu, co jest szczególnie przydatne w przypadku śmieciarek, które muszą pracować w ciasnej przestrzeni miejskiej.

Na pokładzie ciężarówki wszystko zostało zaprojektowane tak, aby kierowcy mieli wszystko, czego potrzebują do pracy i pracowali w jak najlepszych warunkach. Przestronne kabiny wyposażone są w wygodne fotele, a w wersji z kabiną załogową mogą pomieścić do 7 miejsc. Pracownicy mają do dyspozycji również wiele schowków, w których mogą przechowywać swoje rzeczy. Na zewnątrz w specjalnie zaprojektowanych skrzyniach zamontowanych na podwoziu zaplanowano miejsce na przechowywanie narzędzi pracy.

Renault Trucks D

Aby uprzyjemnić jazdę, Renault Trucks oferuje automatyczną skrzynię biegów we wszystkich swoich modelach i deskę rozdzielczą z łatwo dostępnymi przełącznikami. W celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, gama D Renault Trucks posiada również:

  • Drzwi VISION z przeszkleniem
  • Automatyczny system wspomagania hamowania awaryjnego
  • System wspomagania ruszania pod górę.

Obniż koszty utrzymania pojazdu

Pojazdy przeznaczone do zbierania odpadów wymagają znacznych inwestycji. Dlatego ważne jest, aby zapewnić wysoką wydajność w długim okresie czasu. Renault Trucks oferuje zindywidualizowane plany przeglądów, uwzględniające specyfikę użytkowania pojazdu. W przypadku śmieciarek, częstotliwość zalecanych wymian oleju będzie oparta głównie na ramach czasowych niż na przebiegu pojazdu.

Aby zapobiegać awariom i interweniować zanim one nastąpią, Renault Trucks opracowało usługę konserwacji predykcyjnej: Predict. Platforma cyfrowa rejestruje zachowanie i faktyczne użytkowanie pojazdów. W przypadku konieczności interwencji, platforma ostrzega Twojego doradcę. Ten z kolei kontaktuje się z Tobą, aby zaplanować prace, które należy wykonać przed wystąpieniem awarii. W ten sposób masz lepszą kontrolę nad mobilnością pojazdu i możesz zapobiec nieprzewidzianym naprawom.

Jeżeli jakaś część wymaga wymiany, Renault Trucks posiada również program eXchange. Usługa ta pozwala na zakup odnowionych części po niższej cenie, po ich regeneracji w naszej wyspecjalizowanej fabryce. Następnie wszystkie części są testowane i zatwierdzane, aby upewnić się, że spełniają te same wymagania, co części nowe nowe, i objęte są dwuletnią gwarancją na części zamontowane.

Finansowanie i ubezpieczenie Twoich komunalnych samochodów ciężarowych

Znamy specyfikę Twojej działalność i wszystkie ograniczenia związane z gospodarką odpadami. Dlatego Renault Trucks może zapewnić skuteczne wsparcie finansowe. Twój doradca określi najlepsze rozwiązanie w zakresie finansowania i ubezpieczenia Twojej floty.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zapytaj o ofertę pojazdów z gamy D lub Master! Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off