Z Tobą

Styl

styl renault trucks

PROJEKT NASTAWIONY NA OSZCZĘDNOŚĆ ZUŻYCIA PALIWA

Renault Trucks stara się przewidzieć przyszłe trendy w transporcie i odzwierciedlić je w kolejnych generacjach swoich pojazdów ku zadowoleniu swoich klientów.

Podczas IAA Show w Hanowerze, Renault Trucks zaprezentowało projekt poświęcony tematyce oszczędności paliwa w pojazdach dalekobieżnych, którego owocem jest pojazd CX/03. Wysokiej jakości materiały, najlepsza ayrodynamika oraz innowacje technologiczne zastosowane w tym samochodzie to dopiero początek badań producenta.

“CX/03 to nie jest zwykły projekt poświęcony designowi, to jest projekt przemysłowy” zaznaczył Hervé Bertrand, projektant Renault Trucks. Pojazd ten powstał w oparciu o wcześniej przeprowadzone badania, takie jak Optifuel Lab. “Głównym elementem ideologi Renault Trucks jest oszczędność paliwa, dlatego właśnie ta idea przyświecała nam podczas tworzenia nowego pojazdu. Chcemy aby CX/03 nadał kierunek projektom badawczym, które zostaną przeprowadzone przez Renault Trucks w przyszłości”.

Styl i filozofia Renault Trucks polega na wczesnym poznaniu oraz zaspokojeniu potrzeb w produkcie finalnym wszystkich przyszłych użytkowników pojazdów.

Le design Renault TrucksSiła i czystośc linii, forma dynamiczna, moc i charakter przodu pojazdu … wzornictwo Renault Trucks daje każdemu modelowi indywidualny wygląd, ktory znajduje uznanie na 5 kontynentach.

 

Praca projektanta Renault Trucks polega na odgadywaniu przyszłych trendów i gustów naszych klientów.

Le design Renault Trucks

Projektowanie kolejnych generacji ciężarówek jest skomplikowanym procesem wymagającym współpracy wielu osób. Setki wzorów i rysunków wychodzących spod ręki designerów Renault Trucks jest podstawą procesu selekcji na etapie wyboru nowego konceptu.

To nie jest tylko sprawa futurystycznego wzornictwa i ciekawych linii lecz przede wszystkim proces żmudnego definiowania każdego detalu wewnątrz i na zewnątrz, elementów drzwi, okien, dachów. Wzornictwo musi zostać połączone z architekturą techniczną pojazdu oraz innowacjami, które wnoszą wartość dodaną dla klienta.

 

Geniusz marki Renault Trucks

Le design Renault Trucks

Wzornictwo jest bardzo ważnym elementem identyfikującym każdy pojazd Renault Trucks. Oprócz walorów typowo użytecznych, design musi również promować wizerunek naszego klienta użytkującego pojazd.

Logo Renault Trucks oznacza synonim jakości, innowacyjnośći i kreatywności. Znak Renault Trucks jest ściśle związany z wartościami marki: “skutecznością, entuzjazmem i innowacyjnością”.

PROJEKT NASTAWIONY NA OSZCZĘDNOŚĆ ZUŻYCIA PALIWA