Informacja Prasowa

T ROBUST 13 l - SERIA SPECJALNA POJAZDÓW UŻYWANYCH RENAULT TRUCKS

 T Robust 13L

NOWA SERIA SPECJALNA W OFERCIE POJAZDÓW UŻYWANYCH RENAULT TRUCKS

Renault Trucks przedstawiło najnowszą serię specjalną pojazdów używanych, T Robust 13L, podkreślającą solidność i trwałość.  Pojazdy Renault Trucks T odnowione przez fabryczny zespół stylistów cechują się dynamicznym, wyczynowym wizerunkiem oraz czerpią korzyści ze specjalnie dobranych usług pod kątem niezawodności.

T Robust 1

W czasach braków kadrowych wśród zawodowych kierowców, właściciele firm transportowych i przewoźnicy przykładają więcej uwagi do kwestii stylizacji swoich pojazdów. To pozwala pozyskać ich zainteresowanie. Dowodzi tego sukces serii specjalnej Renault Trucks T01 Racing. Francuski producent wypuszcza obecnie na rynek nową, w wyjątkowej stylizacji, T Robust 13L.

  • Wewnętrzna i zewnętrzna stylizacja, która obrazuje wytrzymałość pojazdów oraz doświadczenie Renault Trucks w silnikach 13 litrowych.
T Robust wnętrze

Identyfikacja wizualna Renault Trucks T Robust 13L ucieleśnia dziedzictwo marki, trwałość i niezawodność pojazdów. 

Projektanci Renault Trucks postanowili użyć połączenia szarości, czerni oraz czerwieni, charakterystycznych kolorów producenta, oraz zaczerpnąć inspiracji z kształtu ikonicznego logo w kształcie diamentu. Żywe przebiegi linii na karoserii wyrażają siłę i trwałość 13 litrowego silnika oraz doświadczenia Renault Trucks.

Czerwone detale zostały wprowadzone pod linią reflektorów i stopni. Zaślepki nakrętek kół wykonano również w tym kolorze, dzięki czemu ruchome elementy są lepiej widoczne podkreślając wytrzymałość i moc silnika.

Oznaczenie T Robust 13L zostało umieszczone na atrapie chłodnicy i drzwiach. Zespół projektantów z Renault Trucks' Halle du Design (HDD) wybrał grubą, „mechaniczną” czcionkę, która ma przywodzić na myśl usportowiony, techniczny świat.

Natychmiast po otwarciu drzwi uwagę zwraca tonacja wnętrza. Na poziomie oczu, na boku fotela znajduje się tabliczka z oznaczeniem serii specjalnej. Po wewnętrznej stronie drzwi, element wykończenia w kształcie bumerangu również został zmodyfikowany: na fakturze włókna węglowego dodano specjalne oznaczenia. Karbonowe wykończenie tablicy rozdzielczej zostało przeprojektowane i polakierowane w nowe trójkątne wzory i linie, które nawiązują do eleganckiego wzornictwa karoserii.

Tabliczka z oznaczeniem T Robust 13L została umieszczona nad leżanką tak, aby była widoczna z zewnątrz. Fotele otrzymały pokrowce wykonane z oddychającej tkaniny z przestrzenną siatką z nazwą serii specjalnej. Na podłodze znajdują się dywaniki również z logo T Robust 13L. Dodatkowego smaku w środku nadają polakierowane na czerwono elementy tablicy rozdzielczej wraz z uchwytami schowków.

  • Solidność pojazdu i wsparcie Renault Trucks

Nowa seria specjalna pojazdów używanych jest napędzana silnikiem DTI13 Euro VI Step D, który słynie ze swojej niezawodności, mocy i momentu oraz osiągów. Te jednostki napędowe zostały zaprojektowane tak, aby mogły przekraczać przebiegi 1 miliona kilometrów.

Wersja T Robust 13L jest zaprojektowana w oparciu o wcześniej używane pojazdy: specjalnie wybrane, przygotowane i przekonfigurowane przez ekspertów z Renault Trucks Used Trucks Center. Najbardziej wymagające operacje takie jak lakierowanie, wykonywane są w fabryce pojazdów używanych. Konwersje i adaptacje wprowadzane na życzenie klienta przeprowadza się w fabryce w Bourg-en-Bresse.

I na koniec, aby zapewnić całkowity spokój operatorom flot, Renault Trucks T Robust 13L otrzymał ten sam poziom wsparcia posprzedażnego, jak nowa ciężarówka. Jest oferowany z fabryczną gwarancją Selection na 3 lata lub jeden milion kilometrów oraz z kontraktem Excellence Predict. Ten ostatni obejmuje swą ochroną części zużywające się oraz zdalny monitoring stanu technicznego pojazdu, który zapobiega nagłym przestojom z powodu awarii.

Aktywność firmy w obszarze pojazdów używanych jest częścią powziętego podejścia do gospodarki w cyklu zamkniętym w skali globalnej. Producent pracuje nad wydłużeniem życia swoich pojazdów, które są projektowane z tym zamysłem. Możliwe są aktualizacje oprogramowania, przebudowy i transformacje celem odpowiedzi na zapotrzebowanie płynące z rynku samochodów używanych (RT Used Trucks Factory). Właśnie w ten sposób firma z diamentem w swoim znaku firmowym walczy z procesem starzenia się produktów.

Masz pytania? Napisz do nas!

Proszę użyć tego formatu dla kodu pocztowego: 00000
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych przez Volvo Polska sp. z o.o. (której oddział stanowi Renault Trucks) w tym przesyłania informacji handlowych, za pośrednictwem zaznaczonych poniżej form kontaktu.

Proszę zaznaczyć właściwe opcje krzyżykiem w przypadku zainteresowania. W przypadku zaznaczenia pola i niepodania dedykowanego adresu e-mail lub numeru telefonu komunikacja marketingowa nie będzie mogła być kierowana do Pani/Pana.

 

Administratorem danych jest Volvo Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (której oddział stanowi Renault Trucks). Grupa Volvo powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się na adres e-mail gpo.office@volvo.com, telefonicznie lub pocztą tradycyjną: +46 (0)31 66 00 00 AB Volvo, Att: Group Privacy Office, Dept AA14100, VGHQ, SE-405 08, Göteborg, Sweden. Dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia korespondencji w sprawie, której dotyczy Pani/Pana zgłoszenie oraz w celach archiwalnych i dowodowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu (art. 6 ust. 1 lit f RODO), a w razie wyrażenia zgody marketingowej – także w tym celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia po upływie wskazanych okresów, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzana w szczególnych sytuacjach, a także wycofania zgody w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania zrealizowanego przed jej wycofaniem.
 

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw znajduje się w polityce prywatności Renault Truck w dole strony oraz Grupy Volvo pod adresem: https://www.volvogroup.com/en/tools/privacy/privacy-pl.html.