Share

Testymoniale

Renault Trucks D - Włochy - Fratelli Iapichino SRL

Dystrybucja

5min
RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL

Firma Fratelli Iapichino eksploatuje ciężarówki Renault Trucks D do transportu nowych i używanych samochodów osobowych na terenie całych Włoch. Wybór wysoko ceniony przez zarząd i kierowców za niskie zużycie paliwa, wytrzymałość i komfort jazdy.

FRATELLI IAPICHINO SRL

 

ROK ZAŁOŻENIA FIRMY: 2008.

SIEDZIBA: Colorno, Parma.

DZIAŁALNOŚĆ: Spedycja i dystrybucja towarów.

OBSŁUGIWANE KRAJE: całe terytorium Włoch.

14: liczba pracowników, w tym 10 kierowców.

LICZBA PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW: 120 do 130.000 km rocznie przez jeden pojazd.

RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL
Czym zajmuje się Państwa firma?

Enzo Iapichino — Fratelli Iapichino SRL jest firmą rodzinną, przekazywaną z ojca na syna. Transportujemy niemal wyłącznie samochody i współpracujemy z wszystkimi markami. Kryzys finansowy przyniósł pewien wzrost zakupu używanych samochodów, podczas gdy nowe samochody były nieco zaniedbywane. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat sprzedaż nowych samochodów, podobnie jak rejestracje, wzrosła, a nasza działalność znowu się rozwija. W 2012 r. rozpoczęliśmy rozbudowę floty, nabywając nasz pierwszy pojazd Renault Trucks – Renault Premium 460. Od tego czasu przejechał on 500.000 km, z 5 regularnymi przeglądami, bez napraw i kilkoma litrami oleju, co 100.000 km... Innymi słowy, utrzymanie naszego Renault Premium nic nas nie kosztuje!

 

Jakie są wymagania związane z Państwa działalnością?

E. I. — Świadczymy usługi na terenie całych Włoch. Nasze pojazdy jeżdżą więc po autostradach i drogach wiejskich, wąskich i krętych górskich drogach – jest ich wiele we Włoszech – a także w dużych miastach i wioskach. Nasze pojazdy muszą więc być w stanie dojechać wszędzie, charakteryzować się zwrotnością i niezawodnością. Po pierwszych pozytywnych doświadczeniach z Renault Premium, w tym roku zdecydowaliśmy się na zakup nowego Renault Trucks D. Podobnie jak u innych przewoźników, naszym największym wydatkiem jest paliwo. Dlatego ja i mój brat sprawdzamy spalanie każdej ciężarówki. Przekonaliśmy się, że Renault Trucks D ma znakomite średnie osiągi.

Z PERSPEKTYWY KIEROWCY RENAULT TRUCKS
FRATELLI IAPICHINO SRL - Renault trucks D

Santo Zambaldo

„Przeważnie zaczynam pracę pomiędzy 6 a 7 rano, w zależności od moich dostaw, rozładunku i miejsca docelowego. Jadę do dealerów, dostarczam samochody, a potem wracam tu po nowy ładunek. Widać, że Renault Trucks D należy do nowej generacji. Mam wszystko pod ręką i nie muszę już puszczać kierownicy, aby dosięgnąć urządzeń sterujących. Kabina jest przestronna, z wygodnym miejscem do spania. Można swobodnie poruszać się wewnątrz pojazdu, widoczność i położenie stanowiska kierowcy są doskonałe. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, kamera jest dużym plusem, ostrzegającym o wszelkich niebezpieczeństwach na drodze. Dla mojej pracy jest doskonały!”

Jaka jest Państwa opinia na temat Renault Trucks D po kilkumiesięcznej eksploatacji?

E. I. — Te pierwsze miesiące potwierdzają to, co myślimy o pojazdach Renault Trucks ogólnie i w zakresie obsługi klienta. Model Renault Trucks D jest naprawdę niezawodny. Zmiana biegów przebiega bardzo cicho i bardzo przyjemnie. Nawet kierowcy mówią mi: „Enzo, to tak jak byśmy mieli do czynienia z autobusem!” Jego wytrzymałość i zwrotność sprawiają, że jest idealny do jazdy na średnie i duże odległości, a także, że nadaje się do jazdy po wąskich i krętych drogach. Manewry załadunku i rozładunku są proste, dostosowują się do wszystkich sytuacji, które mogą wystąpić podczas naszych misji. Poza moją opinią, to nasi kierowcy przekazują nam najbardziej znaczące informacje na temat cech Renault Trucks D. Ufamy naszym kierowcom. I chcemy, aby byli zadowoleni ze swoich pojazdów, ponieważ to oni je używają. Czują się naprawdę swobodnie w kabinie, a łóżko jest bardzo wygodne. Pozycja kierowcy jest idealnie dopasowana do wykonywanej pracy. Renault Trucks D zachowuje się jak solidny samochód. Jest bardzo stabilny na zakrętach i nigdy nie przechyla się na boki.

 

 

Jak określiliby Państwo swoją relację z dealerem Renault Trucks?

E. I. — Jestem bardzo zadowolony z relacji, jakie nawiązaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy: Przedstawiciele Renault Trucks zawsze przyjeżdżają, są przyjemni, przyjaźni i dyspozycyjni. Jest to dealer, który zapewnia swoim klientom prawdziwe wsparcie. Na przykład, skontaktował się z nami natychmiast po dostarczeniu pojazdów, aby wyjaśnić ich właściwości, nowe funkcje i pomóc nam je obsługiwać w optymalnych warunkach. I wreszcie, osiągi serii Renault Trucks wynikają głównie z jego niezawodności i niskich kosztów eksploatacji: w ostatnich latach nie było potrzeby dokonywania jakichkolwiek napraw. Zawsze jesteśmy zdumieni ilością dodatkowych kilometrów, którą możemy pokonać z Renault Trucks D!