Rozwiązania transportowe

Transport drewna w lesie i na drodze z taką samą wydajnością

Dystrybucja

5min
Logging Renault Trucks in Cameroon

Transport drewna wymaga pojazdu, który może swobodnie poruszać się zarówno po nierównym terenie w lesie, jak i na otwartej drodze. Ciężarówki do przewozu drewna i usługi oferowane przez Renault Trucks są naprawdę solidne i wydajne. Nasi doradcy pomogą Ci w wyborze najodpowiedniejszych opcji dla Twojej działalności.

Wybierz solidny pojazd ciężarowy do przewozu drewna zapewniający wyższą wydajność i bezpieczeństwo.

Załadunek drewna w lesie i jego transport to precyzyjna operacja, czasami przeprowadzana w bardzo trudnych warunkach. Miejsce załadunku może być trudno dostępne, ponieważ drogi lub ścieżki są wąskie i w złym stanie. Przewożone ładunki są często bardzo ciężkie i uciążliwe. Wytrzymałość to kluczowa cecha Twoich ciężarówek. Podczas jazdy w terenie, na placu załadunkowym, wszystkie zalety techniczne Twojego pojazdu będą niezwykle przydatne.

Ciągnik siodłowy Renault Trucks K XTREM 6x4 posiada ładowność do 34 ton i do 120 ton masy całkowitej zestawu. Został on zaprojektowany specjalnie do pracy w trudnych warunkach. Jego podwozie jest wyposażone we wzmocnione podłużnice, paraboliczne resory 4-piórowe i w 100% stalowy zderzak z chronionymi reflektorami.

Renault Trucks K crossing a big pool of muddy water in Cameroon

Wysoki prześwit (do 33 cm) i kąt natarcia 32° oraz mniejsza kabina Renault Trucks K ułatwiają jazdę w lesie.

Driver on board a Renault Trucks K in Cameroon

Pozycja kierowcy w kabinie jest idealna, aby zapewnić doskonałą widoczność wokół pojazdu. Dostępnych jest również kilka elementów wspomagających jazdę, takich jak ręczny pedał gazu, który może być bardzo przydatny, aby uniknąć wstrząsów podczas jazdy po wyboistym terenie. Na stromych drogach, które kierowca będzie musiał pokonać z pełnym ładunkiem, hamulec silnikowy Optibrake jest najlepszy na rynku i będzie bardzo przydatny. Zwiększy on wydajność i bezpieczeństwo zarówno dla ładunku, ciężarówki, jak i kierowców.

Crane placing loggs on a trailer

Nośność tylnej osi może wynosić do 32 ton, dzięki czemu można zainstalować wymagany żuraw, a podwozie jest gotowe do zamontowania urządzeń dźwigowych z platformą. Posiada wszystkie niezbędne przyłącza do sterowania żurawiem (przełączniki i wyświetlacz), płyty podporowe żurawia (od 20 do 40 ton/metr) i kilka wolnych miejsc do zainstalowania stojaków.

Renault Trucks K w akcji w Kamerunie

Obniżenie kosztów obsługi pojazdu

Warunki, w jakich odbywa się transport drewna, mogą być szczególnie wymagające dla Twoich pojazdów, zwłaszcza dla układu hamulcowego i zawieszenia. Jakość zapewniona przez oryginalne części Renault Trucks gwarantuje wysoką wydajność i trwałość. Dzięki temu, Twoje narzędzie pracy będzie dłużej sprawne i wydajne.

W przypadku konieczności wymiany części, Renault Trucks oferuje nowe oryginalne części Renault Trucks, ale ma również alternatywne rozwiązanie: standardową usługę wymiany. W ramach tego programu, oryginalne części są odnawiane i testowane w specjalnej fabryce, zanim zostaną ponownie wprowadzone na rynek. Oferują one ten sam poziom osiągów i te same cechy co nowe i są objęte dwuletnią gwarancją (części i robocizna). Dzięki zastosowaniu części pochodzących z procesu odnowienia można zmniejszyć budżet na konserwację i przyczynić się do rozwoju gospodarki obiegowej oraz zasady zrównoważonego rozwoju.

Ponadto, aby lepiej przewidywać przeglądy i zminimalizować czas przestoju pojazdu, Renault Trucks oferuje również zindywidualizowane plany przeglądów, tworzone we współpracy z klientem, zgodnie z jego potrzebami w zakresie logistyki transportowej. Twój budżet może być zaplanowany, kontrolowany i rozłożony w czasie przez cały okres trwania umowy, na którą się zdecydujesz. Oznacza to również, że dzięki regularnej i wysokiej jakości konserwacji zapewnianej przez markę możesz dłużej korzystać z pojazdów. W celu zwiększenia dostępności pojazdów, można również skorzystać z mobilnych warsztatów Renault Trucks, w których mechanicy przyjeżdżają bezpośrednio do Twojego miejsca pracy, aby dokonać przeglądu pojazdów.

Finansowanie ciężarówek dostosowane do branży transportu drewna

Nasi pracownicy wspierają Cię na etapie finansowania i ubezpieczenia. Jako profesjonaliści w tym obszarze, są świadomi wielu ograniczeń związanych z transportem drewna i mogą dostosować klauzule kontraktu do Twojej działalności i potrzeb. Mogą na przykład rozłożyć finansowanie pojazdu w zależności od czasu potrzebnego na wykonanie zabudowy lub uzależnić czas trwania umowy od czasu, a nie od przebiegu - ten ostatni jest zazwyczaj dość niski i nie jest szczególnie reprezentatywny dla ciężarówek do pozyskiwania drewna. Wszystkie te rozwiązania pomogą zachować zdolność kredytową i przepływy pieniężne.

Zapraszamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej informacji oraz otrzymać indywidualną ofertę.

Inne treści, które mogą Cię zainteresować

RENAULT TRUCKS T - SZKOCJA - EM&T RAPSON