Usługi

Szkoła Jazdy Racjonalnej Renault Trucks

training and retaining your drivers and teams

Sprawdź profesjonalne szkolenia dla kierowców!

ROZWIJAJ SIEBIE I KIEROWCÓW Z NASZYMI SPECJALISTAMI ORAZ OPTIFUEL TRAINING

Ponieważ  kierowcy bezpośrednio pracują z pojazdami, muszą być świadomi określonych  celów w zakresie ich ekonomicznej eksploatacji. Nasze szkolenia z racjonalnej jazdy pomogą Ci dbać o budżet firmy i kontrolować koszty paliwa. Wszystkie nasze szkolenia prowadzone są przez specjalistów Renault Trucks! 

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ!

szkolenia kierowców zawodowych

 

ŁUKASZ KURCBARD - Fuel Advice & Alternative Energy Manager

szkolenia-kierowców-zawodowych-1

ROBERT TROJANEK - Telematics Systems Specialist Sales Support

szkolenia-kierowców-zawodowych-2

SŁAWOMIR CHOJNICKI - Driver's Trainer

szkolenia-kierowców-zawodowych-4

WOJCIECH SOCHA - Driver's Trainer

szkolenia-kierowców-zawodowych-3

 

TELEMATYKA RENAULT TRUCKS! SZKOLENIE OPTIFLEET I OPTIFUEL INFOMAX, OBEJMUJE TRENING INSTRUKTORÓW, KIEROWCÓW I KIEROWNIKÓW FLOT

Kompleksowy pakiet obejmujący szkolenie z zakresu racjonalnej jazdy dla instruktorów i kierowników flot. Program obejmuje również szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie telematyki Optifleet i Optifuel Infomax. Koncentruje się ono na tym, w jaki sposób styl jazdy może trwale obniżyć zużycie paliwa.

Czego dowiesz się z naszych szkoleń?

master

 

Teoretyczne podejście do jazdy

 • Poznanie technologii pojazdów użytkowych: układ napędowy (skrzynia ręczna, zautomatyzowana lub automatyczna), urządzenia sterowania (wyświetlacz, tachograf, tempomat, układy wspomagające itd.), umiejętność rozpędzania oraz hamowania z wykorzystaniem zwalniaczy
 • Parametry wpływające na zużycie paliwa
 • Najważniejsze zasady jazdy racjonalnej
Renault Trucks customer

 

Wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce

 • Zasady obsługi codziennej i rozpoczęcie jazdy
 • Jazda w rzeczywistych warunkach z pełnym obciążeniem
 • Praktyczne wykorzystanie zasad jazdy racjonalnej (rozpędzanie, utrzymywanie prędkości, właściwe wykorzystanie osiągów jednostki napędowej)
panoramic

 

Analizuj dane dotyczące jazdy za pomocą oprogramowania Optifuel

 • Korzystanie z telematyki Optifleet oraz/lub Optifuel Infomax
 • Rozpoczęcie pracy z telematyką oraz „Infomaxem” (konfiguracja, analiza danych itd.)
 • Podstawy obsługi oprogramowania

Zwiększ swoje umięjętności w zakresie jazdy racjonalnej!

KORZYŚCI DLA WSZYSTKICH!

 • MENEDŻEROWIE dążący do redukcji zużycia paliwa oraz zbudowania trwałej kultury organizacyjnej mającej na celu ciągłe utrzymanie ekonomii paliwowej i niższej emisji CO2.
 • TRENERZY WEWNĘTRZNI / OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA MONITORING I ZARZĄDZANIE ZUŻYCIEM PALIWA, którzy skorzystali z obszernych i szczegółowych szkoleń zarówno na miejscu, jak i na pokładzie pojazdów. Osoby te mogą dzielić się swoją wiedzą z kierowcami za pomocą oprogramowania Optifuel Infomax.
 • KIEROWCY, którzy biorą udział w szkoleniach, mogą znacznie poprawić ekonomię, bezpieczeństwo i wydajność jazdy.

 

SZKOLENIE OPTIFUEL: POPRAWA UMIEJĘTNOŚCI KIEROWCÓW W ZAKRESIE RACJONALNEJ JAZDY

To jednodniowe szkolenie pozwala kierowcom zrozumieć racjonalną jazdę poprzez opanowanie technologii pojazdów użytkowych, a następnie wdrożenie ich w rzeczywistych warunkach eksploatacji w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Pierwsza, teoretyczna część poświęcona jest:

•    Zrozumieniu łańcucha kinetycznego i opanowaniu systemów pokładowych. •    Poznaniu parametrów wpływających na zużycie paliwa. •    Przyswojeniu kluczowych aspektów racjonalnych zachowań za kierownicą.

Druga część poświęcona jest opanowaniu poznanych zasad w praktyce i wykorzystaniu technologii i systemów pojazdu:

•    Prowadzenie w pełni obciążonego pojazdu w realnych warunkach drogowych. •    Zastosowanie reguł jazdy racjonalnej (wyższe prędkości, przewidywanie, zmiana biegów, tempomat itd.).

 

KORZYŚCI DLA WSZYSTKICH!

 • KIEROWCY, którzy skorzystają ze szkolenia, mogą znacznie poprawić ekonomię, bezpieczeństwo i wydajność jazdy.
 • WŁAŚCICIELE FIRM dostrzegą realną redukcję kosztów paliwa oraz generowane oszczędności.

Pobierz ulotkę i dowiedz się więcej o naszych szkoleniach!

OBALAMY MITY! SZKOŁA JAZDY RACJONALNEJ RENAULT TRUCKS!

ODCINEK 1

Czy jazda racjonalna, to jazda powolna?

W tym odcinku Łukasz Kurcbard odpowiedzialny w Renault Trucks za Szkołę Jazdy Racjonalnej, telematykę i paliwa alternatywne, obali jeden z najbardziej popularnych mitów, czy jazda racjonalna, to jazda powolona? Zobaczcie sami, co o tej teorii mówi nasz ekspert!

ODCINEK 2

Czy ecodriving jest szkodliwy dla pojazdu ciężarowego?

W drugim odcinku Łukasz Kurcbard odpowiedzialny w Renault Trucks za Szkołę Jazdy Racjonalnej, telematykę i paliwa alternatywne, obali kolejny mit związany z jadą racjonalną! Sprawdźcie, co nasz ekspert mówi na ten temat!

 

ODCINEK 3

Prędkość przejazdowa, wyprzedzanie. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W trzecim odciunku Łukasz Kurcbard opowie o prędkości przejazdowej i wyprzedzaniu oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i obali przy tym kilka mitów! 

 

ODCINEK 4

Czy jazda na tempomacie Optivision jest jazdą racjonalną i wydajną? 

Odcinek czwarty został poświęcony istotnemu tematowi. Łukasz Kurcbard obala mity dotyczące jazdy na tempomacie Optivision! 

 

ODCINEK 5

Wybrane systemy bezpieczeństwa w pojazdach Renault Trucks. 

Odcinek piąty, zimowy, przedstawia systemy bezpieczeństwa, które pozwolą przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych!

 

ODCINEK 6

Optifuel Challenge - Podsumowanie dziesięciu edycji!

10 edycji konkursu Optifuel Challenge już za nami i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was odcinek specjalny, w którym Łukasz Kurcbard opowiada, m.in. o początkach, sukcesach oraz najzabawniejszych momentach konkursu.

 

ODCINEK 7

Optifuel Challenge 2023 Od Kuchni - Czy konkurs jazdy racjonalnej jest sprawiedliwy!

Tym razem Łukasz Kurcbard przedstawi Wam konkurs Optifuel Challenge 2023 OD KUCHNI! Zobaczcie, jak wyglądają przygotowania do konkursu!

 

ODCINEK 8

Optifuel Challenge 2023 Od Kuchni v2 - Jak wyglądają eliminacje od strony organizacyjnej?

Czy wiecie, jak z naszej strony wyglądają eliminacje konkursowe Optifuel Challenge 2023? Łukasz Kurcbard uchyli rąbek tajemnicy i przedstawi Wam, m.in. w jaki sposób sprawdzamy i rozgrzewamy zestawy konkursowe, tak aby wszyscy uczestnicy mieli równe szanse! 

 

Zapytaj o nasze szkolenia!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off
Drivers Corner Tag