Rozwiązania transportowe

Transport izotermiczny: wydajna dostawa świeżych lub mrożonych produktów

Dystrybucja

Elektromobilność

5min
Renault Trucks D Wide for refrigerated transport

Przewóz świeżych lub mrożonych produktów wymaga bardzo precyzyjnej kontroli temperatury, zgodnie z wymogami identyfikowalności i higieny. Renault Trucks wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując gamę samochodów dostawczych i ciężarowych z zabudową chłodniczą oraz usługi specjalnie przystosowane do transportu chłodniczego. Nasze zespoły służą pomocą i radą, abyś mógł zoptymalizować rentowność i kontrolować koszty.

Pojazdy dostosowane do specyfiki transportu chłodniczego

Pierwszym sposobem na zapewnienie wyższej rentowności dostaw jest zastosowanie samochodu chłodni idealnie dostosowanego do Twoich wymagań lub wymagań Twojego klienta. Innymi słowy, celem jest przewieźć jak najwięcej produktów, zachowując przy tym optymalną zwrotność pojazdu. W związku z tym, Renault Trucks oferuje szeroką gamę rozstawów osi dla wszystkich długości nadwozia - począwszy od pojazdów dostawczych Renault Trucks Master, jak i dla przewozu większej ilości świeżych produktów z pomocą gamy Renault Trucks D, oferującą największy rozstaw osi na rynku. Eksperci Renault Trucks pomogą Ci w wyborze, abyś mógł znaleźć konfigurację najlepiej dostosowaną do odpowiedniej zabudowy. Zapewniamy plany podwozia, które odpowiadają dokładnej konfiguracji zamawianego pojazdu, a także stronę internetową z dedykowaną infolinią. Pozwala to na skrócenie czasu realizacji procesu zabudowy.

Z Renault Trucks zakup samochodu ciężarowego jest o wiele łatwiejszy.

Odkryj naszą ofertę Renault Trucks: Master, D, D Wide oraz T

Jeśli chodzi o transport chłodniczy, nasze pojazdy są kompatybilne z wszystkimi typami agregatów chłodniczych instalowanymi przez producentów zabudów, w tym agregatami w 100% elektrycznymi, jak Frigoblock (Thermoking) i Eco-Drive. Nasza gama Renault Trucks D może poszczycić się przystawką odbioru mocy o momencie obrotowym do 650 Nm, przeznaczoną do zasilania generatorów elektrycznych, a nasz silnik DTi 8 jest przystosowany do współpracy z generatorami elektrycznymi Frigoblock Inverter®. Nasze oryginalne akumulatory gwarantują doskonałe działanie agregatu chłodniczego.

Oznacza to, że Twoje narzędzie pracy jest dostępne zawsze, gdy go potrzebujesz i ma wysoką wydajność.

Zapewnienie sprawnych dostaw

Dzięki zmniejszonej szerokości i jednemu z najlepszych na rynku promieniowi skrętu nasze pojazdy oferują łatwość manewrowania. Dzięki temu poruszanie się po wąskich lub zatłoczonych ulicach nie stanowi dla kierowców żadnego problemu.

Przewidywanie i ograniczanie unieruchomienia pojazdu

Unieruchomiony samochód ciężarowy oznacza mniejszą liczbę dostaw, a tym samym utratę dochodów. Bazując na naszym doświadczeniu i wiedzy, jesteśmy w stanie zapewnić Ci najbardziej niezawodne pojazdy. Nasze umowy serwisowe Start&Drive służą pomocą i zapewniają maksymalną dostępność Twoich narzędzia pracy, przy jednoczesnym dostosowaniu się do specyficznych potrzeb w zakresie transportu chłodniczego. Aby pomóc Ci jeszcze bardziej, zainicjowaliśmy usługę Predict. Ta oferta obsługi pojazdu opiera się na scentralizowanej, połączonej platformie, która przetwarza dane pochodzące z Twoich pojazdów ciężarowych. Nasz pracownik odpowiedzialny jest za proaktywną obsługę pojazdów i ich normatywne zużycie, aby zapobiec potencjalnym unieruchomieniom. Jeśli systemy monitorujące wskażą konieczność wykonania konkretnych prac , nasz pracownik zaplanuje prace naprawcze w taki sposób, aby miały one jak najmniejszy wpływ na codzienną działalność Twojej firmy.

m Zmniejszony promień skrętu ułatwiający manewrowanie gamą Renault Trucks D

Bezpieczeństwo kierowców

Bezpieczeństwo i komfort kierowcy są kluczowe dla terminowej realizacji dostaw.

  • Aby uniknąć wypadków podczas wsiadania i wysiadania, nasze ciężarówki wyposażone są w antypoślizgowe stopnie i trzypunktowe ergonomiczne uchwyty.
  • Jeśli chodzi o bezpieczeństwo czynne, do dyspozycji kierowcy jest kilka systemów wspomagających go i zapobiegających wypadkom, takich jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i automatyczny system hamowania awaryjnego.

 

Zmniejsz swój wpływ na środowisko naturalne

Zainteresowane strony w łańcuchu dostaw coraz częściej starają się zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Aby ułatwić przejście na energię alternatywną w transporcie chłodniczym, firma Renault Trucks zaprojektowała samochód ciężarowy D WIDE CNG, zasilany gazem ziemnym. Dostępny w wersji 4x2 o masie 16 lub 19 ton, lub 6x2 o masie 26 ton, wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów Allison i doskonale nadaje się do użytku miejskiego, podmiejskiego i regionalnego. Renault Trucks proponuje rozwiązanie opracowane wspólnie z firmą Carrier, w którym agregat chłodniczy zasilany jest również gazem ziemnym. Jest on połączony ze specjalnym stelażem z czterema butlami, dzięki czemu może pracować nawet po wyłączeniu pojazdu.

Renault Trucks D CNG
Valve for CNG refil on a Renault Trucks D

Dla gamy T, Renault Trucks nawiązało również współpracę z Avril - firmą, która stworzyła Oleo100, alternatywne i ekologiczne paliwo z francuskiego rzepaku. Stanowi ono prawdziwą alternatywę dla standardowego paliwa, zmniejszając emisję CO² o 60% i cząstek stałych o 80%. Co więcej, jest w 100% biodegradowalne.

Gama Z.E. z napędem w 100% elektrycznym

Nasza gama Z.E. jest szczególnie dobrze dostosowana do potrzeb transportu chłodniczego, zmniejszając jednocześnie wpływ Twojej działalności na środowisko. Dzięki temu, że Renault Trucks Master Z.E. jest pojazdem w 100% elektrycznym, doskonale nadaje się do pokonywania ostatnich kilometrów i wjazdu do stref o niskiej emisji spalin (LEZ). Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie wysłuchamy Twoich potrzeb i przygotujemy indywidualną propozycję.

Dowiedz się więcej o naszych produktach i usługach

Renault Trucks D

Renault Trucks D Wide

Renault Trucks Master

Zapytaj o ofertę pojazdów z gamy D! Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.

Set canonical URL
Off