Usługi

Szkolenie i rozwój kierowców

training and retaining your drivers and teams
ROZWIJAJ SIĘ Z NASZYMI SPECJALISTAMI I OPTIFUEL TRAINING

Ponieważ kierowcy bezpośrednio doświadczają pracy z pojazdami, muszą być świadomi określonych celów w zakresie ekonomicznej eksploatacji pojazdów. Nasze szkolenia w zakresie ekonomicznej jazdy, pomogą kontrolować koszty paliwa. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez specjalistów Renault Trucks.

 

PROGRAM OPTIFUEL: SZKOLENIE INSTRUKTORÓW, KIEROWCÓW I KIEROWNIKÓW FLOT

Kompleksowy 3-dniowy pakiet obejmujący szkolenie z zakresu racjonalnej jazdy dla kierowców, instruktorów i kierowników flot. Program obejmuje również szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie Optifuel Infomax (na zakończenie sesji). Koncentruje się ono na tym, w jaki sposób styl jazdy może trwale obniżyć zużycie paliwa.

Day-01

Teoretyczne podejście do jazdy

 • Skupienie się na opanowaniu technologii pojazdów użytkowych: układ napędowy (manualny, zautomatyzowany lub automatyczny), sterowanie (wyświetlacz, tachograf cyfrowy, itd.), procedury zwalniania (z różnymi rodzajami zwalniaczy).
 • Parametry wpływające na zużycie paliwa.
 • Kluczowe zasady racjonalnego prowadzenia.
Day-02

 

Wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce

 • Przegląd i przekazanie pojazdu.
 • Jazda w rzeczywistych warunkach z pełnym obciążeniem.
 • Wdrażanie racjonalnego stylu jazdy (przyspieszanie, wyprzedzanie, zmiana biegów itd.).
Day-03

 

Analizuj dane dotyczące jazdy za pomocą oprogramowania Optifuel

 • Dostawa zestawu Optifuel Infomax.
 • Rozpoczęcie pracy z Optifuel Infomax (konfiguracja, analiza pobranych danych, itd.) dostosowane do poziomu znajomości oprogramowania.

KORZYŚCI DLA WSZYSTKICH:

 • Menedżerowie biznesowi, dążący do redukcji zużycia paliwa, oraz wytworzenia trwałej kultury organizacyjnej mającej na celu ciągłe utrzymanie ekonomii paliwowej (i niższej emisji CO2).
 • Trenerzy wewnętrzni / osoby monitorujące / zarządzające zużyciem paliwa, którzy skorzystali z obszernych i szczegółowych szkoleń zarówno na miejscu, jak i na pokładzie pojazdów, mogą dzielić się swoją wiedzą z kierowcami za pomocą oprogramowania Optifuel Infomax.
 • Kierowcy, którzy korzystają z konkretnego i bezpośredniego szkolenia, mogą znacznie poprawić ekonomię i bezpieczeństwo jazdy.

 

SZKOLENIE OPTIFUEL: POPRAWA UMIEJĘTNOŚCI KIEROWCÓW W ZAKRESIE RACJONALNEJ JAZDY

To jednodniowe szkolenie pozwala kierowcom zrozumieć racjonalną jazdę poprzez opanowanie technologii pojazdów użytkowych, a następnie wdrożenie ich w rzeczywistych sytuacjach w celu zmniejszenia zużycia paliwa. Pierwsze pół dnia na opanowanie różnych technologii:

 • Zrozumieć łańcuch kinetyczny i w pełni opanować sterowanie...
 • Parametry wpływające na zużycie paliwa.
 • Kluczowe przesłania racjonalnego zachowania.

Drugie pół dnia dla opanowania różnych technologii:

 • Prowadzenie w pełni obciążonego pojazdu w realnych warunkach drogowych.
 • Zastosowanie racjonalnej jazdy (wyższe prędkości, przewidywanie, zmiana biegów itd.).

 

KORZYŚCI DLA WSZYSTKICH:

 • Kierowcy, którzy korzystają z konkretnego i bezpośredniego szkolenia, mogą znacznie poprawić ekonomię i bezpieczeństwo jazdy.
 • Właściciel firmy, widzi realna redukcję kosztów paliwa i generuje oszczędności, które może zainwestować w swoją działalność.

AKCESORIA RENAULT TRUCKS: SAMOCHÓD CIĘŻAROWY WYJĄTKOWY, JAK TY

Aby ułatwić Tobie codzienną pracę, Renault Trucks oferuje kompletną gamę wysokiej jakości akcesoriów, zaprojektowanych z myślą o zaspokojeniu Twoich potrzeb. Czy to w celu poprawy osiągów pojazdu, ochrony kierowcy, użytkowników dróg i przewożonych towarów czy zapewnienia kierowcom jak najlepszego komfortu na pokładzie... Niech Twój pojazd będzie jedyny w swoim rodzaju: wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć akcesoria, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Zapoznaj się proszę z naszą ofertą i zarezerwuj swoje akcesoria.

Jeśli masz pytania, proszę skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.